LITKOVSKAYA, BEVZA та KSENIASCHNAIDER презентували колекцію на підтримку ЛГБТК+ спільноти
Ексклюзивний коментар Лілі Літковської.

Днями українські дизайнерки LITKOVSKAYA, BEVZA та KSENIASCHNAIDER презентували унікальну «Колекцію Рівності». Одяг створили в колаборації з рухом «Різні.Рівні», щоб підтримати ЛГБТК+ спільноту в Україні.

Колекція складається з трьох унікальних одиниць одягу. Бренд LITKOVSKAYA презентував вітровку з елементами стилю Анрі Матіса та Кіта Гарінґа, KSENIASCHNAIDER — джинсову куртку з фрагментами айдентики «Різні.Рівні», а BEVZA — яскравий в’язаний жилет з переробленого океанічного пластику.

Лілія Літковська розповіла редакції JS, як створювала верхній одяг для «Колекції Рівності» та чи здатна мода об’єднати суспільство навколо теми ЛГБТК+.

За словами Лілії, в ідею створення свого виробу вона заклала принцип об’єднання. Натхнення для роботи дизайнерка шукала у творчості великих художників минулого століття — Матіса та Гарінґа.

«Я подумала, що особисто для мене у мистецтві є картинкою, яка об’єднує? Відразу згадала про Матіса . Тому від початку на куртці була його картина «Танець». Ми почали гратися з різними фактурами, але мені в якийсь момент не вистачило глибини ідеології.

Я захотіла знайти ще одного яскравого митця, людину, яка говорила про об'єднання і багато робила задля нього.

Так Гарнінґ та Матіс поєдналися в одній картинці, в одній ідеї, в одній куртці», — розповідає дизайнерка.

Літковська переконана, що мода здатна впливати на суспільство та змінювати його на краще. Зокрема, якщо йдеться про такі важливі теми як рівність, прийняття та самовираження.

«Мода — це дзеркало суспільства. Вона ілюструє сучасні процеси та тонко відчуває кожну ідею, що оселилася в душах творчих та готових щось змінювати людей. Тому мода, відповідаючи на якийсь запит, сама його поширює. Вона здатна підтримати будь-яку важливу ідею та донести її до широкого загалу. Ідея рівності — не виняток. Я вірю, що мова моди здатна впливати на суспільство та змінювати його на краще», — розмірковує дизайнерка.

Бренд одягу LITKOVSKAYA уже кілька років успішно представляє Україну на міжнародній арені моди. За словами Літковської, закордонна спільнота більш відкрита до людей різної сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності.

«Нам потрібно більше внутрішньої свободи та неупередженості. За кордоном, наприклад, до особистої свободи та самовираження ставляться з повагою. Я хочу, щоб так було і в Україні. Суспільство вигадало, що якісь незначні відмінності можуть бути приводом для ворожості. Це має змінитися», — говорить Літковська.

Зараз 14% українців та українок вважають, що суспільство має прийняти ЛГБТК+. «Колекції Рівності» створена для того, аби збільшити цю цифру.

Щоб приєднатися до поширення принципів рівності та отримати на тиждень щось із колекції, потрібно підтримати ЛГБТК+ спільноту на сайті  та залишити свої контакти. Організатори проєкту рандомно оберуть людей, яким надішлють речі. Через тиждень одяг необхідно буде передати іншим учасникам.

«Різні.Рівні» — рух на підтримку рівності для всіх, незалежно від гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації. 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: