Олена Зеленська і ще 7 українок увійшли до списку «100 жінок 2022 року» за версією BBC
Серед представниць інших країн — Біллі Айліш, Пріянка Чопра та росіянки Алла Пугачова й Таїсія Бекбулатова.

Щороку BBC визначає 100 жінок з усіх куточків світу, які надихають та впливають на світ. Цього року в переліку є аж вісім українських дівчат, зокрема, перша леді Олена Зеленська. Серед представниць інших країн — Біллі Айліш, Пріянка Чопра, Сельма Блер та іранські правозахисниці, імена яких залишають у таємниці задля збереження їхньої безпеки.

Біллі Айліш

Пріянка Чопра

До речі, сюди ж потрапили і відомі росіянки — артистка Алла Пугачова та опозиційна журналістка Таїсія Бекбулатова, яка покинула територію росії та активно висвітлює інформацію про агресію рф.

А тепер цитуємо слова BBC про українок, які зробили важливий внесок для покращення світу.

Олена Зеленська

перша леді України

Олена Зеленська — успішна телевізійна сценаристка, яка раніше працювала за кадром — вийшла на світову сцену, коли її чоловік Володимир Зеленський став Президентом України 2019 року. Як перша леді, вона працювала над покращенням прав жінок і просуванням української культури.

Після повномасштабного російського вторгнення використала свій статус, щоб показати страждання українського народу, ставши першою дружиною іноземного президента, яка звернулася до Конгресу США. Зараз вона зосереджена на підтримці психічного здоров’я дітей і сімей, травмованих війною.

Яна Зінкевич

політикиня і фронтова медична волонтерка

«Госпітальєри» — волонтерська фельдшерська організація, що рятує життя на передовій. На чолі з Яною Зінкевич вони евакуюють людей із поля бою. Зінкевич стала медичною волонтеркою після закінчення школи, а 2014 року на початку воєнних дій в Україні заснувала медичний батальйон.

Вона особисто вивезла в безпечне місце 200 поранених солдатів. Її команда продовжує надавати першу медичну допомогу пораненим військовим і мирним жителям, проводить медичну підготовку, здійснила близько 6 тисяч евакуацій. 27-річна волонтерка також є однією із наймолодших депутаток українського парламенту та очолює підкомітет військової медицини.

Юлія Паєвська

парамедикиня

Відома українська цивільна парамедикиня і засновниця добровольчого медичного підрозділу «Янголи Тайри», який врятував сотні поранених мирних жителів і військовослужбовців. Юлію Паєвську, більш відому як Тайру, захопили російські війська у березні, коли вона допомагала евакуювати мирних жителів із Маріуполя.

За допомогою натільної камери жінка задокументувала роботу своєї команди в обложеному місті, і кадри згодом передали ЗМІ. Після свого звільнення через три місяці Паєвська розповіла про суворі умови та жорстоке поводження, з якими вона зіткнулася в полоні, назвавши своє ув’язнення «пеклом».

Крістіна Бердинських

журналістка

Під час війни в Україні журналістка Крістіна Бердинських подорожувала країною і робила репортажі з регіонів, які зазнали обстрілів з боку росії. Деякі з її матеріалів були зосереджені на повсякденному житті в місті, охопленому війною.

Вона народилася в Херсоні й 14 років працювала політичною журналісткою у Києві, зокрема, у журналі «НВ» та різноманітних теле- та радіопроєктах. Вона створила e-People — проєкт у соцмережах про учасників Євромайдану в Україні, який згодом став книгою.

Ірина Кондратова

педіатриня

Попри постійні обстріли, лікарка Ірина Кондратова та її команда продовжували невтомно піклуватися про вагітних жінок, новонароджених та матерів у Харківському обласному перинатальному центрі. Вони облаштували пологову палату в підвалі лікарні та ризикували життям, щоб залишитися в реанімації з немовлятами, яких неможливо було перемістити, навіть коли лунали сирени повітряної тривоги.

Як керівниця центру, лікарка Кондратова в березні отримала від Девіда Бекхема доступ до його сторінки в інстаграмі, щоб публікувати інформацію про проблеми, з якими вони стикаються. Її команда з 2014 року надала медичну та психологічну допомогу понад 3 000 жінкам із Луганщини та Донеччини.

Олександра Матвійчук

юристка з прав людини

Протягом 15 років Олександра Матвійчук очолює Центр громадянських свобод (ЦГС), який став одним із лауреатів Нобелівської премії миру 2022 року за роботу з документування воєнних злочинів Росії після повномасштабного вторгнення в Україну.

ЦГС продовжує спадщину українських дисидентів 1960-х років, зосередившись на правах людини. 2014 року Центр став першою правозахисною організацією, що вирушила до Криму, Луганська та Донецька для документування воєнних злочинів. Тепер вони вимагають створення міжнародного трибуналу для розслідування ймовірних порушень росією прав людини в Чечні, Молдові, Грузії, Сирії, Малі та Україні.

Юлія Сачук

захисниця прав людей із інвалідністю

Українська правозахисниця Юлія Сачук очолює громадську організацію жінок з інвалідністю Fight For Right. Вона була серед тих, хто екстрено реагував на вторгнення росії в Україну, цілодобово співпрацювала з міжнародними організаціями над координацією планів евакуації, щоб врятувати життя тисяч українців з інвалідністю.

Сачук прагне розширити можливості дівчат і жінок з інвалідністю брати участь в ухваленні рішень. Вона є учасницею програми Leader Europe фонду Обами, була лауреаткою Національної премії з прав людини 2020 року та є кандидаткою від України в Комітеті ООН із прав людей з інвалідністю.

Марина В’язовська

математикиня

Українська математикиня, яка цього року стала другою жінкою в історії, яка виграла престижну медаль Філдса. Останню часто називають Нобелівською премією з математики та вручають кожні чотири роки. Марина В’язовська отримала нагороду за роботу над 400-літньою головоломкою й розв’язала задачу, як найефективніше може упакувати сфери у восьмивимірному просторі.

В’язовська є професоркою і завідує кафедрою теорії чисел в Інституті математики у Швейцарському федеральному технологічному інституті в Лозанні (EPFL).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: