Подорожуймо Україною! Топ-3 місця для локального відпочинку від Дмитра Комарова
Досліджуємо Карпати, «українські Мальдіви» та Мекку скелелазіння.

Цього літа ми маємо чудову можливість дослідити Україну та насолодитися її найдивовижнішими куточками. А щоби вам було легше визначитися з напрямками, редакція JS розпитала найдосвідченішого мандрівника країни, ведучого програми «Світ навиворіт» Дмитра Комарова про найкрутіші туристичні локації нашої країни. Ділимося з вами його топ-3!

Карпати

 

Я обожнюю Карпати. Для мене вони — номер один в списку місць для подорожей Україною. Незалежно від пори року, поїздка принесе величезну порцію неймовірних вражень. Взимку це, безперечно, лижі і походи.

Але й літній відпочинок у Карпатах нічим не гірший, а в чомусь навіть кращий у порівнянні з гірськолижними курортами Європи.

Якщо говорити про туристичні локації, у Карпатах значно дешевше. За ті 3-4 євро, які ти в Альпах витратиш на чай або каву, в нас можна замовити повноцінний обід.

Є в Карпатах і свій «світ навиворіт».

Там безліч стежок для трекінгу, багато маршрутів для цікавих походів, причому з багатьма впорається будь-який турист, тож не обов’язково бути спортсменом. Є дуже емоційний екстрим, що взагалі не вимагає фізичних зусиль. Я називаю це «карпатські гірки» — дорога на найвищий гірськолижний курорт України, Драгобрат. Особисто я там катався на лижах в травні. Іноді на вершині навіть в червні можна знайти трохи снігу.

Пейзажі просто космічні, Швейцарія відпочиває.

Взагалі вся Західна Україна для мене —  чарівний регіон. Взимку там можна кататися на лижах, а влітку ходити по гірських стежках, купатися в гірських річках, сплавлятися, кататися на велосипеді та квадроциклі й просто дихати неймовірним повітрям. До речі, я дуже люблю грибну юшку, яку в Карпатах можна знайти в будь-якій колибі. А зупиняюся не тільки в готелях, а й у місцевих жителів — так набагато цікавіше.

Улюблені місця: Пилипець, Драгобрат, Буковель та Славське.

Джарилгач, Херсонська область

 

Одне з моїх улюблених місць в Україні — це коса-острів Джарилгач неподалік від Скадовська.

В одному з інтерв'ю я колись назвав його «українські Мальдіви».

Після чого помітив, що придумане мною формулювання  закріпилося, люди дійсно почали називати острів саме так. Це місце — заповідник. З ним у мене пов’язано багато найтепліших спогадів з початку 2000-х, коли ми з друзями їздили туди щоліта, щонайменше на тиждень. Ставили намети, розбивали табір, своїми руками збирали рапанів і смажили їх на багатті.

Це було життя в стилі Робінзона Крузо.

Дістатися туди можна було тільки на приватному катері. Ми скидалися і брали один моторний човен на п’ятнадцятьох. Згодом, крім наметів, ласт, масок і мінімального набору речей, стали брати з собою навіть невеликий генератор і маленький холодильник. Ми проводили там повноцінну відпустку, пірнали, займалися кайт-серфінгом, купалися і насолоджувалися дикою природою.

Острів Джарилгач — національний природний парк.

Там, як і раніше, можна побачити диких косуль, кабанів та інших тварин. Але сьогодні він став більш відкритим, там з’явилася інфраструктура, вже не обов’язково відпочивати тільки дикуном, і дістатися туди стало простіше. Дуже рекомендую обов’язково там побувати.

Дениші, Житомирська область

 

Тим, хто любить каньйони і скелі (й особливо скелелазам), я дуже рекомендую Дениші в Житомирській області. Це селище ще називають українською Меккою скелелазіння, бо місця для тренувань там дійсно відмінні. До того ж попереду літо, і Дениші стовідсотково виграють у скаледромів в приміщеннях.

Дениші дуже близько від Києва, що максимально зручно для киян. А для мешканців інших областей є чудовий привід з’їздити на вихідні до Києва, а один із днів присвятити нашій скелелазній Мецці.

Головне, займатися під контролем тренера, тому що скелі там серйозні.

До слова, Дениші підійдуть не тільки тим, хто любить лазити по скелях. Там ще й незвичайний краєвид: високий скелястий берег підноситься над річкою Тетерів, а навколо — старовинний, неймовірної краси ліс. Наші українські джунглі! Є там і місця, де можна провести вихідні в наметі, на свіжому повітрі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: