«Найменше, що ми можемо зробити — пам’ятати»: Джамала поділилася трагічною історією своєї сім’ї
У День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
М

инуло 76 років з моменту великої трагедії. 18 травня — День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Історією власної родини поділилася співачка Джамала. Її прабабусю з п‘ятьма маленькими дітьми у вагонах товарного потягу відправили до Середньої Азії. У ті часи загинули та зникли безвісти безліч людей, багато не народилися. Звісно ж, постраждала й національна культура.

З дитинства співачці прививали шану до своїх пращурів, тому щороку вони з батьками згадують цей день з великим болем та повагою.

«Зранку 18 травня мою прабабусю Назилхан з п’ятьма маленьким дітьми на руках посадили в товарні вагони і відправили до Середньої Азії. І це в час, коли вона чекала на чоловіка з війни. Їхали вони в жахливих умовах майже два тижні. Найменша дитина, донечка, на жаль, померла в дорозі. Дівчинку не дали поховати, радянські солдати забрали її у матері.

Мені пощастило, я знала свою прабабусю, дитиною спілкувалася з нею. Хоча я була дуже мала, щоб розпитати більше. Але я пам’ятаю, що мої дідусь і бабуся, мої батьки розповідали історію цього дня. Щоб ми з сестрою знали і пам’ятали.

Багато людей загинуло, зникли безвісти, не народились… переписана і загублена справжня історія, знищена архітектура, культура. Неможливо оцінити всі втрати.

Найменше, що ми всі можемо зробити — пам’ятати.

У нас з татом була традиція — кожного 18 травня ми їздили на мітинг в Сімферополь. Це був не тільки День пам’яті, це був день зустрічей. Багато родичів, друзів зустрічались на площі. Дуже хочу, щоб мій син, як колись і маленька я, приходив на площу в Криму і вшановував пам’ять померлих. Щоб він знав і пам’ятав історію кримськотатарського народу», — ділиться своєю історією Джмала.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: