«Поверніть нам Ройтбурда»: в мережі реагують на звільнення художника
Одеська обласна рада достроково розірвала контракт із директором Одеського художнього музею.
Н

априкінці 2017 року відомий художник Олександр Ройтбурд виграв конкурс на посаду директора Одеського художнього музею, всупереч тому, що депутати не підтримали його кандидатуру. Схоже, за ці роки їхня думка анітрохи не змінилася. Незважаючи на стрімкий розвиток музею та перетворення його на один із найулюбленіших культурних просторів як одеситів, так і туристів, Одеська обласна рада достроково розірвала контракт з художником.

«Тож сесія облради мене звільнила. Попкорн викидати рано», – повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці Олександр Ройтбурд. Новина визвала чимале обурення не лише в одеситів, але й у київських діячів культури. У мережі була об’явлена громадська акція «Поверніть нам Ройтбурда!», в межах якої вже збирають підписи, а 7 вересня о 10:00 біля одеської облради пройде мітинг на підтримку художника.

До акції закликав долучитися одеський ресторатор Савва Лібкін: «Це пост для тих, хто не знайомий особисто з Олександром Ройтбурдом і не усвідомлює шкоди від того, що відбувається. Пост для тих, хто може прийняти чиновницькі байки за чисту монету. І пост про те, чому я прошу підтримати Сашу, якого я знаю як ЛЮДИНУ, митця, одесита і громадянина вже багато років. Ройтбурд – художник. З власним почерком і стилем. І, звичайно, сприйняття обивателя не позбавляє художника таланту. Саша в темі, причому не в тій, в якій фахівцями є наші депутати. З Сашею можна обговорювати нюанси і відкривати для себе нове в мистецтві. Саша – візіонер у великому сенсі цього слова. Саша – менеджер, який хоче, може і вже багато зробив для музею. При Саші в музей хочеться повернутися. Музей при Саші перетворився на культове місце, в яке із задоволенням стали ходити і одесити, і туристи. Саша створив клуб імені Маразлі для підтримки музею. Підтримайте Сашу і МУЗЕЙ! Підтримайте ОДЕСУ! ПОВЕРНІТЬ РОЙТБУРДА!»

«Претензії завжди будуть і є до тих, хто робить не в «рамках», а за межами. Адже закони застаріли, а часи змінюються. І тільки ті, хто розуміє історичну перспективу, здатні на великі історичні проекти. Шкода, що суспільство таких людей не цінує. Шкода, що держава їх не підтримує. Шкода, що нам ще не один десяток років жити в культурній ізоляції і вважатися профанами, що не сприймають цінності культурного світу», – такий був підсумок промови на підтримку Ройтбурда галеристки Людмили Березницької.

Когда Саша решил стать директором музея, я его не поддержала. Мне казалось, что его поле деятельности – рождать, а не…

Posted by Ludmila Bereznitska on Wednesday, September 4, 2019

«Я знаю Олександра Ройтбурда, директора Одеського художнього музею, як самовідданого, цілеспрямованого, думаючого стратегічно й масштабно, керівника. Директора, який робив якісні зміни, розвивав і піднімав цю занедбану й забуту інституцію. На жаль, маємо на сьогодні звільнення з цієї посади Олександра Ройтбурда. Ця ситуація, на мій погляд, торкається питання цінностей та принципів в нашому суспільстві. Таких політиків обираємо до влади, такий маємо результат їхньої роботи. Тож в суботу збираємось на «майдані» в Одесі! Приєднуйтесь!» – закликала засновниця Щербенко Арт Центра Марина Щербенко.

Я знаю Олександр Ройтбурд, Roytdurd Oleksandr, директора Одеського Художнього Музею, як самовідданого, цілеспрямованого,…

Posted by Maryna Shcherbenko on Wednesday, September 4, 2019

«Під його керівництвом музей отримав неймовірний зріст. У плані відвідувань, прибутку, проектів, поповнення колекції, кількості і якості подій, дотацій. Про це неодноразово писала Олександра Ковальчук (заступниця Директора з розвитку Одеського художнього музею. – Прим. ред.). Потрібно бути повним ідіотом, щоб його звільнити за результатами роботи. А у мене немає сумнівів, що депутати облради не дурні люди. Якби вони мислили об’єктивно, то оцінили б результати і відпустили ситуацію. Та яка різниця хто директор. Результат відмінний, всі щасливі, грайтеся далі в свій епатаж. Але виявилося, що питання про те, чи буде Ройбтурд директором чи ні раптово став принциповим для декількох депутатів. А принцип – це особиста реакція. Чомусь Ройтбурд годиться музейній і культурній спільноті, Мінкульту і сотням впливових в країні людей. А ось депутатам облради – не годиться», – цю та ще чимало об’єктивних думок висловила засновниця галереї Port Creative Hub Катя Тейлор.

Олександр Ройтбурд как публичное лицо музея –– спорный персонаж. Он художник, а не менеджер. Он рисует разное. Он…

Posted by Катя Тейлор on Wednesday, September 4, 2019

Долучитися до акції на підтримку Олександра Ройтбурда можна тут.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: