Новий формат: як пройшла «Золота Дзиґа 2020»
Вперше переможців обрали онлайн.
У

країнські кіноакадеміки підбили підсумки кінороку та зробили свій вибір серед найкращих. 3 травня у прямому ефірі ведучі Дар’я Трегубова та Тимур Мірошниченко оголосили лауреатів четвертої Національної кінопремії «Золота Дзиґа».

Тимур Мірошниченко та Дар’я Трегубова

Серед 88 поданих на здобуття кінопремії фільмів лише 28 повнометражних та короткометражних робіт потрапили до шорт-листу. Саме серед них і визначали переможців «українського Оскару».

Так, приз за найкращий сценарій отримали Антоніо Лукіч та Валерія Кальченко, автори стрічки «Мої думки тихі». Лауреатом номінації за «Найкращу операторську роботу» став Вадим Ільков, який працював над фільмом Романа Бондарчука «Вулкан». До речі, Віктор Жданов, який зіграв колоритного дядю Вову, отримав приз за «Найкращу чоловічу роль другого плану». Його колега за цехом Ахтем Сеітаблаєв отримав «Золоту Дзиґу» як найкращий актор за драматичну роль у стрічці «Додому».

У жіночих номінаціях найкращою акторкою назвали Ірму Вітовську, яка неперевершено втілила образ мами у дебюті Антоніо Лукіча. «Найкраща жіноча роль другого плану» дісталась Наталі Сумській за роботу у фільмі «Чорний ворон».

Залаштунки кінопремії

Режисерською нагородою відзначили Нарімана Алієва, для якого фільм «Додому» став дебютним у повному метрі та висувався на «Оскар» від України. А найкращим фільмом року стала інша дебютна робота – «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча, який також став «Відкриттям року». За результатами онлайн-голосування серед найкасовіших стрічок «Премію глядацьких симпатій» неочікувано здобула історична драма «Крути 1918» Олексія Шапарєва.

Втім, не лише переможці дивували глядачів. Під час прямої трансляції на церемонії виступив минулорічний лауреат «Золотої Дзиґи» DZIDZIO і цьогорічний номінант Святослав Вакарчук. Окрім того, ведучі показали екскурсію оселею від акторки Христини Дейлик та креативне відео від режисера Нарімана Алієва.

Четверта Національна кінопремія «Золота Дзиґа» проводилась за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Генеральний спонсор – АТ «ТАСКОМБАНК», стратегічний партнер – «Медіа Група Україна», офіційний партнер – компанія Star Media, офіційний спонсор заходу – ARARAT, генеральний радіопартнер – NRJ, головний медіапартнер – «Фокус». Зокрема, серед партнерів – VGL cinema, JetSetter.ua, L’Officiel Україна, MEGOGO, «Личности». Офіційний аудитор – Kreston GCG.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: