Летимо на Мадейру? Все, що ви хотіли знати острів вічної весни та вулканічних ландшафтів
Анна Воєвода, керівна партнерка Alterego Travel, ділиться своїм мандрівницьким досвідом.

Пандемія внесла корективи у наші мандрівницькі маршрути, суттєво обмеживши вибір туристичних локацій. Проте на мапі є кілька цікавих і маловідомих місць, куди українці можуть легко дістатися. Наприклад, Мадейра – португальський острів, розташований в Атлантичному океані. Саме звідти нещодавно повернулася Анна Воєвода, керівна партнерка Alterego Travel. Перебуваючи в повному захваті, вона поділилася з JS своїми враженнями та лайфхаками.

Необхідні документи та переліт

Аби потрапити на острів, вам необхідний негативний ПЛР-тест на Covid-19 (зроблений не пізніше, ніж за 72 години до вильоту), квитки в обидва боки та бронювання готелю/апартаментів.

Щодо перельоту, з 12 липня авіакомпанія МАУ запустили прямі чартерні рейси до Фуншала, столиці Мадейри (але вони передбачають виключно економ-клас). Час у польоті складає 6 годин. Звісно, є варіанти рейсів із пересадками.

Чому саме Мадейра?

Мадейра – острів дійсно унікальний. Нетривіально красивий, затишний та в гарному сенсі дивний – словом, місце для емоцій та нового досвіду, а не просто курорт.

По-перше, Мадейра має вулканічне походження, тобто буквально «виросла» з океанічного вулкану, завдяки чому має неповторний гірський ландшафт і фантастичні краєвиди.

По-друге, саме з нього розпочалася епоха Великих географічних відкриттів. До речі, відкрили Мадейру випадково на початку 15-го століття. Мореплавці Жуан Гонсалвеш Зарку и Тристан Ваш Тейшейра під час шторму збилися з курсу біля берегів Африки (цікаво, що острів значно ближче до Марокко, ніж до материкової Португалії) і лише через 10 діб дісталися до невідомої острівної суші, яку назвали Порто-Санте (Святий порт). А вже згодом помітили сусідній – значно більший – острів, вкритий лісами, горами і туманом. Саме так вони відкрити Мадейру, яка й досі вражає своїми лісами, горами і туманами.

По-третє, Мадейра славиться своїм м’яким та безпрецедентно стабільним кліматом: упродовж року максимальна різниця температур складає не більше 7 градусів за Цельсієм. Тобто на острові ніколи не буває занадто спекотно чи занадто холодно, що позитивно впливає на здоров’я його мешканців, середня тривалість життя яких складає 85-90 років. Цікаво, що температура океану також дуже комфортна – від 18°C до 22 °C.

Пам’ятник Роналду в Фуншалі

По-четверте, Мадейра – батьківщина Крішітану Роналду, знаного серцеїда й одного з найкращих футболістів світу. Відвідавши острів, я зрозуміла, чому він такий красивий, витривалий та щасливий.

Де зупинитися?

Belmond Reids Palace

Один із найстаріших готелів на острові, заснований у 1891році за проєктом мрії шотландця Вільяма Рейда, який, на жаль, так і не дочекався фіналу будівництва, проте його сини довели справу до кінця й створили дійсно величний готель, який і досі є зразком смаку та вишуканості. Улюблене місце аристократів, політиків та членів королівських родин.

Навіть Вінстон Черчиль полюбляв цей готель, ба більше, на його честь назвали с’ют. Окрім історичної цінності, готель славиться своїми традиціями та бездоганним сервісом. До речі, тут щодня подають 5 o’clock tea, а столи сервірують витонченим порцеляновим посудом.

Savoy Palace

Затишний готель, новий та сучасний. Зі стриманими мінімалістичними інтер’єрами та максимальним переліком сучасних послуг. Тут і спа, і дитяча зона, і ресторани, і винні дегустації, і басейн на даху, і навіть бібліотека. Ба більше, у готелі є послуга ретриту.

Cliff Bay

Мрієте про панорамні краєвиди з вікна, що перехоплюють подих? Вам точно туди. Готель має комфортні номери з класичним інтер’єром, власний пляж, тенісні корти, кілька басейнів та ресторанів, зокрема й з двома мішленівськими зірками.

Що побачити/відвідати?

У Мадейру закохуєшся з першого погляду, тож тут немає місць, що не варті уваги. Дуже рекомендую відразу взяти в оренду авто, аби якнайбільше побачити на острові. Проте пам’ятайте, що там здебільшого гірські дороги, досить небезпечні. Якщо ви не впевнені у своїх навичках керування, краще скористатися послугами гіда з водієм чи просто водія. Втім, з гідом цікавіше.

Ваш перший пункт призначення, звісно, Фуншал — столиця Мадейри. Найбільше та найкомфортніше місто, адже тут майже не буває вітру та дуже крута інфраструктура. Звідси легко добратися будь-куди, але спершу погуляйте містом. Цікаво, що тут неможливо заблукати, і усе завдяки системі зрошення. Оскільки вода на острові розподілена нерівномірно, ще у 16-му сторіччі із більш вологої півночі провели канали на сухий південь, тож повсюдно можна побачити левади, канавки з водою, що розташовані уздовж доріг.

Саме вони слугують орієнтирами та своєрідними маршрутами для туристів. В один із днів ми слідували за левадами і пройшли 13 кілометрів, насолоджуючись красою міста. До речі, дуже різноманітною красою: тут і парки, і водоспади, і фантастичні гірські плато. Ходиш і дивуєшся чи не щохвилини.

А щоби сповна відчути місто, варто хоча б раз покататися на санях-кошику, так званих «карру де сешту». Так-так, вам не почулося, саме санях, але пересуваються вони не по снігу, а по вулицях міста за допомогою мотузок і двох чоловіків у солом’яних капелюхах. Видовище дивне, відчуття також, але ентертеймент досить автентичний.

Однак не Фуншалом єдиним дивуватиме вас Мадейра. Як я вже казала, варто орендувати авто та їхати у різні частини острова. Рішуче рекомендую відвідати Порту-Моніш, селище із неймовірними природними вулканічними басейнами на узбережжі. Такого ви точно ще не бачили, але маєте побачити. Та, звісно, пірнути хоча б кілька разів.

За місцевим колоритом варто їхати на північ, у національні селища, де можна насолодитися мадейрським духом і традиціями. А за дитячим захватом – до океану, дивитися на китів та дельфінів. Місцеві влаштовують тури на човнах і катерах, щоби можна було максимально наблизитися до них та поспостерігати за справжньою магією.

Загалом, про активності на Мадейрі я можу розповідати безкінечно: тут і серфінг, і дайвінг, і кайт, і хайкінг. А чого лише варті ліфти у скелях, які є окремим буденним фаном задля того, аби дістатися пляжу.

Що їсти/пити?

Мабуть, усі вважають, що тут суцільні морепродукти. Але це не зовсім так. Звісно, свіжа риба та решта океанічних делікатесів тут є, проте не в такій кількості, як, прикладом, у материковій Португалії. Однак варто відмітити один місцевий продукт, який можна спробувати лише на Мадейрі. І зветься він лапаш – одностулковий молюск, що кріпиться до скель. Це справжня кулінарна візитівка острова. Готують його на пательні з вершковим маслом та спеціями. Смачно шалено, тож неодмінно спробуйте.


Ще один гастросимвол острова – боло до како, традиційний місцевий хлібець із часниковою олією. Здавалося б, страва дуже примітивна, але припинити її їсти майже неможливо. До речі, у давні часи такі хлібці пекли просто на розпечених скелях, а зараз готують у звичайних пічках, але на смак це аж ніяк не впливає.

А щодо «випити», то тут без варіантів, – модера, модера й ще кілька разів модера. Ароматне кріплене вино, назване на честь острова, полонить серця навіть тих, хто п’є виключно сухе чи просеко. Виробників напою тут незлічена кількість, а ціни стартують від 20 євро та до нескінченності. Не будьте скептиками – просто спробуйте. Закохаєтесь у вино так само, як і у сам острів.


Запланувати подорож на Мадейру можна просто зараз разом із Alterego travel:
Адреса: Київ, Льва Толстого, 39
Телефон: +380 (66) 777 74 72
www.alterego.travel

Текст: Анна Воєвода 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: