«Оскар-2019»: мати вбитого хлопчика проти номінування фільму «Затримання»
Петицію на її підтримку за добу підписали близько 100 000 небайдужих.
С

кандали, пов’язані з цьогорічною премією «Оскар», не закінчуються. Окрім того, що церемонія вперше за 30 років проходитиме без ведучого, назріває чергова гучна історія, пов’язана з одним із номінантів в категорії «Найкращий ігровий короткометражний фільм». Можливо, стрічку навіть виключать із списку претендентів.

Одразу після вчорашнього оголошення номінантів британка Деніс Фергюс опублікувала емоційний твіт. Вона з осудом виступила проти фільму «Затримання» та попросила Академію прибрати картину зі списку номінантів, адже робота ірландця Вінсента Лемба була знята без її дозволу. Вбивство Джеймса Балджера, дворічного сина жінки, лягло в основу фільму. Кіноверсія викликає у Деніс смуток та огиду, й навіть вибачення, які раніше приніс режисер, не загоюють її біль.

«Не можу передати, яку огиду й смуток я відчуваю зараз, що цей фільм номінований на «Оскар». Він згадує останні години життя Джеймса перед жорстоким вбивством, що змушує мене та мою сім’ю пережити це горе ще раз. Я не думаю, що це заслуговує на «Оскара», адже він просто намагається зробити свою кар’єру, використовуючи моє горе. Я прошу людей бойкотувати це».

Нагадаємо, що після того, як у вівторок були оголошені претенденти на кінопремію, президент Ірландії Майкл Д. Хіггінс написав у Твіттері свої привітання ірландським кандидатам, зокрема команді «Затримання». Петицію жінки підписали близько 100 000 тисяч людей, але офіційної заяви про вилучення фільму зі списку поки не надходило.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: