Найнижчі рейтинги і бан фаворитки церемонії у Китаї: чим запам’ятався «Оскар-2021»
У Китаї успіх Глої Чжао, м’яко скажемо, не оцінили.

Церемонія «Оскар-2021» запам’яталася не лише тверком Гленн Клоуз, галантністю Бреда Пітта та зміною порядку оголошення переможців, а й абсолютним тріумфом жінок-номінанток — 17 нагород.

Гленн Клоуз

Зокрема, 39-річна Глої Чжао, яка отримала два «Оскари» за найкращий фільм та найкращу режисуру, що робить її першою китаянкою, яка отримала статуетки, і другою жінкою в історії кінопремії з таким досягненням (до неї режисерський «Оскар» отримала Кетрін Бігелоу).

Френсіс МакДорманд та Глої Чжао

Але на батьківщині в Китаї успіх Глої не оцінили. Публікації про тріумф першої в історії китаянки, яка отримала знакову кінонагороду, одна за одною зникали з національних пошукових систем.

Нині всі згадки про Глої, її стрічку «Земля кочівників» та шалений успіх — стерті. Як з’ясувалося, це «відповідь» країни на недоречні публічні політичні висловлювання Глої в минулому. Режисерка неодноразово заявляла, що в Китаї «всюди брехня».

Втім важливо інше. Ані порядок оголошення переможців, ані «жіноча революція» не додали постковідній церемонії переглядів. Їі дивилися 9,8 мільйонів глядачів, а в 2020-му — майже 23 мільйони.

Рейтинг впав до рекордно низького рівня — приблизно на 60% порівняно з минулорічним показником.

Важливу роль зіграв масштаб шоу, формат заходу, а також відсутність серед номінантів фільмів, орієнтованих на масового глядача.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: