Підбиваємо підсумки: рік карантину очима джетсетерів
За які скіли герої JS вдячні пандемії? Анна Різатдінова, Джамала, Катерина Кухар та Олена Борисова розповіли, які таланти відкрили у собі за цей непростий період.
Т

орік, у березні 2020-го, у зв’язку з коронавірусом розпочався карантин — світ ніби перевернувся. Маска стала обов’язковим аксесуаром, а антисептик — щоденним мастхевом. Однак слід пригадати і позитивні моменти. За що варто подякувати карантину, розповідають джетсетери.

Анна Різатдінова
бронзова призерка Олімпійських ігор із художньої гімнастики

Пілатес і вакуум

Під час карантину я почала займатися пілатесом. Після пологів у мене залишилася проблема з животиком через те, що я вчасно не вдягнула бандаж. Саме під час карантину в мене з’явилася можливість розібратися з цим питанням. Зрозуміла, що проблема не в пресі, а у внутрішніх м’язах живота.

Тому почала активно займатися пілатесом і вакуумом. Результат не змусив себе довго чекати.

Знайомство з Netflix

Також почала дивитися серіали. Зізнаюся, що до карантину я ніколи не дивилася щось на Netflix. Це здавалося марним витрачанням часу. Принципово не хотіла їх дивитися, але у період локдауну так чи інакше почала щось переглядати. Полюбила серіали більше, ніж фільми.

«Наполеонівські» кулінарні плани

Я ніколи не вміла готувати і завжди щиро про це говорила. Не було бажання. Під час карантину, коли з’явилося багато вільного часу, почала готувати. Рецепти знаходила в інтернеті. Поступово, одна страва за іншою, і навіть дійшла до «Наполеона» (усміхається).

Джамала
співачка

Реально передивилася в айфоні весь свій рік і зрозуміла — так, було непросто, але скільки прикольного я навчилася:

Самостійно створювати відеозаписи вдома та робити цікаві кавери.

Народжувати нових дітей (сміється).

Подорожувати, куди можливо, зокрема до Туреччини та Єгипту. Дуже рада цьому.

Готувати корисну їжу вдома.

Наносити собі макіяж у різних стилях.

Робити круті колаби, просто сидячи вдома. Так, в онлайн-режимі разом із виконавцем Vakula створили пісню «Пастка».

Радіти всьому: хоч новому ліжку, хоч прогулянці.

Влаштовувати собі «фешн вік» і концерти там, де ніхто цього ще не робив, — серед троянд у Ботанічному саду імені М. Гришка.

Радіти, коли удвох.

Ну і за цей рік із командою активно працювала над створенням платівки. Не вірю, що рік минув, а в нас знову карантин. Проте ми — сила.

Катерина Кухар
прима-балерина Національного академічного театру опери та балету України

Нова посада — нові випробування

Напевно, за рік карантину в мене з’явилися навички ведення адміністративної діяльності, бізнесу і, здається, я пройшла практику зі своїми друзями, близькими, підопічними… і отримала диплом психотерапевта (сміється).

Втратила відразу майже всі гастролі за межами України.

Отримала більше часу, проведеного з дітьми, прийняла запрошення стати в.о. Київського державного фахового хореографічного коледжу. Раніше він носив назву КДХУ — це моя альма-матер, де я отримала путівку у свою професію і хочу тепер допомогти наступному поколінню талановитих дітей.

Свічковаріння переросло у бренд

Поки ми із Сашею Стояновим були в Києві, разом створили свій бренд Art of selflove. Усе почалося з того, що чоловік зробив для мене аромасвічки. Це було немов зізнання у коханні.

Нібито тобі не просто подарували квіти, а спеціально для тебе вивели новий сорт.

Саша, як ніхто інший, знає, що в моїй гримерці і вдома, у якому з куточків світу я не танцювала б, завжди горить свічка. Вогонь — природна стихія, яка очищує ауру, а аромат магічно налаштовує на потрібний лад. Це мій ритуал, який допомагає черпати натхнення та енергію.

На карантині Саша даремно час не гаяв — навчався таємно від мене мистецтву свічковаріння з досвідченим свічковаром і створив нові аромати, які тепер доступні для покупки.

Так і почалася історія Art of selflove. До складу Сашиних свічок входить соєвий віск і натуральні аромамасла. Після того, як віск тане, залишається приємне масажне масло. Його завжди використовую як живлення для шкіри.

Дизайнерський дебют

Цієї весни в дуеті з LYALYA SOGOMONYAN ми створили капсульну колекцію танцювальних спідниць. У житті завжди дві сторони медалі.

Олена Борисова
рестораторка

Апгрейд внутрішнього спокою

Певно, вийшла на новий рівень внутрішнього спокою та прийняття. Так, світ складний, ситуації непередбачувані. І якщо ти відповідаєш не тільки за себе, але й за дітей, команду, великий бізнес, треба ухвалювати не 100, а 1000 рішень на день. Бігти ще швидше, діяти ще активніше.

Але такий парадокс: швидко діяти можна лише тоді, коли є внутрішній спокій. Інакше — паніка та хаос, а це ніколи не призводить до бажаного результату.

Ось цю навичку — жити в гармонії з собою та світом за будь-яких умов, навіть коли щодня змінюються умови роботи, бізнес має долали нові перешкоди, всі працюють віддалено, а вдома діти на дистанційному навчанні — я вважаю найважливішою. Вона і так у мене була, а останній рік «прокачав» її до максимуму.

Будувати стратегії, коли світ лихоманить

І ще одне вміння: мріяти, будувати плани та стратегії навіть тоді, коли світ лихоманить. Особливо, якщо всіх лихоманить. Увесь минулий рік ми концентрували зусилля не лише на тому, як вберегти ресторанний бізнес, а й на тому, як хочемо його розвивати, які перспективи бачимо.

І зараз, у 2021-ому, ми вже втілюємо проєкти, про які до карантину навіть не мріяли.

Я ж жінка-система. Чіткий графік, спорт, корисне харчування — все це і так було в моєму житті. За час карантину, певно, до цього додалася звичка ще більше часу проводити з дітьми на природі, в лісі.

І головний талант — у будь-якій ситуації опиратися на внутрішню силу. Внутрішній спокій «прокачався» максимально.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: