Марина Білоус — про професію стоматолога та секрети успіху клініки TEFI
А також про нові технології у сфері цифрової медицини.
С

томатологія — широка сфера медичної діяльності, яка є абсолютно затребуваною в сучасному світі. Модернізація послуг стоматологічного напряму відбувається стрімко, дозволяючи впроваджувати все нові й нові технології та методи лікування, а також профілактики зубів і порожнини рота. Лікар-стоматолог, співзасновниця клініки цифрової стоматології TEFI Марина Білоус поділилася секретами побудови успішного бізнесу та відповіла на актуальні питання у сфері пероральної медицини.

Наскільки стоматологічна клініка TEFI є на даний момент успішним проектом?

Наш успіх — це насамперед результат тривалої та важкої роботи всієї команди. Ми зібрали дуже сильних фахівців, а також обладнали клініку за останнім словом техніки в стоматології. TEFI — квінсестенція багаторічного досвіду та новітніх технологій.

«До TEFI приїжджають провідні фахівці з Європи та США».

Бездоганність у наданні стоматологічних послуг — наша основна цінність. Тому коли пацієнт приводить на лікування своїх дітей та батьків — це найголовніше підтвердження успішності проекту.

З чим пов’язана сама назва TEFI?

Це абревіатура, яка однаково актуальна українською та англійською мовами: Т — «технології», E — «естетика», F — «функціональність», I — «інновації».

Як давно ви в цьому бізнесі?

Моя мама і я створили TEFI разом. Мама майже 30 років керувала найбільшим стоматологічним відділенням у Києві, зараз вона головний лікар. Мій досвід роботи в медицині 12 років, на даний момент я директор клініки та лікар-ортодонт.

Як ви вважаєте, чому більшість людей у нашій країні йдуть до стоматолога, коли без нього вже не обійтися?

Культура превентивного догляду за порожниною рота в Україні зароджується тільки зараз.

«Пам'ятаю, під час навчання у Швейцарії для мене стало відкриттям, наскільки педантично швейцарці ставляться до здоров'я своїх зубів».

З раннього дитинства, раз на півроку, вони обов’язково проходять контрольний огляд у стоматолога та роблять професійну гігієну порожнини рота. Недивно, що й карієс у них трапляється у 3-6% людей, на відміну від українців, у яких карієс у 90-92% людей (згідно із даними Асоціації стоматологів України).

Запобігти завжди легше, ніж лікувати. Адже основним етапом збереження здорових зубів є правильний догляд за ними із раннього дитинства та постійний огляд у стоматолога. Своєчасне виявлення карієсу дозволить швидше впоратися із проблемами й не допустити погіршення ситуації та подальшого дорожчого та тривалого лікування.

«Місія нашої компанії полягає в поширенні культури догляду за своєю посмішкою».

Перший зуб — перша зубна щітка, якісна чистка мінімум два рази на день, контрольний огляд у лікаря раз у 6 місяців та професійна гігієна. Ось і весь рецепт здоров’я. Повірте, дотримуватися цього простого правила важливіше, ніж генетично мати хороші зуби.

Як змінився ринок стоматологічних послуг за останні кілька років?

«Щоби зробити анестезію, більше не потрібен шприц».

Технології значно змінили галузь. Наприклад, використовується комп’ютерна анестезія. Якщо потрібна коронка, за 5 хвилин отримуємо оптичну модель, з допомогою програми із біогенеричною функцією моделюємо коронку, повністю відповідну анатомії зруйнованого зуба, відправляємо на фрезер і вже через годину після того, як пацієнт зайшов у клініку, встановлюємо коронку. Це цифровий протокол виготовлення реставрацій. Тривимірне сканування дозволяє показати кінцевий результат лікування ще до його початку, а якщо потрібні вініри — навіть приміряти. У складних випадках лікування імітується на віртуальному прототипі, а пацієнту пропонується вже вивірений алгоритм.

З чим, до речі, пов’язана висока популярність вінірів у наш час?

Вимоги до зовнішнього вигляду в сучасному світі постійно зростають, а разом із ними й потреби в послугах естетичної стоматології. Вініри — це бездоганна посмішка.

«Красиві зуби вже стали символом успішності, благополуччя та удачі у всіх сферах життя».

Це мрія, яку можна втілити за короткий термін.

Як ви вважаєте, чи може стоматолог вселяти довіру у своїх пацієнтів, не маючи сяючої посмішки? Наскільки це важливо?

Це візитівка, звичайно. Але зовсім не показник майстерності.

Хто ваші основні клієнти?

Наші клієнти — люди, які цінують своє здоров’я. У віці від року й до 100 років. Є відділення дитячої та дорослої стоматології. Ми виконуємо повний спектр стоматологічних послуг — від професійної гігієни порожнини рота до хірургії та тотальної реконструкції посмішки.

Вартість лікування в TEFI досить висока. Але це не тому, що ми хочемо швидше заробити. У нас дуже висока собівартість послуг. Насамперед тому, що ми фанатично ставимося до процесу стерилізації: практично все, що торкається пацієнта, одноразове або демонтується після прийому та повністю автоклавірується.

«Ми нічого не «протираємо стериліумом» у кабінеті, адже в цьому процесі задіяний людський чинник».

Ми намагаємося відійти від людського чинника в стерилізації — від автоматичної санації установок та шлангів (пацієнт завжди сідає на «нову» установку) до лінії дезінфекції Miele інструментарію та автоклавування наконечників. У клініці інтегрований Safety First Infection Prevention Protocol — найбезпечніший протокол стерилізації у світі. Репутація дуже цінна. Ми ніколи не економимо на матеріалах, тому надаємо гарантію на свої послуги.

Клієнт завжди правий?

З погляду сервісу, так. Ми завжди намагаємося піти назустріч. У нас працює цілодобовий консьєрж-сервіс для зручності наших постійних клієнтів.

«Лікарі працюють у вихідні дні й навіть вночі, якщо це необхідно».

Але коли мова йде про здоров’я, ніколи не підемо на угоду із совістю на вимогу клієнта. Не будемо робити те, що вважаємо неправильним із погляду здоров’я. Не поставимо коронку на здоровий зуб, наприклад. Не зробимо відбілювання зубів дитині, навіть якщо батьки просять про це.

Порада, як стати успішним стоматологом, від Марини Білоус

Дуже багато вчитися протягом усього життя. Любити людей та свою роботу. Завжди бути чесним у ставленні до пацієнта та колег. Ніколи не здаватися.

Клініка TEFI, завдяки висококласним фахівцям, а також стоматологічному обладнанню за останнім словом техніки, встигла удостоїтися переліку нагород, серед яких нагородження Національним дипломом та присвоєння звання «Краще підприємство України» в галузі «Медицина. Охорона здоров’я». Марина Білоус, зі свого боку, отримала орден «Лідер України» за професійні досягнення та вагомий особистий внесок у економічний розвиток країни від Всеукраїнської науково-експертної ради Міжнародної програми «Лідери XXI століття».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: