Операція «Міст Менай»: готується перехід влади до Вільяма
Головні деталі королівському плану і розшифровка цієї кодової назви. До чого тут міст?

Поки шанувальники британської королівської родини занепокоєні станом Кейт Міддлтон (вже є купа конспірологічних історій про пластичну операцію, рак чи кому принцеси), у мережі ширяться чутки, що в Лондоні офіційно розпочалася підготовка секретної операції під кодовою назвою «Міст Менай», і процесу переходу влади від хворого на рак Чарльза до старшого сина Вільяма не оминути. Головна ціль — забезпечити плавну зміну повноважень між двома монархами. Вже зрозуміло, що хвороба Чарльза небезпечніша, ніж нас змусили повірити.

Деталі операції

Цей деталізований план включає розписані кроки, які слід зробити упродовж 10 днів після смерті монарха, починаючи зі сповіщення громадськості про його смерть. Зрозуміло, що операція «Міст Менай» буде, найімовірніше, багато в чому схожа на операцію Єлизавети II «Лондонський міст».

Головний акцент

Головний акцент на деталізацію ключових подій: як саме оголосять про смерть короля, які події відбудуться під час офіційної жалоби і як саме відбудеться похорон.

День смерті короля закодовано як «день Д». Згідно з інструкцією про смерть, спочатку повідомлять прем’єр-міністра та інших державних діячів і урядовців. Потім сумна новина пролунає у прямому ефірі BBC, після чого до сповіщення приєднаються решта ЗМІ. На завершення з промовою до нації звернеться Вільям (як це зробив Чарльз наступного дня після смерті матері), який на той момент уже буде проголошений новим королем. Кейт стане королевою-консортом.

Розписані і перші дії нового монарха: як Вільяму одягатися, так само як і членам уряду та сотням таємних радників. Так, протокол передбачає носіння чорних чи темних краваток, а ось будь-які прикраси під забороною.

Чому саме «Міст Менай»?

В мережі також вдаються до цього питання, чому саме така назва операції. І відповідь проста! Міст Менай перетинає однойменну протоку та з’єднує острів Англсі та материкову частину Вельсу.

Вибір назви пояснюється тим, що до сходження на престол Чарльз був принцом Вельським. Цей титул він носив найдовше своїх предків — 64 роки і 44 дні.

Майбутній король навіть провів семестр в Університетському коледжі Вельсу і є покровителем багатьох благодійних організацій, що працюють у цій частині королівства. Отже, саме ця кодова назва була обрана через особливий зв’язок короля з Вельсом.

Ці кодові назви загальновідомі і для кожного члена родини різні. І королева-мати, і леді Ді використовували кодову назву «Операція Тей-Брідж». Коли помер король Георг VI, про це повідомили за допомогою фрази «Куточок Гайд-парку», щоб оператори комутаторів Букінгемського палацу не впізнали новину зарано. Кодовою назвою смерті принца Філіпа, герцога Единбурзького, було «Операція Форт-Брідж». Оскільки Єлизавета II померла в замку Балморал у Шотландії, після її смерті було введено в дію операцію «Єдиноріг (Шотландія)».

Чи не зарано розпочали подібну підготовку?

У мережі фани родини і короля вже висловили своє обурення. Мовляв, усі щойно дізналися про хворобу Чарльза, як піддані вже планують його похорон. Утім, як демонструє практика, підготовка такого плану взагалі не передчасна.

Операцію королеви «Лондонський міст» розробили ще у 60-х (коли Єлизаветі II було 30), а про «Міст Менай» у палаці почали думати відразу після смерті королеви.

Ба більше, як тільки операцію «Міст Менай» буде завершено і Чарльз помре, відповідні служби розпочнуть розробку нового плану для Вільяма і його дружини Кейт Міддлтон.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: