Maruv про тиск з боку НТКУ та умови «абсурдного» договору
Висловили свої думки і герої JS.
С

ьогодні має бути підписаний договір між переможницею нацвідбору на «Євробачення – 2019» Maruv та Національною телекомпанією України. Це необхідна умова для подальшої участі співачки у міжнародному конкурсі. Між іншим кілька годин тому артистка зробила офіційну заяву, стверджуючи, що її примушують відмовитися від участі в конкурсі. Також на своїй Інстаграм-сторінці дівчина прокоментувала всі пункти договору з НТКУ.

«Останні 24 години були найбільш емоційними в моєму житті. Я здобула чесну перемогу в Національному відборі на «Євробачення – 2019», отримавши максимальну підтримку від телеглядачів і високий бал від членів журі. Але тепер нашу з вами перемогу хочуть відняти. Я – українка, люблю свою країну і пишаюся тим, що представлятиму Україну в Тель-Авіві на міжнародному конкурсі «Євробачення – 2019», незважаючи на те, що за добу я отримала пропозиції від трьох різних країн представляти їх. Але моя відповідь категорична – я виступаю від України і ніяк інакше!» – написала співачка.

View this post on Instagram

Последние 24 часа были самыми эмоциональными в моей жизни. Я одержала честную победу в Национальном отборе на "Евровидение-2019", получив максимальную поддержку от телезрителей и высокий бал от членов жюри. Но теперь нашу с вами победу хотят отнять. Я – украинка, люблю свою страну и горжусь тем, что буду представлять Украину в Тель-Авиве на международном конкурсе "Евровидение – 2019" несмотря на то, что за сутки я получила предложения от трех разных стран представлять их. Но мой ответ категоричен – я выступаю от Украины и никак иначе! Вы, наверняка, уже слышали о договоре между участником от Украины и НТКУ, который должен быть подписан сегодня до обеда. Я готова отказаться от выступлений в России. В прямом эфире ответила на все вопросы, которые интересовали жюри. Я не посещала Крым с 2014 года. Не нарушала ни единого Закона Украины. А также готова взять на себя все расходы по участию в Международном конкурсе. А теперь про сам нашумевший договор, что требуют от меня: 1. Мне запрещена любая импровизация на сцене без утверждения НТКУ. (Несогласованный шпагат, например, приведет к штрафу в 2 миллиона гривен) 2. Незамедлительная передача авторских прав на песню, принадлежащих мировому лейблу Warner Music (об этих правах было известно до начала конкурса) 3. Четко выполнять любые требования и указания НТКУ. (Теоретически, меня могут заставить плясать на Дне рождения у какого-нибудь вице-премьера, и в случае отказа, меня дисквалифицируют и обяжут опять выплатить штраф в 2 миллиона гривен. Плюс компенсировать НТКУ якобы убытки!) 4. Запрет на общение с журналистами без согласования с НТКУ. (Что полностью нарушает свободу слова и права человека) И еще много чего абсурдного. В случае нарушения одного из пунктов штраф 2 миллиона гривен и компенсация убытков ещё на неопределенную сумму. Взамен от НТКУ я НИЧЕГО не получаю: ни копейки финансовой поддержки, ни помощи в организации поездки, ни, тем более, международной промо поддержки. Даже визой я должна заниматься сама. Хотя, в договоре есть всего несколько пунктов обязанностей НТКУ: 1. Давать мне подсказки касательно правил проведения конкурса. 2. С разрешения НТКУ взять с собой 10 человек за свой счет. Продолжение 👇

A post shared by MARUV (@maruvofficial) on

«Ви, напевно, вже чули про договір між учасником від України і НТКУ, який повинен бути підписаний сьогодні до обіду. Я готова відмовитися від виступів в Росії. У прямому ефірі відповіла на всі питання, які цікавили журі. Я не відвідувала Крим з 2014 року. Я не порушувала жодного закону України. А також готова взяти на себе всі витрати по участі в міжнародному конкурсі», – додала вона.

«А тепер про сам гучний договір, що вимагають від мене:
1. Мені заборонена будь-яка імпровізація на сцені без затвердження НТКУ (неузгоджений шпагат, наприклад, призведе до штрафу в 2 мільйони гривень).
2. Негайна передача авторських прав на пісню, що належать світовому лейблу Warner Music (про ці права було відомо до початку конкурсу).
3. Чітко виконувати будь-які вимоги і вказівки НТКУ (теоретично, мене можуть змусити танцювати на дні народження у якогось віце-прем’єра, і в разі відмови, мене дискваліфікують і зобов’яжуть знову виплатити штраф у 2 мільйони гривень. Плюс компенсувати НТКУ нібито збитки!).
4. Заборона на спілкування з журналістами без узгодження з НТКУ (що повністю порушує свободу слова і права людини).
І ще багато чого абсурдного.
У разі порушення одного з пунктів штраф 2 мільйони гривень і компенсація збитків ще на невизначену суму. Натомість від НТКУ я нічого не отримую: ані копійки фінансової підтримки, ані допомоги в організації поїздки, ні, тим паче, міжнародної промо-підтримки. Навіть візою я повинна займатися сама.
Хоча, в договорі є всього кілька пунктів обов’язків НТКУ:
1. Давати мені підказки щодо правил проведення конкурсу.
2. З дозволу НТКУ взяти з собою 10 чоловік за свій рахунок.
3. Дотримуватися умов цього договору», – зазначила Maruv.

Тим часом в мережі реакція на перемогу Maruv була неоднозначною. Не залишилися осторонь і герої JS. Так, Маша Єфросиніна у сторіс привітала співачку, свої щирі привітання опублікувала і учасниця журі Джамала: «Я керувалась виключно справедливою професійною оцінкою пісень та артистів, їх шансів перемогти в Тель-Авіві. Я неодноразово говорила, які критерії буду використовувати, і що моя мотивація це виключно перемога України. Країна вибрала Марув переможцем, і я приєднуюсь до щирих привітань щодо цієї перемоги!».

Але у багатьох інших це викликало лише обурення. «Я не буду коментувати переможницю відбору, я просто хочу сказати: не може бути мистецтво (правда де тут мистецтво?) поза політикою, як пишуть багато… Не може! У нас війна! Люди, люди: півкраїни ховає синів, люди втратили житло, родичів… скільки потрібно це пояснювати? Як же до вас не доходить?» – написала на своїй сторінці в Фейсбуці дизайнерка Ольга Навроцька.

Я не буду комментировать победительницу отбора, я просто хочу сказать: не может быть искусство (правда где тут искусство…

Gepostet von Olga Navrotska am Sonntag, 24. Februar 2019

Активно твітував віце-прем’єр України В’ячеслав Кириленко, який певен, що співачка не може бути представником України на конкурсі.

Різко висловився блогер JS Мауріціо Аскеро: «Євробачення: шкода, що Україна знову буде визнана на міжнародному рівні як нація одягнених у блудниць, порно-дешевих ляльок».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: