Обручка мрії: як обрати діамант, щоб вона неодмінно сказала «так!»
Що важливіше — колір діаманта чи його розмір? Камені якої огранки виглядають більшими? Як вибрати ідеальну обручку для заручин у час найбільшого розквіту індивідуалізму?
Н

евдовзі розпочнеться головний місяць у році, щоби отримати або зробити пропозицію. В Америці, наприклад, 7 із 10 заручин трапляються в грудні, водночас 75% заручин відбуваються у традиційній формі, тобто наречений стає на одне коліно. Також останні розвідки (згідно з даними The Knot) щодо обручок, які обирають мілленіали, свідчать про те, що середньостатистичний наречений (віком до 34-х років, адже дедалі частіше сучасні пари ідуть до вінця у віці після 40 років) готовий витратити на знакову прикрасу до 6 тисяч доларів.

І якщо вибирати серед асортименту знакових ювелірних домів, то в цей бюджет цілком можна вписати декілька моделей. Так, у Cartier можемо знайти обручку Etincelle de Cartier з 18-каратного білого золота із центральним діамантом смарагдової огранки вагою у 0,16 карата за 3 200 доларів США.

Обручка Etincelle de Cartier, огранка «смарагд»

У Tiffany обручка Novo інкрустована невеликим акуратним діамантом такої ж смарагдової огранки, проте вагою у 0,5 карата та вартістю 5 150 доларів США.

Обручка Tiffany Novo, огранка «смарагд»

Насправді вагомішою умовою за вартість кінцевого виробу наразі є особистий смак. Оскільки покоління тих, хто зараз перебуває в шлюбному віці, потрапило під хвилю персоніфікації та любові до акцентовано особистих речей, то бажання отримати щось не таке, як у всіх, з обов’язковим особистим гравіюванням та в єдиному екземплярі, стає значно значущим, аніж хитромудрі літери, які виводять назву знакового ювелірного Дому.

Сет обручок Tiffany, кругла огранка

Сучасні пари дедалі частіше обирають обручки, які розповідають їхню власну історію та виражають індивідуальність. Тож традиційна прикраса з найближчого ювелірного магазину для них не варіант. Про це достовірно знають на сайті James Allen, де вашій увазі представлено конструктор зі створення обручки для заручин. До того ж правило про те, що обручка має бути вартістю у дві зарплати потенційного чоловіка, вже не працює. Подібна шлюбна угода була вдалим рекламним ходом De Beers у 80-ті роки минулого століття.

Сьогодні камінь прикраси може бути будь-якого розміру, а вартість виробу може коливатися в будь-яку сторону за умови, що гроші отримано в пристойний спосіб.

Меланія Трамп, обручка Graff

Ті, кому діамантовий конструктор видається занадто простою ідеєю, майже позбавленою індивідуальності, відправляються на пошуки свого ідеального каменю. Однак, озброївшись лише початковими знаннями про те, що фахівці GIA (Гемологічного інституту Америки) маркують найкращі діаманти буквою D, інвестувати в майбутнє практично неможливо. Під час вибору каменю необхідно пам’ятати про декілька характеристик, які безпосередньо впливають на вартість та зовнішній вигляд. Тож, якщо знати деякі тонкощі, можна вибрати чудовий камінь, не витративши занадто багато грошей.

Меган Маркл, обручка Cleave and Company

«Під час пошуку важливо правильно сформулювати завдання — діамант повинен бути білого кольору без видимих жовтих відтінків та вкраплень, помітних неозброєним оком, та, певна річ, правильно заломлювати промені світла та розкладати їх у спектрі (така властивість називається дисперсія), — розповідає Яна, гемолог алмазної біржі Ізраїлю та автор телеграм-каналу «Щоденники гемолога». — Що стосується кольору діаманта, то для максимальної економії, без втрати візуальних даних, можна розглянути варіанти кольорів G і H.

Побачити легкий жовтий відтінок можливо лише на білому аркуші паперу та під яскравим білим світлом, — саме в таких умовах гемологи проводять оцінку каменю. Побачити ж такий відтінок, коли камінь уже закріплений в обручці, неможливо, а економія коштів сягає до 50%».

«Коли ти комусь хвастаєшся коштовностями, ніхто не дістає ювелірну лупу та не починає їх скрупульозно розглядати», — полюбляє говорити Іра Вайсман, засновниця сайту The Diamond Pro. Чистота каменю також є важливим параметром під час вибору, проте й у цьому випадку все так само, як і з кольором. Немає сенсу переплачувати за високу чистоту, якщо ваше завдання — підібрати діамант максимального розміру.

Дженніфер Лопес, обручка Neil Lane

Окрім того, чистота не завжди помітна в закріпленому камені.

«Під час вивчення каменю без 10х лінзи різниця між чистотою IF та VS2 відсутня. Та навіть із лінзою людина без спеціальної підготовки буде дуже довго намагатися віднайти вкраплення в чистоті VS2. Якщо вам пощастило, й камінь підбирає досвідчений фахівець, можете сміливо розглядати варіант чистоти S1: найважливіше — це відсутність чорних вкраплень на всій площині діаманта.

Діамант огранки «кушон»

Варто зазначити, що значення чистоти може впливати на зовнішній вигляд лише, якщо це SI2 та нижче. Між іншим, згідно із повним прайсом Rapaport (міжнародний діамантовий прейскурант) камінь в 1 карат з параметрами D/IF коштує 18 тисяч доларів США, а з H/VS2 — лише 7,6 тисяч».

Діаманти огранок «принцеса» та «овал»

Єдине, на чому не можна економити, — це огранка каменю та його правильна симетрія.

«Саме огранка відповідає за здатність діаманта заломлювати світло, промені якого проходять через його площину та, відбиваючись у внутрішніх гранях, виходять через неї, — запевняє Яна, гемолог алмазної біржі Ізраїлю та автор телеграм-каналу «Щоденники гемолога». — У разі поганої огранки світло під час відбивання буде провалюватися та виходити через нижні межі.

Обручка Bulgari

Обравши навіть ідеальний за кольором та чистотою діамант, але зекономивши на огранці, ви ризикуєте отримати результат, який виглядатиме гірше, аніж грановане скло. Так що параметр огранки повинен завжди мати в сертифікаті максимальне значення. До речі, найпопулярнішим варіантом є класична оправа з одним діамантом круглої огранки. Саме в круглій огранці найкраще заломлення світла — мерехтіння».

Обручка Tiffany

У звіті De Beers Diamond Insight сказано, що в обручках більшості мілленіалів (71%) присутні лише діаманти, навіть незважаючи на те, що нетрадиційні, унікальні кольорові камені, такі як сапфіри, смарагди та рубіни, стрімко набирають популярність останні декілька років. Понад 40% обручок мають центральний камінь круглої огранки.

Обручка Van Cleef & Arpels

На другому місці за популярністю із 22% — діаманти огранки «принцеса», у той час як обручки з огранкою «кушон» посідають третє місце — 11%. До слова, не намагайтеся використовувати в оздобленні багато додаткових маленьких діамантів: вони відволікають на себе увагу від центрального каменю, який за умови грамотного вибору сам по собі є головною прикрасою.

Обручка Tiffany, огранка «принцеса»

Якщо до кінця розбирати всі чинники, що впливають на ціну та зовнішній вигляд, то варто згадати флуоресценцію (видиме сяяння діаманта, що проявляється під впливом ультрафіолетового випромінювання). «Зазвичай продавці в гонитві за прибутком замовчують про цей параметр або придумують щось на кшталт: «Флуоресценція — це лише властивість діаманта, яка не впливає на ціну чи його зовнішній вигляд». Проте це не так: камені із сильною флуоресценцією можуть виглядати каламутними, а в подальшому, якщо ви захочете продати прикрасу або обміняти камінь на більший, це буде дуже важко зробити через низьку ліквідність.

Обручка Cartier

У ціні ж різниця може доходити до 30%. Отже ідеальним співвідношенням «ціна-якість» будуть камені кольорів G-H із чистотою VS2-SI1 без флуоресценції. Обов’язковою також є наявність GIA-сертифікату», — додає Яна, геммолог алмазної біржі Ізраїлю.

Обручка Tiffany

Де саме купувати обручку — у бутику великого ювелірного бренда, в інтернеті або ж створювати самостійно, вдаючись до послуг ювеліра та гемолога, — рішення дуже індивідуальне. «Ще 20-30 років тому дійсно був сенс купувати вироби від найстаріших ювелірних Домів з огляду на те, що там працювали провідні ювеліри, які власноруч створювали прикраси найвищого рівня.

Зараз із розвитком сучасних технологій, таких як 3D-моделювання та друк, функція ювеліра звелася до фінішу виробу — полірування та пайки деталей, якщо виріб складний. Ба більше, основні масові колекції вже багато років виготовляють у Китаї, тож, купуючи вироби від відомого французького Дому, швидше за все, вони будуть зібрані руками працьовитих китайських ювелірів. Мені неодноразово траплялися вироби, які не підлягають жодній критиці щодо фінішної обробки», — вважає Яна, гемолог алмазної біржі Ізраїлю.

Автор: Анастасія Яворська

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: