Локальний екотуризм: як світські герої досліджували Хмельниччину
Валерія Гузема, Ксенія та Антон Шнайдери, Альона Масюткіна та інші інфлюенсери протестували новий формат подорожей.

На початку червня, напередодні Всесвітнього дня охорони довкілля, Анастасія Цибуляк, яка віднедавна займається розвитком сталого туризму, зібрала друзів та однодумців й організувала екологічну подорож до Хмельниччини.

У цій мандрівці до неї приєдналися Валерія Гузема, Ксенія та Антон Шнайдери, Ольга Руднєва, Альона Масюткіна, Йова Ягер, Богдан Логвиненко та інші небайдужі до довкілля світські герої.

Хмельниччину обрали для подорожі, як один з найбільш екологічно чистих регіонів України. Учасники sustainable-туру побували у Маліївцях, де знаходиться палац Орловських XVIII століття, та допомогли розчистити місцевий парк.

Зібраний хмиз та старі гілки отримали друге життя — з них гості створювали об’єкти лендарту, які надалі прикрашатимуть парк. Майстер-клас проводила флористка Інна Петренко.

Зокрема, відвідали Підлісний Мукарів із кам’яним неоготичним костьолом святого Йосипа Обручника, що чудово зберігся до наших днів. У присадибному господарстві родини Білоус гості навчилися правильно збирати та зберігати спаржу. А також дізналися, як вирощують лаванду та лікарські трави. Ферма працює за принципами пермакультури – етичного землеробства, що не виснажує ґрунт і не забруднює довкілля.

Фото: Антон Кулаковський

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: