Опера Кан’є Веста та звичайний банан за $120 тисяч: підсумки Art Basel Miami
Креативили, фотографувалися, їли та презентували авторські колаборації.
Ц

ьогорічний ярмарок сучасного мистецтва Art Basel Miami запам’ятався не лише гучним шоу Dior Men, але й колаборацією Вірджила Абло x Baccarat та благочинним заходом Шона Пенна за участю Белли Хадід та Джареда Лето.

колаборація Вірджила Абло x Baccarat

Аргентинець Леандро Ерліх представив особливий піщаний перформанс Order of Importance. За його задумом 66 автівок, які створюють такий собі «затор посеред пляжу», втілюють сучасний дисбаланс між людиною, океаном та екологією загалом.

Інсталяція «Комік» італійського художника Мауріціо Каттелана також варта уваги. Вражає не лише презентація: справжній банан прикріплено до стіни звичайним скотчем, але й ціна недовговічного арт-об’єкта — 120 тисяч доларів. Задум майстра оцінили одразу два покупці, а ось сам Мауріціо ставиться до власного витвору з гумором. «Якщо найближчим часом не знайдеться покупець, я викину цей старезний банан», — заявив він, а тим часом у експоната-банана вже з’явився власний інстаграм-акаунт — @cattelanbanana.

Цікаво, що з інсталяції Каттелана митець Девід Датун наважився влаштувати власну. Він з’їв третій банан, який за 150 тисяч доларів бажав придбати один із приватних музеїв. Перформанс було названо «Голодний художник», а арт-об’єкт одразу ж замінили на новий.

Не з гумором, а з великою шаною та натхненням до власного творіння ставиться Кан’є Вест. Донедавна репер, а відтепер і режисер-постановник представив на розсуд глядача вже другу за рахунком оперу. Першу — про вавилонського царя Навуходоносора — він презентував ще в листопаді (тоді на прем’єрі був помічений Бред Пітт у компанії нової дівчини). Локацією став стадіон Miami Marine.

Друга робота — «Марія» — була підготовлена спеціально з нагоди церемонії закриття Art Basel Miami. Режисером проекту та головною натхненницею, як і вперше, стала Ванесса Бікрофт. Цього разу Кан’є знову креативив із запрошеннями та постановкою. Вражає не лише музика, але й сучасний погляд на усталені біблійні тексти.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: