Переманили! Солісти San Francisco Ballet відтепер у Національній опері України
Уперше за 25 років незалежності не ми до них, а вони — до нас!
П

ротягом довгого періоду з України виїжджало багато артистів балету в пошуках кращого життя на Заході. Й ось уперше за всю історію незалежності артисти зі світовим ім’ям переїжджають в Україну. Прем’єр Національної опери України Олександр Стоянов запросив працювати на контрактній основі приму-балерину New York City Ballet і San Francisco Ballet Анну-Софію Шеллер зі США. Нещодавно американська балерина підписала контракт і відтепер стане примою Національної опери України.

Також зі США приїхав працювати в Україну Микола Гординський, який раніше був солістом театру San Francisco Ballet. Микола та Анна-Софія стали першими західними зірками, які на постійній основі розпочали співпрацювати з українським театром.

«Це артисти високого світового рівня, які привнесуть американський стиль на балетну сцену України. Минулого року Анна вперше побувала в Україні за моїм запрошенням, вона танцювала партію Одетти-Оділії в «Лебединому озері». Я запропонував їй розвивати кар’єру на нашій сцені, протягом року ми вели переговори. Й ось у новому сезоні — 2019/2020 вона буде сяяти як прима-балерина Національної опери України», — зазначає Олександр Стоянов.

Уже в найближчі дні Анну-Софію та Миколу можна буде побачити на фестивалі Ballet Open Space у Києві. 16 жовтня вони братимуть участь у прем’єрі балету Touch of Illusion, 17 жовтня — у перлині класичного балету «Лісова пісня» разом з Олександром Стояновим та Катериною Кухар, а в останній день фестивалю, 19 жовтня, презентують українському глядачеві свої запальні партії Кітрі та Базиля із балету «Дон Кіхот».

Анна-Софія Шеллер (Ana Sophia Scheller) — балерина з Аргентини. У 13 років вона переїхала в Нью-Йорк, щоби вчитися в школі американського балету. З 2004 року танцювала в New York City Ballet, де отримала звання прими-балерини, а з 2017 року стала примою San Francisco Ballet. Анна-Софія Шеллер танцює в парі з такими зірками балету, як Хуліо Бокка, Джозеф Гатті та Джозеф Філліпс.

Микола Гординський — українець, народився у Львові. Коли йому виповнився один рік, його батьки переїхали до Аргентини. У 2007 році його прийняли в Instituto Superior de Arte del Teatro Colón в Буенос-Айресі. У віці 13 років він завоював дві золоті медалі на конкурсі Danza America.

У 2010 році Микола отримав повну стипендію в школі Віденської державної опери, де закінчив навчання у 2013 році та згодом працював. У 2011 і 2012 роках він виступав на знаменитому Opernball та на новорічному концерті у Відні, який транслювався в понад 80 країнах. Далі щорічно перемагав на різноманітних міжнародних конкурсах. У 2017 році почав співпрацювати з Королівським театром Нової Зеландії, а у 2018 році — із San Francisco Ballet.

Фото: Андрій Корінь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: