Олена Зеленська та Маша Єфросиніна про всесвітню акцію #16днівактивізму
Акція «16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства» проходить і в Україні.
С

ьогодні у всьому світі офіційно стартувала акція «16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства». За ініціативою Кабінету міністрів України Фонд народонаселення ООН організував виставку, яка розповідає історії жінок і чоловіків з благополучним виходом з проблем фізичного та емоційного насильства, повідомила в своєму Інстаграм-акаунті Маша Єфросиніна.

Також телеведуча привела невтішну статистику щодо цієї проблеми. У нашій країні замало притулків для постраждалих та відсутній національний колл-центр, а тим часом кількість жінок, що звертаються за допомогою, зросла більш ніж втричі за останні три роки. «Я рада, що ця виставка розташована в коридорах нашої влади, вона буде щоденним нагадуванням про те, яка велика робота виконана та скільки ще необхідно зробити!» – підсумувала Маша.

Маша Єфросиніна та Олена Зеленська

Ініціативу Маші, посла доброї волі ООН з питань народонаселення, підтримала перша леді України Олена Зеленська. Вона не лише відвідала відкриття виставки, а й у власному офіційному акаунті закликала всіх долучатися та змінювати страшну статистику разом. Берегти себе, не терпіти і не мовчати. «Ваш візит був надважливий. Дякую за таку потужну підтримку в питанні гендеру та домашнього насильства!» – подякувала Маша у коментарях.

View this post on Instagram

Сьогодні у світі офіційно стартує акція «16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства». Страшна статистика. За даними дослідження Фонду народонаселення ООН, проведеного торік, кожна третя жінка у світі – жертва насилля. Цифри щодо нашої країни просто лякають: щороку понад 1,8 млн українок потерпають від фізичної та сексуальної агресії. Колега, з якою кавуєш перед початком робочого дня… Однокурсниця, з котрою випадково перетнулися на вулиці… Двоюрідна тітка, якій телефонуєш лише, щоб привітати з днем народження чи іменинами… Мама… Твоя донька… Чи ти сама?.. Хочу нагадати, що домашнє насильство в Україні – злочин, а не «прояв кохання»! Бережи себе! Не терпи і не мовчи! Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації – 0 800 500 335 або 116 123 з мобільного. «Поліна» (поліція проти насильства) – спеціальні мобільні групи поліції з реагування на випадки домашнього насильства – працюють в усіх обласних центрах країни, а також у Білій Церкві, Бердянську, Краматорську.

A post shared by Olena Zelenska (@olenazelenska_official) on

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: