Магія «хюгге» та високі податки: Володимир Остапчук про подорож до Данії
Нещодавно ведучий із родиною відвідав скандинавську країну та розповів JS про її особливості та чому б ніколи там не жив.
У

мене склалося відчуття, що я приїхав не в Данію, а в Японію! Я вже знайомий з безліччю різних культур, адже, крім України, веду величезну кількість заходів в Європі та на інших континентах, але Данія – це зовсім інша планета, хоча вона знаходиться навіть ближче, ніж Франція, – лише 2 години на літаку. Вразило те, що вона зовсім інша і популярне зараз «хюгге» відчувається на повну силу.

У них є кілька речей, яких вони дотримуються: перше – проста, але дуже смачна домашня їжа, друге – лаконічний, зручний і водночас стильний одяг, а третє – баланс робота-дім.

Ось ми – працеголіки: у нас три роботи, ми вічно в запарі. В цьому ми як американці. Щойно я повернувся до України, відразу ж приступив до роботи разом зі своєю креативною командою: івенти, зйомки, штормінги, нові проекти. Ну і, звичайно ж, почався окремий період в моєму житті під назвою «Танці з зірками» з величезною кількістю репетицій: ритм насправді божевільний. У датчан в цьому плані все спокійно, робочий день у більшості закінчується о 4 годині дня і після цього часу робота не повинна їх турбувати. Потім вони приділяють час сім’ї. Вони збираються на вечерю за великим столом, спілкуються разом і дорослі, і діти, займаються якимись активностями.

Перше – проста, але при цьому смачна домашня їжа, друге – лаконічний, зручний і водночас стильний одяг, а третє – баланс робота-дім.

Є й мінуси. У Данії дуже високі податки на все. Наприклад, машину може собі дозволити далеко не кожен, тому що та, яка коштує 10 тисяч, їм обійдеться в 30. Вони їздять на малолітражках.

Проте вони дуже піклуються про довкілля. Данія одна з найзеленіших країн. Там чисте повітря й дуже багато електрокарів. У них навіть є державна програма, за якою всі данці повинні пересісти на електрокари. Планують це зробити до 2050 року. А ось ще одним мінусом є дуже високі ціни на все – від їжі й таксі до комунальних послуг.

Я б там не жив. Можливо, через амбіції мені хочеться весь час бути у русі, в ритмі, паморочитися у вихорі: сьогодні я проводжу івент, завтра зйомки, тут репетиція, там інтерв’ю. У скандинавських країнах ти можеш проходити співбесіду на роботу три місяці. Не те, щоб їм не потрібен був співробітник, просто у них не прийнято так швидко брати людину на позицію. Але туди обов’язково варто з’їздити і перезавантажиться, зануритися у цю розміреність.

Там дуже високі ціни на все – від їжі й таксі до комунальних послуг.

Данці дуже прості в спілкуванні, але у порівнянні з американцями вони не переходять зону особистого комфорту і тримають дистанцію. З першого погляду може здатися, що вони не доброзичливі. Але вони просто намагаються не втручатися не в свою справу. Вони не надто усміхнені або привітні, вони більш закриті, але дуже культурні. Вони більше «в собі».

Звичайно, «хюгге» можна сповідувати всюди, якщо ти не народився в Скандинавії і навіть ніколи там не був. Це базові речі, яких ти повинен дотримуватися. Це баланс робота-дім, заняття творчістю або улюбленим хобі (у них у всіх є хобі: хтось на коні катається, хтось займається стріт-рейсингом, катаються на квадриках, ходять в басейн), відсутність понтів. Ця  країна точно не про понти. Якщо ти приїдеш на шикарній тачці, ніхто не назве тебе класним. Швидше подумають, що з тобою щось не так.

Якщо ти приїдеш на шикарній тачці, ніхто не назве тебе класним. Швидше подумають, що з тобою щось не так.

Чи легко сповідувати «хюгге»? Мені не вдається зберігати баланс «робота-дім». Я живу взагалі не в тому ритмі. Але якщо видається вільний вечір, то намагаюся проводити його з дітьми. Ось недавно навчив дочку кататися на велосипеді. Не знаю, хто більше радів цьому –  вона чи я. Тепер до кожного ефіру програми ми готуємося разом. Також у філософії «хюгге» мені імпонує підхід у виборі одягу: простий і лаконічний. Я часто купую речі скандинавських брендів. А от з їжею поки не виходить: рідко обідаю вдома, снідаю на ходу. Тож тема балансу залишається актуальною (сміється).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: