Об’єднані «ART Обороною» MONATIKА: артисти розповіли свої історії про участь в ініціативі
Сергій Бабкін, DANTES, KOLA, ROXOLANA, KAZKA — ексклюзив JS.

У київському метро

MONATIK підбив перші підсумки світового туру «ART Оборона», а JS поспілкувався з артистами, яких він долучив до своїх концертів.

Музикант відзвітував за благодійні збори та внески за дев’ять місяців повномасштабної війни в Україні, що розпочалася через російську агресію. Спільними зусиллями «ART Оборони», партнерськими проєктами та особистими коштами вдалося виділити понад 20 мільйонів гривень (майже 500 000 євро) для потреб ЗСУ та українців. Про звіти та допомогу він повідомляє на своїх сторінках в соцмережах.

За цей час MONATIK дав понад 50 сольних концертів у Європі, виступів у ролі хедлайнера у складі спільних європейських благодійних турів, фестивалів і вечорів, спрямованих на збір коштів для допомоги українцям. Крім того, артист постійно створює нові цікаві колаборації, сюрпризи й ексклюзиви для своїх шанувальників. Він робив сюрприз-запрошення на концерти своїх колег, з якими разом виконував їхні композиції. Шанувальники ніколи не знали, кого очікувати, але щоразу ідея перевершувала себе.

За цей час до туру «ART Оборона» доєдналися Сергій Бабкін, DANTES, KOLA, Alina Pash, ROXOLANA, KAZKA. Ділимося їхніми розповідями.

DANTES

Концерти українських артистів за кордоном надзвичайно важливі. По-перше, вони збирають гроші, які з Європи привозять до України на потреби ЗСУ та волонтерів. По-друге, хоча це і є найголовніше, потрібно постійно нагадувати європейцям та світові про те, що коїться у нашій країні (а на концерти українських артистів нині приходять дуже багато європейців).

Й ось одного разу він мені зателефонував і запропонував теж узяти участь. У нас із Льошею Дурнєвим був тур «Пожежа», і ми розуміли, що маємо один день, коли можемо з радістю доїхати до Діми. Я не міг не заїхати, тому що… Розумієте, зараз такий час, коли дуже важливо бачити своїх, підтримувати саме своїх людей. Зараз почуття дружби нереально загострене. Тобі хочеться бачити людей, яких ти щиро любиш, бути поруч, цінувати за вчинки, а не за слова, тому що війна розкидала всіх по різних містах і країнах. Цінності нині саме такі.

Я не міг не погодитися на пропозицію Діми і не бути поруч, бо «АRT Оборона» — надзвичайно важливий проєкт, який збирає дуже багато коштів для українців, дітей, нашої країни.

Діма не бачить свою сім’ю по три місяці, тому що працює на благо країни. Саме такі вчинки я нереально ціную. Наш виступ люди сприйняли дуже гучно. Ці пісні, що слухали до повномасштабної війни, повертають їх у той довоєнний стан і дарують важливі теплі емоції. Це як аромат, який нагадує тобі про дім.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Dmitriy Monatik (@monatik_official)

Сергій Бабкін

Українські артисти зараз — гучномовці на весь світ. Це з’єднувальна ланка між Україною та всім світом. Те, що ми зараз говоримо на концертах, спілкуючись із людьми, даючи інтерв’ю, беручи участь у різноманітних акціях, усіляких вечорах, мітингах — ми розповідаємо про все, що відбувається у нашій країні. Голос народу!

Діма з початку війни живе «ART обороною». Я теж живу артфронтом від початку війни і до сьогодні. Це є наш сенс існування. Місія.

Природна, на мою думку, життєва позиція і дуже очікувана сьогодні. Ми живемо з вібраціями, які відбуваються навколо нас, ми їх відчуваємо, тому одразу ж входимо у цей резонанс і не можемо інакше перебувати в якійсь іншій системі. Тільки тут.

Вечір був просто фантастичний! Я сказав би, була зустріч всесвітнього масштабу! По-перше, такого ніколи не було. Ми ще ніколи не зустрічалися ось так, на сцені вдвох. Я просто був у такому заціпенілому захваті, у радості, що просто кайфував від творчого фонтану емоцій, феєрверку. І глядач, звісно, ​​все це відчував, бачив та чув. Він теж не міг інакше існувати. Він резонував з нами і показував, що виходить.

Глядачів було багато, дуже багато. Вони, як дзеркало, відбивали наш стан. І це було просто чимось магічно-космічним. Неймовірним!

У нас із Дімою вже давно взаємна любов. Як людина до людини, ми дуже поважаємо один одного, любимо творчість один одного, стежимо один за одним, за життям, навіть можна сказати, маємо дуже багато спільного, дружимо сім’ями. І коли це сталося, це сталося не випадково, тому що на той момент ми опинилися поряд, дуже близько. Ідея виникла, мені здається, синхронно. Тобто ми водночас про це сказали, і були обидва раді. Я був радий тому, що Діма відповів: «Так, звичайно. Давай». А він був радий тому, що я сказав: «Може бути..?»

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Dmitriy Monatik (@monatik_official)

KAZKA

Для українських артистів зараз давати благодійні концерти за кордоном — обов’язок та велика відповідальність. Це наша справа, яку ми маємо робити. І хоча інколи зовсім не хочеться їхати з України та залишати близьких надовго, але ми повинні розповідати світові, що сьогодні відбувається у нас удома.

Для мене «ART Оборона» та й взагалі співпраця-дружба з Дімою Монатіком — це справжній приклад та взірець. Творча сім’я, яка завжди приймає та дуже відповідально ставиться до виходу на кожному з концертів.

 

Наш спільний виступ у Варшаві запам’ятається мені надовго. Так круто було разом із Дімою та Роксі співати для величезної кількості українців та експериментувати на сцені!

У проєкті «ART Оборона» вдалося зблизити багатьох артистів між собою, створити неочікувані колаби в різних містах і країнах. Це неймовірно крута ідея! Ми всі здружилися — з Дімою, з його бандою, з іншими виконавцями. Такі щирі й прості. І саме з такими хочеться працювати сьогодні та створювати в майбутньому.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Dmitriy Monatik (@monatik_official)

ROXOLANA

Діма запросив мене приєднатися до концертів «АRT Оборони», і, звісно, моя відповідь була «однозначно так», тому що це дуже добра справа. Це благодійний тур, ще одна можливість зустрітися з нашими людьми, яких війна розкидала різними країнами та містами, і підтримати їх. Виступи були надзвичайно теплими. Аудиторія приймала нас неймовірно. Мені здається, людям дуже припала до душі наша колаборація.

Під час концертів глядачі проявляють такий спектр емоцій! Вони разом співають, плачуть, сміються, і, мені здається, саме такий формат «АRT Оборони» дозволяє аудиторії за короткий час відчути стільки емоцій.

Під час концертів Діми люди можуть по-справжньому виплакатися, вилити своє горе і водночас підняти настрій, усім разом підтримати себе, щоб невпинно продовжувати вірити в нашу перемогу. У таких концертів є важлива інформаційна задача — усі ми маємо продовжувати розповідати європейцям, що війна триває щодня, люди страждають і потребують підтримки і допомоги. Ми маємо нагадувати про це за кожної можливості. Це дуже цінно.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Dmitriy Monatik (@monatik_official)

KOLA

Я писала Дімі в директ ще до того, як почалась «ART Оборона», дуже хотіла долучитися до його концерту та заспівати кілька пісень на розігріві (як-то кажуть). Але одного дня він сам запропонував виступити в нього на концерті та й ще не на розігріві, а як бажана гостя. Діма завжди таким був і є. Він щиро допомагає іншим, я була дуже щаслива долучитися.

Він усе зробив так, що я відчула, якщо чесно, на хвилинку, що то мій концерт, бо його слова про мене, сам виступ, повага до гостя, плюс те, як люди реагували — було неймовірно!

Дякую тобі дуже, Дімо, ти найкращий тренер та неймовірний артист! Концерти в різних країнах світу сьогодні дуже важливі, тому що це майданчики, де ми можемо говорити про Україну, де нас чують, де ми допомагаємо не звикати до війни та не забувати. Це один із наших зв’язків з українцями, які виїхали і дуже хочуть додому, а також з іншими країнами.

Формат «ART Оборона» крутий, справді крутий, це додає концертам інтриги: а хто ж там буде далі? Сьогодні це приклад того, як всі ми маємо об’єднуватися, бо разом ми стаємо тільки сильнішими.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Dmitriy Monatik (@monatik_official)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: