Наслідуючи Вів’єн Вествуд: корсет як символ жіночої свободи в образах українських дизайнерів
Спеціальна добірка до International Women's Day.

Показ Vivienne Westwood, 1991

8 березня заведено не просто вітати жінок, а й відзначати їхні досягнення та підтримувати свободи. Цікаво, що нещодавно одним із трендових елементів та символом жіночої свободи став корсет. Цей елемент одягу носили європейські жінки ще з кінця 16 століття, надалі змінюючи його форму відповідно до еволюції моди.

Легендарний корсет Жана-Поля Готьє для Мадонни

Вступити корсету в нову еру, де із синоніма пригнічення він перетворився на символ жіночої сили, допомогли легенди моди — Вів’єн Вествуд та Жан-Поль Готьє. Свої перші корсети королева панку представила у 1970-х, запропонувавши носити їх поверх одягу. Відтепер корсет не обмежує жінок, а надає впевненості. Їх обожнюють й українські дизайнери.

FROLOV

Ключовими в естетиці FROLOV є корсетні вироби, ручна вишивка кристалами та моделі-трансформери. Іван Фролов пропагує фетиш і відвертість, а тому цей тренд ніби створений для його бренду. У колекціях FROLOV — корсети усіх варіантів та кольорів. Високі або стягуючі лише стегна та талію, з кристалами або без, з кріпленнями для панчіх або рівні, зі спицями, прихованими у внутрішній конструкції корсета або, навпаки, винесеними назовні.

Ви ж пам’ятаєте, нещодавно Бейонсе одягла рожеву сукню-корсет Firework для свого першого виступу після тривалої перерви? Той випадок, коли кастомна сукня Dolce & Gabbana, у якій зірка крокувала червоним хідником, була «на розігріві» в українського бренду.

LEVER COUTURE

Українка Леся Верлінгʼєрі, засновниця бренду Lever Couture, створює не просто сукні, а справжні артоб’єкти. Саме тому її обирають зірки, як-от: Леді Гага, Мілла Йововіч, Хайді Клум. І тему корсета дизайнерка обігрує дуже творчо — у лукбуці бренду він з’являється у формі прозорого пластику поверх кутюрної сукні рожевого кольору.

GURANDA

«Мовою моди я намагаюся розповідати про плин та циклічність історії, про вибір, який жінки роблять протягом століть, і про важливість їхньої свободи», — каже дизайнерка Олена Гуранда. Нова колекція — це про право жінок носити те, що вони хочуть. У кожному образі, виробі чи деталі можна відчути дух свободи.

Дизайнерка розповідає історію корсета: від болісної до грайливої. Очевидно, що жінки затягували шнурівку на собі протягом століть, але цей фантастичний предмет із натяком на білизну може зробити набагато більше, ніж створити красиві вигини. GURANDA пропонує варіації корсетів як символ нових можливостей.

Корсети так само можна побачити поверх футболки або ж мініспідниці чи в джинсових образах. Олена Гуранда з сезону в сезон не втомлюється експериментувати з ультражіночним кроєм, принагідно надягаючи корсет поверх одягу, а не під нього.

LALLIER

«Ми завжди створювали ефектні сукні для впевнених жінок, які хочуть виразити себе через одяг. Це наша ДНК», — ділиться засновниця бренду LALLIER Юлія Франц. Натхненна церемоніями нагород, червоними хідниками та розкішними вечірками знаменитостей, дизайнерка створила колекцію нарядів, що вшановує коди старого Голлівуду, але в новій, сучасній інтерпретації. Багато корсетних деталей, ручної роботи, провокаційних відкритих елементів, блискучих аплікацій, глянцю та блиску.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: