Стяг від Ірини Цибух, володар «Греммі» та ветерани Америки: благодійна театральна подія у Нью-Йорку
Організували івент Дарʼя Коломієць та Зюзанна Шадковскі, відома за роллю в серіалі «Пліткарка».

У неділю, 2 червня, у нью-йоркському театрі Bedlam відбулася благодійна подія на підтримку добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри». У програмі заходу були акторські читання Diary of War — це документальна театралізована постановка, що розповідає реальні історії українців під час повномасштабного російського вторгнення.

Дар’я Коломієць, Зюзанна Шадковскі та Ендрю Раннелс

Подія стала результатом співпраці культурної активістки і продюсерки Diary of War Дарʼї Коломієць, акторки та режисерки Зюзанни Шадковскі, відомої за роллю в серіалі «Пліткарка», і програми театру Bedlam Veterans Outreach, що залучає американських ветеранів до творчої роботи над театральним матеріалом.

Уляна Приймак

Для читань Diary of War режисерка Зюзанна Шадковскі уклала компіляцію з 14 оповідей – нередагованих історій українців, що по-різному переживають російське вторгнення. Зокрема,  можна було почути історії журналістів Юрія Марченка і Юлії Кочетової, режисера Євгена Синельникова, волонтера Дениса Христова, шеф-кухаря Євгена Клопотенка, музикантів Олександра Положинського, Моїсея Бондаренка, Анастасії Шевченко (Стасік) і Марата Шевченка, акторів Вадима Доценка і Алли Мартинюк, поліціянтки з Маріуполя Євгенії Іванченко, а також дружини полоненого захисника Маріуполя Максима Нікуліна Олени.

Відеозвернення Ірини Цибух

Почалися читання з історії військової медикині, доброволиці Ірини Цибух, яка загинула 29 травня цього року. За кілька тижнів до читань Ірина під час своєї лекції в Києві підписала прапор України для благодійного аукціону. А пізніше, вже на ротації, записала відеозвернення до американських глядачів — пояснила, як працює їхній екіпаж, і попросила підтримати «Госпітальєрів».

Дар’я Коломієць

За три дні до заходу стало відомо, що Ірина Цибух героїчно загинула, виконуючи завдання на Харківському напрямку. Тож цей фандрейзер у Нью-Йорку став присвятою памʼяті Ірини і відбувся в день, коли з нею прощалися на Майдані в Києві.

«Працюючи над проєктом, ми дуже хотіли, аби учасники і глядачі не втрачали звʼязок між історіями зі сцени і життєвим контекстом цих подій. Ми надрукували брошури, де представили всіх реальних оповідачів і навіть дали посилання на соцмережі деяких із них», — ділиться продюсерка Дар’я Коломієць.

Серед гостей івенту — бродвейський актор, лауреат премії «Греммі» Ендрю Раннеллз, а також актор Моше Лобел, відомий за головною роллю у фільмі Аді Волтера «ШТТЛ». До читань долучилися ветерани та актори Bedlam: Зюзанна Шадковскі, Муза Гурніс, Десмонд Слеттері, Рід Бонадонна, Кайт Еймс, Кайл Лобо, Луї Буллок, Аннабель Кеппер, Едвард Дамато, Ешлі Бафкін, Френсіс Кілб, Паоло Пілліттері, Лукас Нідзялковскі, Керолайн Гроган. Перед початком читань українську пісню виконала вокалістка Ukrainian Village Voices Уляна Приймак.

Окрім читань, цього вечора також відбувся благодійний аукціон. Серед лотів — ексклюзивна хустка від бренду OLIZ у колаборації з Херсонським художнім музеєм ім. Шовкуненка, артворк від мисткині Майї Гаюк, а також прапор, підписаний авторами щоденників: Іриною Цибух, Євгеном Клопотенком, Анастасією Шевченко й Оленою Нікуліною.

Протягом найближчих днів кошти перекажуть благодійному фондові «Госпітальєри», що опікується потребами батальйону, і спільно відзвітують про результати.

Фото: Анастасія Крашеніннікова

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: