Знайшлася! Виявлено місцезнаходження найдорожчої картини Леонардо Да Вінчі
«Відпочиває» на яхті принца Саудівської Аравії в Червоному морі.
К

артина Леонардо да Вінчі «Спаситель світу» була виготовлена на спеціальне замовлення короля Франції Людовіка XII у XVI столітті. Довгий час вона вважалася втраченою, а у 2011 році її знайшли і представили відреставровану версію на виставці в Лондонській національній галереї. За 6 років полотно продали на аукціоні Christie’s за рекордні 450 мільйонів доларів, тож воно стало найдорожчим витвором мистецтва в історії.

Як тоді з’ясувала газета The New York Times, власником ексклюзивної картини став наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бен Сальман Аль Сауд. Стала відома й мета угоди — для експонування в музеї «Лувр Абу-Дабі». Цікаво, що у вересні 2018 року філія Лувру в столиці ОАЕ скасувала презентацію картини «без пояснення причин», а вже на початку березня 2019 стало відомо про зникнення «Спасителя світу».

Мухаммед бен Сальман Аль Сауд

Наразі стало відомо, що картина зберігається на яхті Serene наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бен Сальмана Аль Сауда в Червоному морі. Окрім того, з’ясувалося, що картина буде перебувати на яхті, допоки влада Саудівської Аравії не побудує спеціалізований культурний центр в регіоні Ель-Ула в провінції Ель-Мадіна, де, ймовірно, шедевр з п’ятисотлітньою історією буде експонуватися.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: