Місяць повномасштабного вторгнення росії в Україну очима JS
Пригадуємо, на яких фронтах працювали джетсетери.

Рівно місяць тому, 24 лютого, росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Герої JS упродовж цього часу працювали на різних фронтах, щоб захистити свою країну.

Військовий фронт

У перші дні вторгнення ряди Тероборони поповнили артисти, музиканти, режисери, хореографи, спортсмени, блогери, — словом, ті, чиє життя, раніше аж ніяк не стосувалося військової справи.

Нікіта Добринін

До лав ТРО вступили блогер Нікіта Добринін, режисер та актор Ахтем Сеїтаблаєв, актор Олексій Тритенко, музиканти Андрій Хливнюк, який обрав захист держави замість концертного туру у США, Тарас Тополя, Фагот, режисер Олег Сенцов, боксери Олександр Усик та Василь Ломаченко, який відмовився від бою з абсолютним чемпіоном світу Джорджем Камбососом, хореограф Дмитро Дікусар та багато інших.

А Святослав Вакарчук вирішив відвідати всі міста України та їхні ТРО, щоб підсилити національний дух за допомогою музики.

Волонтерський фронт

Герої JS активізували свої благодійні ініціативи на користь ЗСУ та постраждалих українців. БО «Благодійний фонд Сергія Притули» займається військовими (не цивільними) потребами. За адресою м. Київ, вул. Олеся Гончара, 65 штаб приймає такі знаряддя, як тепловізори, прилади нічного бачення, тепловізійні приціли, квадрокоптери тощо. Детальний перелік і реквізити тут.

«Фонд Маша», засновницею якого є Маша Єфросиніна, розпочав збір коштів для гуманітарної допомоги жінкам, дітям, людям похилого віку в Україні. Окрім цього, організація надає безкоштовні консультації із психологами. Деталі та реквізити тут.

Команда S*EVENT під керівництвом Сергія Неклеви приймає вантажі на кордоні та розвозить їх по всій країні. Штаб базується у Львові за адресою вул. Широка, 2. Туди ви можете доставити свій вантаж для відправки до Києва, Харкова, Дніпра, Одеси.  Контакти тут.

Катерина Осадча та її подруга Емма Шиманович створили телеграм-канал для пошуку зниклих людей будь-якого віку з моменту вторгення російських військ в Україну, яке відбулося 24 лютого 2022 року. Деталі тут.

Андрій Шабанов став ініціатором акції «Ти не один», завдання якої — купувати та доставляти життєво необхідні ліки. Деталі, контакти, реквізити тут.

Даша Астаф’єва долучилася до команди волонтерів в одному із ресторанів Києва, щоб готувати їжу для тих, хто захищає нашу країну. «Картопляні війська» готують із любов’ю, тож кожна коробочка зі стравами заряджена на перемогу.

JS закликає всіх долучатися до благодійних ініціатив. Кожен крок важливий, тому не зволікайте та дійте просто зараз!

Музичний фронт

20 березня Тіна Кароль та Jerry Heil виступили на благодійному концерті «Разом із Україною» у польському місті Лодзь. Також Тіна виконала пісню в дуеті із 7-річною Амелією Анісович, яка, попри постріли та бомбардування, співала в бомбосховищі, щоб підтримати людей.

Окрім цього, Тіна Кароль із однодумцями створила Міжнародний центр інформаційного спротиву зі штаб-квартирою у Варшаві, де цілодобово працює над тим, щоб донести до людей у всьому світі реальну ситуацію в Україні. 26 лютого співачка вирішила силою голосу достукатися до людей, які не вірять у те, що відбувається на території нашої держави. Очоливши ходу, вона виконала гімн України та інші патріотичні пісні. А згодом знову вийшла на вулиці Польщі, щоб привернути увагу до кількості втрат з-поміж українських дітей.

Образ Тіни Кароль для виступу під час концерту «Разом із Україною»

Джамала організувала два спеціальні виступи під час національних відборів Німеччини та Румунії на «Євробаченні-2022», де виконала легендарну пісню «1944». На цьому співачка не планує зупинятися.

Олександра Заріцька 19 березня представила Україну на фестивалі SXSW в Остіні, штат Техас. Звісно, перформанс не обійшовся без хіта «Плакала». Також дівчина виконала Masters of War Боба Ділана разом із Чарлі Секстоном.

У межах візиту до США Саша активно спілкується із американськими медіа зі світовою популярністю, щоб донести інформацію про події в Україні. А ще вона виконала гімн України на честь історичної події — підняття українського прапора в самому центрі Нью-Йорка. Тепер він майорітиме поряд зі стягом США.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений KAZKA (@kazka.band)

До того ж артисти за період російського вторгнення створили абсолютно нові треки та презентували доповнені версії давно відомих українських хітів. NK і Потап, MONATIK, Сергій Бабкін, Наталія Могилевська та інші виконавці через музику заряджають нас національним духом і вірою в перемогу.

А «спонтанний» фіт-ремікс Андрія Хливнюка та The Kiffness української народної пісні «Ой, у лузі червона калина» облетів увесь світ.

Спортивний фронт

Будучи в Італії, Андрій Шевченко підтримує Україну різними способами. Разом із сім’єю виходить на мітинги та організовує ініціативи для збору коштів. На одному з футбольних матчів AC Milan гравці вийшли на поле у білих футболках із українським прапором. А сам Шевченко звернувся до всіх із великого екрану, закликавши до миру. Окрім цього, AC Milan спільно з Шевченком запустили продаж серії футболок із спеціальним дизайном Special Edition — Manchester 2003 for Ukraine.

Олександр Зінченко вивів англійський «Манчестер Сіті» на матч із прапором України під оплески усього стадіону.

В інстаграмі Еліна Світоліна висловила подяку всім, хто долучився до її благодійного івенту під час Indian Wells — тенісного турінру у США. Також спортсменка звернулася до всіх із листом, у якому повідомила, що, у зв’язку із вторгенням росії до України, відмовляється грати проти російських і білоруських тенісисток.

Україна пишається своїми паралімпійцями, які посіли друге загальнокомандне місце на зимовій Паралімпіаді-2022 у Пекіні.

Модний фронт

Тендітна фешніндустрія України за лічені дні проявила свою мужність. JS зібрав не лише світові, а й локальні бренди, які працюють на підтримку економіки, біженців та армії. Серед них: RUSLAN BAGINSKIY, the COAT by Katya Silchenko, Litkovskaya, ANDRE TAN, BEVZA та інші.

Руслан Багінський

The COAT by Katya Silchenko переїхав до Львову. 21 березня Катя Сільченко анонсувала нову українсько-італійську колаборацію. Виручені кошти підуть на фінансування житла для матерів і дітей, які постраждали від дій російських окупантів.

24 лютого Руслан Багінський повідомив, що його бренд переказав 1 500 000 гривень на рахунок фонду «Повернись живим». Наразі команда RUSLAN BAGINSKIY евакуювалася до Львову, де продовжує свою роботу, щоб забезпечити майбутнє України. Товар також вдалося вивезти з Києва.

Бренд Litkovskaya не тільки відновив роботу, а і презентував help certificate на 150 євро. Виручені кошти направлять на фінансування ТРО та МОЗ через Ernst Prost Foundation.

Інформаційний фронт

Письменниця Ірена Карпа розповіла JS про те, яким чином намагається бути корисною Україні, будучи за її межами:

«Як кожен українець чи українка займаюся всім, до чого дотягуюсь: координацією перевезення гуманітарної допомоги, контактуванням перевірених осіб, поширенням інформації про збір коштів, збором коштів, пошуком роботи чи транспорту для переселенців тощо.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Irena Karpa (@qarpa)

Звісно ж, є речі, з якими я справляюся значно краще, ніж, наприклад, з питаннями логістики. Це інформаційний фронт. Тож я щоденно спілкуюся із французькими медіа та роз’яснюю їм правду про війну в Україні. Ця правда базується на історіях українців, що зараз на місці — особисті історії впливають на масового глядача значно глибше, ніж статистика й теоретичні узагальнення.

Відтак вони в купі з професійною експертизою і дають хороший результат для паблік опіньйона.

Дуже круто в інформаційному полі «працюють» і меми: ого, українці сміються, не дивлячись ні на що. Це суперпавер. Сміх перемагає страх, ми це знаємо з двох революцій. В українців зараз безпрецедентно крутий імідж по всьому світові: хоробрі, незламні, відчайдушні. «Ми би в житті так не змогли!» — час від часу вигукують захоплені французи.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Irena Karpa (@qarpa)

Звертаючись до мільйонів європейських громадян через медіа, я наголошую на тому, що українці зараз платять своїм життям за те, щоб ця гидота не просунулась на захід і їхні діти змогли спокійно спати в майбутньому. Тож не припиняйте помагати нам: санкціями, зброєю, гуманітарно, фіксацією військових злочинів.

Ще дієвим форматом роботи для мене є написання текстів для іноземних медіа про війну в Україні. Пишу я краще, ніж говорю: спокійніше довшу думку можна донести.

Хоча останнім часом опанувала з переляку суперскіл: за хвилину ефірного часу викласти коротку історію України за останні кілька століть, ненавистю росіян до українців, намаганням знищити культуру, мову і живих людей (Голодомор), репресіями інтелігенції тощо… з зупинкою на революції 14-го року, неперервній війні останні 8 років, яку вони вважали громадянською, а тепер бачать, звідки вітер дув. Що ж, вітер пахне погано, тож в інтересах всього цивілізованого світу заліпити йому дуло».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: