Музиканти, перші леді та геніальні науковці: 10 захопливих байопіків
Історії, що надихають і дарують упевненість у власних силах. Гарантуємо цікавий кіновечір!

Якісний байопік — це не лише запорука гарно проведеного вечора, а й чудова мотивація діяти. Оскільки вчитися треба у найвидатніших, ми зібрали фільми про сильних духом людей, які довго й наполегливо йшли до своєї мети.

В очікуванні історії про оперну діву Марію Каллас із Анджеліною Джолі у головній ролі, переглядаємо топ цікавих фільмів. Фредді Мерк’юрі та Елтон Джон, Жаклін Кеннеді та Моллі Блум — зустрічайте добірку неповторних життєвих історій для останнього дня осені.

«Я спокусила Енді Воргола» (2006 рік)

Еді Седжвік називали другою Мерилін Монро, світлини з її зображенням розміщували на обкладинках Harper’s Bazaar, про неї у своїх піснях співав Боб Ділан, і саме вона стала музою легендарного художника Енді Воргола. Попри те, що з часів Седжвік минуло вже понад 40 років, її біографія не стала менш актуальною. До того ж картина сповнена атмосферою бурхливих 60-х та естетикою попарту.

«Джекі» (2016 рік)

Історія вбивства Джона Кеннеді, оповита таємницею і різними конспірологічними теоріями, досі не має чітких відповідей на велику кількість запитань. У той фатальний момент поруч із президентом США була його дружина Жаклін Кеннеді. Охоплена жахом, вона навіть не одразу зрозуміла, що її вбрання від Chanel заляпано кров’ю, а життя її більше не буде таким, як раніше. Неймовірна Наталі Портман у ролі першої леді, яка за один день втратила все, — ще один привід подивитися цей фільм.

«Богемна рапсодія» (2018 рік)

Звісно, 15-річну історію гурту Queen неможливо вкласти у двогодинний хронометраж. І хоча темп фільму доволі швидкий, загальна картина від цього анітрохи не потерпає. Тут і достатньо драми, щоб відчути дилеми головного героя — Фредді Мерк’юрі у виконанні оскароносного актора Рамі Малека, — і немало кумедних моментів, які не можуть не розсмішити.

А саундтреки, починаючи з першого синглу Keep Yourself і закінчуючи неймовірною Bohemian Rhapsody, роблять стрічку особливою для всіх поціновувачів якісної музики.

«Теорія всього» (2014 рік)


Продуманий сюжет, захоплива історія та дуже сильні головні герої — ці складові роблять «Теорію всього» фільмом і для розуму, і для душі. Звісно ж, ім’я Стівена Гокінга і так знайоме багатьом, але завдяки стрічці Джеймса Марша доля цієї видатної і дуже цікавої людини постає у новому світлі. Едді Редмейн дійсно заслужив премії «Золотий глобус» й «Оскар» за найкращу чоловічу роль.

«Рокетмен» (2019 рік)

За своєю структурою фільм більше тяжіє до традиційного мюзиклу, ніж до драматичного біографічного кіно. Але сценарист Лі Голл і режисер Декстер Флетчер знайшли золоту середину між драмою про непросту долю обдарованого Елтона Джона і казковим світом, у якому він живе. Можна сказати, що «Рокетмен» увібрав у себе найкраще від «Рапсодії» і «Ла-Ла Ленду».

«Біля моря» (2004 рік)

На перший погляд, типовий байопік про видатного американського музиканта. Здавалося би, скільки можна? Але у фільмі відчутно любов, із якою Кевін Спейсі підходить до постановки картини. А величезний плюс до цього — те, як він танцює та співає! І взагалі, змусити глядача співчувати людині (у цьому випадку Боббі Даріну), яку він до цього не знав, — неабияке вміння.

«Джуді» (2019 рік)

Джуді Гарленд була справжньою легендою «золотого Голлівуду» і завоювала мільйони прихильників зі всього світу. Але ця слава дісталася їй надто великою ціною, і саме вона й згубила артистку.

У стрічці неперевершена Рене Зеллвегер показує нам не ту життєрадісну співачку, яку запам’ятала публіка, а розбиту й пригнічену жінку, котра хапається за кожну гілочку надії. Так, це фільм про реальну форму популярності, яка для більшості людей слугує лише гарною обкладинкою.

«Засновник» (2016 рік)

McDonalds так чи інакше став частиною життя кожного з нас, і значущість цієї компанії для світу не дозволяє назвати «Засновника» класичним байопіком.

Імовірніше, це історія про те, як людина зробила своїм життям корпорацію, а корпорація стала життям цієї людини. До речі, роль безжалісного бізнесмена Рея Крока зіграв Майкл Кітон. І зробив він це просто блискуче.

«Гра Моллі» (2017 рік)

Засновано на мемуарах самої Моллі Блум — сильної жінки, яка зуміла досягти висот у чоловічому світі азартних ігор. Суди, закони, шулерські ходи, грошові обороти: сприйняття цього «світу» дається далеко не кожному, але цей фільм робить його більш зрозумілим для простих людей. Та головним шармом, звісно ж, є Джессіка Честейн. Знайомство з реальною «покер-леді», вивчення книги «Гра Моллі» й занурення у сценарій дали свої плоди у вигляді першокласної акторської гри.

«Ів Сен-Лоран» (2014 рік)

Історія про становлення генія, його неординарне життя і пристрасне кохання. Як і в багатьох байопіках, тут сюжет розкривають у хронологічному порядку, а флешбеки виступають своєрідними перебивками. Ба більше, супроводжує їх закадровий голос П’єра Берже (Гійома Гальєнна) — друга, коханця і партнера Іва Сена-Лорана (П’єра Ніне). Фільм рекомендовано для тих, хто цікавиться історією моди.

Автор: Олександра Ганапольська

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: