Онлайн-освіта — наша реальність? Директорка «Атмосферної школи» Тетяна Серебрянська про інноваційну методику дистанційного навчання
Серед поціновувачів онлайн-освіти для дітей — бізнесвумен Вікторія Тігіпко.

Тренд на онлайн-навчання поступово набирає все більшої популярності. Серед прихильників такого способу здобуття освіти — батьки-джетсетери, діти яких із задоволенням навчаються в дистанційній «Атмосферній школі» для учнів 5-11 класів.

«Атмосферна школа» — інноваційний проєкт у галузі дистанційної освіти в Україні від компанії ENSOF — найбільшого вітчизняного розробника та виробника шкільного обладнання для STEAM та інклюзивної освіти з 10-річним досвідом роботи на українському та міжнародному ринках.

Тетяна Серебрянська, директорка «Атмосферної школи», розповіла JS, що сприяє розвитку системи онлайн-навчання, які вона має переваги та яку перспективу вдосконалення освіти можна прогнозувати.

Тетяна Серебрянська, директорка «Атмосферної школи»

Розкажіть про негативний досвід у класичній системі освіти, котрий зрештою посприяв розвитку навчального закладу, в основі якого — онлайн-навчання.

За плечима засновників «Атмосферної школи» понад 20 років досвіду роботи у сфері освіти України. Це дозволяє побачити систему з усіх боків. Я дивлюся на неї і як бізнесвумен, і як звичайна мати двох підлітків, тому можу об’єктивно оцінити всі її переваги та недоліки.

Основною проблемою нашої системи освіти я б назвала слабку залученість учителів до процесу освіти, а також майже повну відсутність креативу у процесі навчання.

Це відбувається через невисоку престижність професії вчителя і маленькі зарплати. Як результат, небажання молодих кадрів іти працювати у школи за фахом.

Другою проблемою нашої системи є застарілий підхід щодо викладання навчального матеріалу дітям.

Замість звичайного заучування теорії мені значно ближче до душі, коли діти креативлять, отримують практичні рекомендації з приводу застосування своїх знань і навичок у реальному житті. Це, скажімо, стосується природничих наук.

Коли ми запускали проєкт «Атмосферна школа» й опрацьовували його концепцію, абревіатура COVID-19 ще не була нікому знайомою.

Пандемія лише підштовхнула світ до вимушених, але не менш важливих і потрібних змін, адже, по суті, система освіти настільки кардинально не змінювалася останні 200 років.

Які переваги має саме ваша школа?

  • Ми зібрали весь наш багаторічний досвід, врахували недоліки української системи освіти та створили продукт, який близький за сприйняттям для сучасних дітей.
  • Ми видаємо повноцінний атестат державного зразка.
  • Урок можна засвоїти будь-коли та будь-де за 15 хвилин — швидка робота з інформацією.
  • У нашій школі наголос зроблений на ненав’язливому засвоєнні дитиною матеріалу. Кожен урок складається із п’яти елементів, серед яких відеопрезентація, конспект, додаткові матеріали, самостійні завдання і тест для перевірки.
  • Ми активно працюємо в міжнародному напрямку: стали членами асоціації закладів онлайн-навчання, проводимо speaking club із носіями мови із США, з цього року почнемо готувати дітей до здачі тестів (як-от IELTS, SAT, TOEFL) для вступу до вишів.

Яку перспективу розвитку освіти ви вбачаєте на найближчі кілька років?

Упевнена, що упродовж найближчих кількох років в Україні будуть домінувати ті ж тенденції, що і в західній освіті: повсюдне введення цифровізації, продовження тренду на lifelong learning, тобто вдосконалення своїх знань і навичок протягом усього життя.

А також я б виділила розвиток так званих soft skills — надпрофесійних навичок, націлених на вирішення життєвих завдань і комунікацію з людьми на різних рівнях.

Що для вас стало ключовим у виборі навчального закладу для дітей?

По-перше, можливість дати дитині не лише теоретичні, а й практичні та глибинні знання. У західних університетах у студентів розвивають глобальне мислення, привчають до самовдосконалення, примноження власних знань упродовж усієї кар’єри, а також до нестандартного міркування — think outside the box.

По-друге, одним із вирішальних факторів стало те, що Вашингтонський університет славиться своєю програмою у галузі фінансів, а мій старший син саме хотів опановувати цю спеціальність.

Загалом практично всі топові американські університети сильні в бізнесі, котрий, як і приватна власність, так би мовити, закладені у ДНК населення і є основним чинником процвітання цієї країни.

До слова, моя перша дитина вчилася у звичайній школі, а друга — зараз здобуває освіту в нашій онлайн-школі.

Про позитивні фактори дистанційного навчання розповіла й бізнесвумен Вікторія Тігіпко, діти якої, окрім основної школи, додатково здобувають знання онлайн в «Атмосферній школі».

Вікторія Тігіпко з донькою Асею

У чому переваги онлайн-освіти для підлітків і молодших школярів?

  • Дитина може займатися у своєму темпі так, як їй комфортніше.
  • Теми занять можна переглядати стільки разів, скільки потрібно.
  • Знання подаються з використанням діджиталізації, яка все більше стає нормою нашого життя.
  • «Атмосферна школа» зосереджується на максимально цікавих заняттях, що мотивують, і передбачають використання авторських матеріалів.
  • Учні самі керують своїм розкладом, підлаштовуючи його під свій індивідуальний графік. Поєднуючи навчання і позакласну діяльність вони чудово заощаджують ресурс.

Наскільки затребуваною є дистанційна освіта в сучасних умовах виховання дітей?

Онлайн-освіта — уже наша реальність. Тренд на дистанційне навчання з’явився ще до пандемії. Локдаун його значно пришвидшив. Загалом інновації у сфері освіти — один із важливих аспектів і сучасної реальності, і майбутнього. Приємно, що ця сфера модернізується та стає все більш доступною.

Створюйте свою атмосферу навчання разом із «Атмосферною школою».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: