Паризький шик та український арт: квартира юристки Анни Огренчук
Як перетворити класичну київську оселю на вишукане житло у найкращих традиціях стилю паризьких апартаментів?

Власниця квартири Анна Огренчук

Днями JS завітав до вишуканої оселі керуючої партнерки Юридичної групи LCF та колекціонерки сучасного українського мистецтва Анни Огренчук і розпитав про тонкощі проєктування, елементи декору із «блошиних ринків» Франції та переваги класичної основи.

Квартира Анни — це квінтесенція високого стилю, що заснований на класичній базі та гармонійно поєднаний із декором із різних епох та творами українських художників. Пропонуємо і вам зазирнути до київського помешкання із паризьким вайбом та поспілкуватися з її власницею.

Пошук квартири

Архітектура та дизайн — це моє справжнє хобі. У вільний час люблю роздивлятися естетичні будинки, квартири та інтер’єри, розбиратися в деталях та акцентах, відтворювати у голові готові дизайни та придумувати свої.

Коли побачила цю квартиру, виставлену на продаж, то зрозуміла, що подумки завжди міряла про неї. Власне, найбільше в ній сподобалася саме класична стильова основа.

Мені вона неймовірно імпонувала, тому разом із київським дизайнером Юрою Зименком ми дійшли висновку, що класичну базу буде повністю збережено, а індивідуальності та автентичності додамо завдяки декоративним деталям.

Для дизайнера работа за таким запитом стала справжнім викликом. Раніше Юра працював більше у сучасному стилі інтер’єрного оформлення. Але, незважаючи на це, результат мене вразив. Усе спроєктовано максимально точно, правильно та функціонально.

Тонкощі проєктування

Під час ремонтних робіт я зрозуміла, наскільки важливо точно продумати правильні пропорції, щоб комфортно почуватися у готовій оселі. Кожна деталь у плануванні відіграє величезну роль.

Власниця квартири Анна Огренчук і дизайнер Юрій Зименко

Дух французького шику

Разом із Юрою проговорили, що за провідний стиль обираємо класику, поєднану з витонченими сучасними інтервенціями. Сьогодні більшість дизайнерів працює у суперчистих, рафінованих стилях, а ми вирішили активно міксувати, поєднувати те, що на перший погляд видається непоєднуваним.

Хотіли якомога вигідніше використати основу, адже за своєю стилістикою квартира дуже схожа на класичні паризькі апартаменти. Ми просто не мали права проігнорувати це, тож створили своєрідний інтер’єр у дусі французького шику у сучасній інтерпретації.

Переваги класичної стильової основи

Це монохромне рішення з кольоровими акцентами у предметах декору та творах мистецтва. Класична основа не може набриднути, до неї легко додавати все, що завгодно. Білий колір — універсальний та виграшно спрацьовує у будь-яких конфігураціях.

Елементи декору з різних епох

Я обожнюю еклектичні несподівані поєднання, а також є великою шанувальницею «блошиних ринків», тому маю багато цікавих речей із усіляких куточків світу та різних часів. У мене була мета гармонійно та ненав’язливо поєднати це все в інтер’єрі власного житла.

Кожна зона житлового простору була продумана до найменших дрібниць. Наприклад, стільці ми використали нові, але гармонійно їх застилізували.

А ось люстра із паризького броканту під час транспортування, на жаль, розбилася.

Український арт — естетична та метафізична насолода

Чимало декоративних елементів везли із Франції, знаходили на «блошиних ринках», купували нові. А от твори мистецтва — всі з України. Я, моя сім’я та компанія, — всі ми — адепти сучасного українського мистецтва. Узялася збирати твори сучасних українських митців декілька років тому.

Усе почалось із робіт львівських художників Сергія Гая та Романа Жука.

На колекціонування українського сучасного арту надихнув мій друг та колега Віталій Титіч. Далі ми співпрацювали з Наталією Заболотною, Павлом Гудимовим, Ігорем Абрамовичем. Дуже люблю київську галерею «Триптих Арт» та артсалон «Велес», що у Львові.

Наразі у моїй домашній колекції є роботи Павла Макова, Оксани Мась, Максима Мамсікова, Олександра Сухоліта, Ігоря Гусєва, скульптури Уляни Ярошевич, Ігоря Берези, Назара Білика.

Скульптура Ігоря Берези

Обожнюю кожну із цих робіт, адже вони несуть особливі емоції та дарують мені як естетичну, та метафізичну насолоди. Те, наскільки легко та гармонійно колекція була вписана у проєкт та інтер’єр оселі, стало для мене особливо цінним досягненням ремонту.

Тривалість ремонту та ключові складнощі

Ремонт тривав упродовж трьох років. Найскладнішим етапом всіх робіт видався саме будівельний процес. Увесь час виникали непередбачувані ситуації. У заплановані терміни, що були удвічі меншими, ми, звісно, не вклались, але результат того вартував.

Улюблені час і місце у квартирі

Особисто для мене найбільш затишними моментами у квартирі є вечори та ранки вихідних. У нас із вікон відкривається неймовірно красивий панорамний краєвид на Поділ та вогники Лівого берега.

Фото: Олександр Пілюгін, Андрій Авдєєнко

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: