Мартіну Скорсезе — 80! Найкращі стрічки генія
Пропонуємо влаштувати пам’ятний кіновечір на шану іменинника.

1979

Режисер і сценарист Мартін Скорсезе знає, як зняти крутезний фільм. Мільйони шанувальників і десятки престижних світових нагород — яскраве тому свідчення.

Мартін і Камерон Діаз, 2002

Він — майстер гангстерських сюжетів, що має неповторний та впізнаваний стиль. Більшість його кіноробіт засновані на реальних подіях.

Кадр зі стрічки «Хранитель часу», 2011

«Відступники», «Авіатор», «Острів проклятих», «Вовк із Волл-стріт», «Славні хлопці», «Ірландець» — ви неодмінно дивилися бодай щось із цього переліку. На шану митця JS згадує стрічки режисера, де Мартін брав участь у зйомках і по той бік екрана. Доволі часто іменинник виконує епізодичні ролі, але вони стають напрочуд пам’ятними для його фанів.

«Шалений бик», 1980

1978-го, коли Скорсезе ледь не помер від передозування кокаїном, Роберт Де Ніро відвідав режисера в лікарні. Ця зустріч стала пророчою як для Роберта (відтоді він став знаковим актором-улюбленцем Мартіна), так і для Скорсезе.

Роберт Де Ніро на зйомках

Багато хто стверджує, що Де Ніро наполіг на зйомках і цим врятував режисеру життя, зумівши знайти стимул і повернути його до роботи.

Така наполегливість дала гідні плоди: картина отримала «Оскар» за «Найкращу чоловічу роль» та «Найкращий монтаж».

«Нью-йоркські історії», 1989

Стрічка складається з трьох частин. Її відзняли три культові режисери: Мартін Скорсезе (новела «Уроки життя»), Френсіс Форд Коппола («Життя без Зої») і Вуді Аллен («Загибель Едіпа»). Робота присвячена Нью-Йорку, а в Мартіна камео в першій новелі.

«Таксист», 1976

І знову фантастичний дует Скорсезе–Де Ніро. Фільм про внутрішній біль, фатальну самотність та трагічну відчуженість від людей, які залишаються за склом авто. Скорсезе грає одного з пасажирів. Головну роль таксиста Тревіса Бікла виконує Де Ніро.

«Банди Нью-Йорка», 2002

10 номінацій на премію «Оскар», дві премії «Золотой глобус», премія BAFTA і перша спільна робота Ді Капріо і Скорсезе. Якщо ви досі не дивилися стрічку, надолужте. Без спойлерів: воно того варте.

Скорсезе в кадрі

Мартін Скорсезе і Леонардо Ді Капріо на зйомках

«Знайти і знищити», 1995

Фільм режисера Девіда Салле, що знятий за п’єсою Говарда Кордера. Команда акторів зіркова — Денніс Гоппер, Роберт Неппер, Ґріффін Данн та іменниник Скорсезе. Останній грає бухгалтера.

«Мовчання», 2016

Одна з недооцінених перлин Скорсезе, де майстер знову в кадрі. Замаскований у плащ і великий чорний капелюх, Мартін укотре демонструє, що обожнює невеликі ролі.

Гадаємо, він і надалі «ховатиметься» у власних кіношедеврах. А ви якої думки?

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: