Нове покоління it girls: як і чим живе у Відні молодша донька Руслани Мороз — Ліана Сарія
Відверто про музичну кар'єру, невдалі стосунки із ексбойфрендом і співпрацю із Юрієм Хусточкою.

У кросівках Jordan 1 Nike та зі званням кандидатки у майстри спорту — юна it girl, 21-річна співачка Ліана Сарія, ламає стереотипи. Саме вона стала першою героїнею рубрики «Нове покоління it girls». Лія, як називають її батьки Руслана Мороз і Давид Сарія, вивчає психотерапію і будує власну музичну кар’єру під творчим псевдонімом XI.

Інстаграм дівчини, де вона позиціонує себе як музикантка, налічує 2880 підписників. На своїй сторінці Лія ділиться світлинами з прогулянок, студії звукозапису та зйомок.

Ліана — наймолодша із трьох дітей у сім’ї. Зараз дівчина повністю поринула у світ музики, однак дитинство і юність присвятила спорту. У віці 9 років її помітила тренерка української Олімпійської збірної з художньої гімнастики і запросила до ДЮСШ Олімпійського резерву Дерюгіних.

У 16 років Лія отримала звання кандидатки у майстри спорту, а вже через рік прийняла рішення покинути художню гімнастику.

Ліана, 12 років

Зараз зізнається, що іноді сумує, але з легкістю попрощалася зі спортом. Сьогодні дівчина живе в Австрії та навчається в Університеті імені Зигмунда Фрейда. Спеціально для JS Ліана Сарія розповіла про свою творчість, співпрацю з Юрієм Хусточкою та особисте життя.

Про навчання 

Я від самого початку хотіла вивчати психіатрію, але англійського курсу  не було. Так і знайшла Університет Зигмунда Фрейда у Відні (саме там наразі живе дівчина – прим. ред.), де є англійський курс психотерапії.

Про життя у Відні

Подобається все. Найбільше — менталітет, який, до речі, дуже люблять засуджувати більшість приїжджих із країн СНД, якщо не уживаються. Оскільки це була перша країна, мій перший досвід, де у мене з’явився час із кимось спілкуватися, мені не було з чим порівнювати. Круто тут, ось і все.

Крім спорту, в дитинстві Лія таки захоплювалася музикою. Виявляється, вона співала в церковному хорі і була помічницею дзвонаря. Зараз дівчина виконує авторські пісні в альтернативному стилі.

Про любов до музики

Якщо чесно, мені здається я давно, ще з дитинства, знала, що мені дуже подобається співати і сцена. Але мене завжди відводили в обов’язковому порядку або на танці, або на гімнастику. Якийсь час я займалася співом, але сил на все не вистачало, тому довелося кинути. 

Про труднощі в музичній кар’єрі й ставлення батьків

Труднощів як таких у мене поки не виникало. Раніше переживала, що погано звучу в запису, але з досвідом такі відчуття минають. Спочатку батьки не сприймали моє захоплення серйозно.

Я впевнена, що тато точно був проти, але, коли я почала записувати пісні, вони мене підтримали, особливо мама.

Про знайомство і співпрацю з саунд-продюсером Юрієм Хусточкою

Я хотіла зробити сторінку артиста, розпочати серйозну студійну роботу. Але не розуміла, як.

Саме у той момент я прилетіла до батьків. Мама звернулася з питанням до знайомих, а вони порадили поспілкуватися із ще однією людиною, як виявилося пізніше, першим продюсером гурту «Океан Ельзи» Владиславом Міцовським. Він розповів, що Юрій Хусточка зараз живе і працює в Парижі та займається саунд-продакшеном.

Уперше ми поспілкувалися онлайн, почали працювати, а потім я прилетіла до Парижа записувати пісню, і ми на місці познайомилися.

Зараз зовсім не складно працювати в різних країнах, у мене багато знайомих в Австрії, які допомагають записувати голос для пісень, який я потім відсилаю Юрі — і далі працюємо в телефонному режимі. Я вже звикла так, адже ми записали наживо тільки три треки, а потім закрили кордони. Тож у мене в принципі немає іншого досвіду, робота на відстані здається абсолютно нормальною.

Про особисте життя і стосунки з бойфрендом

Особисте життя більшу частину часу в мене проходить удома, я люблю бути вдома. Друзів у мене з’явилося тут багато, класна компанія, і ми вже всі разом дружимо довгий час, приблизно відтоді, як тільки сюди приїхала.

Бойфренд у мене був один, і більше я не хочу повторювати цей досвід. Якщо чесно, усі нерви втратила і йому зіпсувала теж.

У результаті — безглузді стосунки і втрата часу. Але це теж досвід. Мені подобається бути зараз самотньою. І без того справ багато, часу на бойфрендів немає

Про перші самостійно зароблені гроші

Не пам’ятаю точно. Це була або продана мною домашка, або ж мене попросили станцювати шафл у кліпі віденських діджеїв. Пізніше я робила рекламні ролики, працювала графічним дизайнером журналу і його Інстаграм-сторінки, але це було виключно для досвіду, тож мені не платили.

Про улюблені бренди одягу, взуття та косметики

З одягу, напевно — Vlone, з взуття — Jordan 1 Nike. Із косметики немає улюблених брендів. Що трапляється хороше, тим і користуюся — я рідко роблю макіяж.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: