Неймовірна історія хусток Hermès
Легендарний аксесуар на аукціоні Sotheby's.
А

укціонний дім Sotheby’s цього серпня пропонує декілька хусток Hermès, кожна з яких вражає своїм неповторним дизайном. Цей простий на перший погляд аксесуар є символом вишуканості, особливо, якщо йдеться про моделі французького бренда Hermès. Далі — детальніше про історію цієї лінії аксесуарів.

Дональд та Меланія Трамп

Дім Hermès почав створювати хустки в 1937 році, через сто років після заснування першої майстерні в Парижі. Роберт Дюма, член сім’ї Hermès, розробив дизайн дебютної хустки. Тоді його складний барвистий малюнок миттєво підкорив серця жінок з вищого суспільства, і незабаром хустка від Hermès стала обов’язковим модним аксесуаром.

Роберт Дюма

Виготовлені з китайського шовку, перші карре («квадратні хустки») були удвічі міцнішими за будь-яку іншу шовкову хустку, представлену на ринку в той час.

Hermès “Colliers de Chien”

Починаючи з першого дизайну авторства Дюма в 1937 році, бренд залучав кілька відомих художників для створення хусток. Цікаво, що процес перенесення малюнка на тканину триває близько 750 годин. До речі, саме під час керівництва Дюма був розроблений логотип і обраний помаранчевий як фірмовий колір Дому.

Hermès “Tigre du Bengale”

Серед дотичних до хусток митців є й відомий 76-річний американець Керміт Олівер, який на початку 80-х років розробив декілька узорів для бренду, зокрема, шовкову Madison Avenue. Представлена на інтернет-аукціоні Sotheby’s хустка була презентована вперше в 2000 році на честь 10-річчя бутіика Hermès на Медісон-авеню і перевидана пізніше, в 2010 році. Про історію видатних хусткою розповідається у відомому колекційному виданні The Hermes Scarf: History & Mystique.

Hermès “Madison Avenue”

Хустки бренда Hermès вже давно є улюбленим аксесуаром відомих жінок, зокрема, Її Величності Королеви Єлизавети II (вона надягає хустки з 40-х років) і колишньої першої леді США Жаклін Кеннеді-Онассіс, яка вирішила носити хустки Hermès під час екскурсій на свіжому повітрі, особливо в липні-серпні, коли поїздки до океану вимагали стильного захисту від вітру.

Королева Єлизавета II

Жаклін Кеннеді-Онассіс

Ба більше, носити хустки можна по-різному: надягати на шию, використовувати як головний убір або прив’язати на сумку. А Грейс Келллі, наприклад, зробила із своєї хустки Hermès пов’язку, коли пошкодила руку в 1957 році.

Грейс Келлі

Вже понад 80 років хустка Hermès є знаковим аксесуаром як для чоловіків, так і для жінок. І залишатиметься таким надалі, адже сучасні фешіоніста обожнюють їх не менше, ніж їхні попередниці.

Hermès “A Cheval Sur Mon Carre”

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: