Понад 20 тисяч каменів: Маша Єфросиніна про знакову сукню від Сергія Єрмакова для «Євробачення-2005»
«А зможеш за два тижні створити шедевр? Щоб увесь світ побачив, що в Україні можуть!»
У

чора, 20 січня, українська мода втратила талановиту людину: пішов із життя дизайнер Сергій Єрмаков. Маша Єфросиніна вшанувала пам’ять модельєра, розповівши історію про знакову сукню-русалку від Сергія для «Євробачення-2005», створену лише за тиждень.

«2005 рік. П’ятдесяте ювілейне «Євробачення» готується до проведення в Києві. Нас із Пашею Шильком вибирають його ведучими за... три тижні до ефіру!

video

Усі носяться зі сценаріями, репетиціями тощо. Але ніхто, жодна душа не говорить мені, що робити з сукнею? Де брати її взагалі? Сказали тільки, що прямий ефір «Євробачення» дивляться приблизно 150 мільйонів глядачів! Сто п’ятдесят мільйонів, Карле! Сто п’ятдесят мільйонів людей дивитимуться на мене, а я ні біса лисого не розумію, як мені виглядати…

Раптом ви забули, але це ще ті часи, коли про соцмережі й спомину не було, ніяких тобі марафонів серед дизайнерів «хто ж придумає найкраще вбрання для ведучих»; ніяких прокатів за позначку; звання «світський фотограф», у принципі, не винайдено; в одному єдиному магазині Києва з вечірніми сукнями мені сказали, що дадуть мені дольчегабану з Valentino, але тільки, якщо я надам квитки їм на весь партер! На весь, розумієте, партер! Тобто люди з усього світу летять до Києва, а місць їм не буде, тому що там сидять усі працівники дороговалютного магазину і їхня рідня за плаття Маші…

І я йду до свого друга-дизайнера Сергія Єрмакова та кажу: «А зможеш за два тижні створити шедевр? Щоб увесь світ побачив, що в Україні можуть!» Він відповів: «Будеш блищати!»

Ви бачите зараз цю сукню! На ній понад 20 тисяч каменів. Я худла на нервах так стрімко, що швачки Сергія ушивали мені його у гримерці Палацу Спорту…

Сергій називав його «Русалка». І про нього написала вся світова преса. Я блищала, як обіцяв дизайнер, і ще рік потому отримувала захоплені відгуки людей.

Сергія не стало! Але я вирішила розповісти вам цю історію, тому що найкраща пам’ять для художника — це його роботи! І пам’ять нашої сукні та всіх пов’язаних із нею емоцій не можна порівняти ні з якими сьогоднішніми можливостями і благами!

Світла і вічна тобі пам’ять, маестро!»

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: