Марокканські листівки Джамали
Ці кольори, ці сукні!
Д

жамала з чоловіком Бекіром наразі подорожує марокканськими містечками, щодня радуючи фанів в Інстаграм неймовірним колоритом цієї дивовижної та дуже кінематографічної країни: саме тут Джим Джармуш знімав «Виживуть тільки коханці», а Дайнеріс у «Грі престолів» звільняла Юнкай.

Відвідало подружжя й містичний та стародавній Танжер, в культурі якого змішалися Європа та Африка. Місто було дуже популярне серед авангардних письменників ХХ століття. «А ще тут просто неймовірні двері! Кожен прикрашає вхід композиціями, символами, історіями. Хотілось фотографувати безупинно», – ділиться враженнями співачка.

Також пара побувала в чарівному Шефшауені. Однією з головних особливостей міста є кольори будівель, більшість яких забарвлена в різні відтінки синього – місцеві вулички давно стали візитівкою міста в усьому світі й зробили його неймовірно популярним.

«Свого часу Шефшауен став притулком для вигнаних з Іспанії мусульман та євреїв. Вони почали змінювати місто за зразками рідної Андалузії. Так, більшість стін була забарвлена у священний синій колір, який завжди нагадує їм про небо і Бога. Окрім того, традиція фарбувати будівлі вкоренилася серед місцевого населення і стала невід’ємною рисою цього стародавнього міста», – доповідає історичні факти своїм шанувальникам Джамала.

Наступним у маршруті був Фес: «Місто, яке у прямому сенсі занурило мене у старі часи. Цього разу ми з Бекіром зупинилися не в сучасному готелі, а у справжньому стародавньому будинку. Або, як їх тут називають, «Ріади», котрі побудовані за принципом хіджаба – вся краса всередині. На перший погляд вони не відрізняються від інших будівель, але насправді це справжні палаци з пишними вітальнями та басейном. Їхня особливість в тому, що влітку при величезній спеці вони добре зберігають прохолоду, а взимку — тепло. Тут кожен елемент інтер’єру має свою історію і допомагає краще відчути на собі всю красу старого Марокко».

До своїх цікавих розповідей Джамала додає дуже гарні світлини у сукнях. До того ж, як виявляється, українська вишиванка чудово пасує до марокканських міських краєвидів!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: