Нове покоління it girls: як Лєра Ніконова поєднує материнство, кар’єру та творчість
Донька Іванни та Ігоря Ніконових про зміни в житті після народження сина, взаємини з батьками та запуск власної справи.

Сьогодні в рубриці «Нове покоління it girls» JS знайомить вас ближче з 27-річною Лєрою Ніконовою — донькою Іванни Ніконової, засновниці навчально-освітніх закладів «А+», та Ігоря Ніконова, засновника будівельної компанії KAN Development.

Наразі Лєра поєднує материнство, саморозвиток, творчість і кар’єру. Із коханим Іллею вона виховує дворічного сина Лео. Подружжя заснувало власну справу — спортхауз Baukörper. Як it girl усе вдається — читайте в ексклюзивному інтерв’ю.

Лєра з коханим Іллею

Інстаграм Лєри

За красунею слідкують 1140 читачів. На своїй сторінці дівчина публікує фото з малюком Лео, чоловіком Іллею, рідними та друзями. А ще інстасвітлини демонструють чудову фізичну форму Лєри. Звісно, подорожам також знайшлося місце в акаунті it girl.

Лєра в дитинстві

Про освіту та спеціальність

Оскільки я рано закінчила школу (у 15 років), то встигла повчитися не в одному, а аж у трьох вишах: Київському національному університеті будівництва та архітектури (архітектурний факультет), Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка («міжнародний бізнес»), але зрештою повну вищу освіту здобула у Camberwell College of Arts (Дочірньому коледжі Лондонського університету мистецтв, який вважається одним із провідних інститутів мистецтв і дизайну Великобританії), за спеціальністю «ілюстратор».

Незважаючи на те, що я вже не працюю за фахом у своїй теперішній діяльності все одно постійно використовую набуті навички та знання.

Образотворче мистецтво — більше, ніж просто хобі

Це не захоплення, малюнок — одна з невід’ємних дисциплін мого навчання в архітектурному та дизайнерському виші, а потім і в роботі. Саме бажання малювати з’явилося ще в дитинстві, тоді ж пішли і перші картини для мами, дідуся і т.д.

Пам’ятаю, одна з них була копією «Купання червоного коня» (усміхається). Напевно, всі діти люблять малювати, просто я продовжила (закінчила на вовках, парі виставок і продажі картин).

Але моя професія — графічний дизайнер-ілюстратор. Я більше дизайнерка, ніж художниця, хоч і часто об’єдную це. У моїй «кар’єрі», як і в будь-якій іншій, завжди є місце для творчості, але мистецтво — це радше інструмент, який я використовую для вирішення конкретних завдань.

Про захоплення

Моє хобі — займатися спортом. Але не просто виконувати базові вправи, а відкривати щось нове, незвичайне, цікаве, перевіряти свої можливості. Танці, лижі, борд у всіляких інтерпретаціях, пілон, акробатика (у тому числі повітряна). Також муай-тай нещодавно спробувала. Навіть функціональні тренування можуть бути дуже цікавими (за що ми і «топимо» в нашому спортзалі).

Про відкриття власної справи

Ідея відкрити спортивний клуб з’явилася раптово. Я тоді тільки-но народила і якось так збіглося, що захотілося більше стабільності. Продаючи картини або будучи ілюстратором на фрілансі, можна заробити, але раз на раз не випадає.

А тут мама підкинула ідею зі спортзалом, — і все зійшлося. Я таку велику частину мого життя вклала у спорт, що треба було знайти цьому застосування.

Загалом Baukörper походить із мого особистого досвіду в архітектурі/дизайні, тренувань, а натхненням та основою ідеї стала німецька школа дизайну — баухаус. Наша назва складається із двох німецьких слів: «bau» — будувати, «körper» — тіло). Наше кредо: «Твоє тіло — твій дім, і ти можеш його збудувати».

Розподіл обов’язків

Власне зараз відповідаю за візуальну комунікацію, ідею, круту команду. У нас є Алла — мультифункціональна людина, що в будь-який час дня і ночі зробить абсолютно все, що попросиш (і не попросиш теж). Вона з нами від початку. Пройшла через усі складнощі і зробила величезний внесок у відкриття. Настя — так само незамінна людина, голос нашої зали, очі та творчий дух, без неї жодна моя картинка не проходить у ефір (і не тільки в роботі, це ще з «універу»).

Крім цього, в нас молоді та енергійні тренери, у яких горять очі, а ще вони мають величезне бажання виконувати свою справу і розвиватися, яких ми б не зібрали без допомоги нашого фітнес-директора Руслана, який теж є досвідченим та професійним тренером.

Про зміни в житті після народження сина

Моє життя і так змінилося, тому що тоді я лише повернулася з навчання в Лондоні. Не знаю, як було би без сина. Враження неймовірні. Дитина — це найкраще, що з нами відбулося в житті, хоч ми її і не планували (але від цього навіть краще і простіше вийшло). До того ж переживати не було про що. Уже на той момент Ілля був не просто моїм хлопцем, а найкращим другом і підтримкою понад 10 років. Нам довелося просто трохи адаптуватися та «підзібратися».

Про поєднання кар’єри та виховання сина Лео

Та нормально поєдную. Лео — класний хлопець. Мені часто здається, що він наш брат. Думаю, і Лео розуміє, що його батьки молоді, користі із них небагато, але зате як весело (сміється). Ми із ним навіть часто тренуємося разом.

Як підросте, будемо його в зал брати, щоб розважали одне одного з нашими тренерами. І взагалі, ми не єдині з Іллею його виховуємо. У Лео величезна родина: бабусі, дідусі, прабабусі, прадідусі, хрещені, малолітні тітки й дядьки, яких 150 штук.

Звичайно, вони роблять свій незамінний внесок, особливо тітка Оля. Я інколи не впевнена, кого з нас він більше любить. Ну і важливий момент: у нього є няні, без яких ми би так легко і «повітряно» не справлялися.

Про ставлення до раннього материнства

Своє материнство я не вважаю раннім, воно було вчасним. А загалом нічого поганого в цьому не бачу, особливо, якщо є можливості та моральна підтримка. Думаю, це справа кожного, головне, щоб ніхто не постраждав.

Про весілля, ставлення до урочистих церемоній і плани на масштабне святкування

У нас із Іллею було весілля, на якому в ролі священника був мій брат, який отримав американський онлайн-сертифікат, що надавав йому право розписати нас. Однак, це не означає, що ми не любимо урочисті заходи. У нас буде і більш масштабне весілля, як тільки наш бюджет дозволить спланувати все це так, як хочемо.

Пристрасть мами та сина до рок-музики

Люблю, але я його цьому не вчила. Лео сам вибирає, що йому слухати. Я собі перемикала всі пісні поспіль (починаючи від року, закінчуючи «Синім трактором»), а він просто реагував позитивно чи негативно. Тепер уже сам виступає у ролі діджея. Так склалося, що дуже часто вибір Лео падає на рокерські композиції. Мало того, у нас із ним вибір відрізняється.

Я більше виступаю по н’ю-метал — Korn, Mudvayne, Disturbed, Slipknot, Static-X тощо, а він віддає перевагу старим — типу Kiss, Black Sabbath, RHCP, AC/DC, Metallica.

30.06.2019

У чому ми зійшлися, так це в любові до Rob Zombie і Rage Against the Machine. Є дві пісні, які він настільки часто вмикає, що я їх вже напам’ять вивчила (усміхається).

Про улюблені бренди та модні мастхеви в гардеробі

Переважно раз на рік у мене проявляється любов до якогось одного бренду. Це можна чітко простежити в мій день народження, коли прошу дарувати мені гроші. Тоді просто купую все, на що вистачить одного дизайнера. Цього року це Mugler. А гардероб мій не можна уявити, насамперед, без чорних речей (особливо гольфиків, боді, топів), синіх джинсів і, звичайно ж, чогось шкіряного, прозорого та металевого.

Про ставлення до шопінгу

Зазвичай я не роблю покупки в Києві, тільки в Івана Фролова або, якщо щось терміново знадобилося, — в ZARA або типу того. А загалом, як уже згадувала, мій шопінг відбувається раз на рік, на день народження, коли подарували гроші, і я замовляю онлайн.

Про догляд за собою та б’юті-процедури

Із б’юті-процедур, якщо це зараховується, у мене манікюр/педикюр, корекція форми брів, спортивний масаж, щоб м’язи «порозбивати». Також уже років 10 висвітлюю волосся та доглядаю за ним у майстра в салоні подруги H-GUIDE — не можу детальніше про це розповісти, бо навіть не заглиблююся, просто довіряю, приходжу тоді, коли скаже, мені роблять усе, що треба. Виходить круто! Топ б’юті-продуктів не назву: у мене якихось конкретних немає, але в Лео непогані зволожувальні креми, іноді позичаю (сміється).

Про взаємини з батьками та їхню підтримку у вихованні сина і розвитку справи Лєри

Із батьками у нас дружні взаємини. Мама мені як старша сестра і зазвичай нам кажуть, що ми дуже схожі. Хоча, насправді, зовні ми схожі тільки за структурою волосся, а загалом — манерами, звичками, поглядом, голосом. Батьки і мої, і Іллі сильно підтримують нас у вихованні Лео: завжди на підхваті, проводять із ним багато часу, люблять не менше, а то й більше, ніж нас. Мої, по ходу, взагалі його сприймають як ще одну свою дитину, так само як і їхні молодші діти сприймають його як свого брата.

Щодо розвитку моєї справи, то мама так само взагалі не виходить із спортзалу, тренується по кілька разів на день (наші тренери в шоці) та агітує всіх своїх знайомих теж приходити.

Тато теж приходив на тренування. Сказав, що йому сподобалося і навіть схвальний пост написав. Це говорить про те, що він реально оцінив, а йому не так просто догодити. Він жорсткий, але чесний і справедливий. Загалом нам із Іллею дуже пощастило з батьками. Вони молоді, енергійні, люблячі та завжди підтримають. Сподіваюся, колись Лео скаже так само і про мене з чоловіком.

Про кумирів та тих, на кого хочеться рівнятися

Кумирів у мене немає, але з дитинства обожнюю Джонні Деппа, Меріліна Менсона, Джастіна Тімберлейка. Не з якоїсь конкретної причини, просто так, окрім того, що Джонні Депп у молодості був божественно красивий (усміхається).

Лєра з Елісом Купером, Джо Перрі та Джонні Деппом (2019 рік)

Якщо брати до уваги людей, на яких я можливо навіть хотіла би бути схожа в певних моментах, то, звичайно, серед них моя мама — легендарна жінка, цим все сказано.

І особливо — тато, який не найпростіша людина, але його невгамовність, працьовитість, інтелект і нескінченна кількість талантів (починаючи від професійних рис, закінчуючи грою на всіх інструментах та освоєнням різноманітних видів спорту). Вони викликають у мене дике захоплення — красені. Та й загалом, я періодично кимось захоплююся, мені це подобається, надихає і заряджає.

Про плани та цілі на найближчі кілька років

Конкретного плану на майбутнє не маю, але у пріоритеті — Лео і щастя нашої з Іллею сім’ї. Звичайно ж, в ідеалі, хочеться паралельно розвивати, розширювати Baukörper і коло енергійних, активних, зацікавлених, творчих людей, причетних до цього проєкту.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: