Психологічна реабілітація дітей із гарячих точок України в Іспанії: як отримати допомогу?
ГО Gen.Ukrainian під патронатом Олени Зеленської допомагає в безкоштовному лікуванні.

В Україні розпочала роботу ГО Gen.Ukrainian, діяльність якої — лікування дитячих психологічних травм, спричинених війною росії в Україні, та мінімізація їх наслідків для майбутніх поколінь. Реабілітація дітей із гарячих точок здійснюється в оздоровчо-освітньому таборі Gen.Camp в Іспанії безкоштовно. Також надається онлайн-допомога дітям, їхнім батькам і опікунам.

Про Gen.Ukrainian

Gen.Ukrainian — громадська організація, що об’єднує приватних осіб і меценатів. Засновані нею проєкти реалізуються під патронатом першої леді України Олени Зеленської. На меті — допомогти дітям подолати травми війни і їхні гострі прояви, навчити жити в новій реальності та дорослішати здоровими і сильними українцями. Окрім того, організація проводить просвітницьку роботу для батьків та опікунів: психотерапевти розповідають та навчають, як розпізнати в поведінці дитини ознаки психологічних розладів, що із цим робити, як допомогти дитині та собі.

Про табір Gen.Camp

Gen.Camp — це оздоровчо-освітній табір для психологічної реабілітації дітей, розташований на мальовничому сході Іспанії. Тут психотерапевти з України та Ізраїлю, які спеціалізуються на дитячій психотравмі, допомагають у стабілізації психоемоційного стану маленьких українців.

Комплексна програма реабілітації дітей включає групову та індивідуальну (за кожною дитиною закріплений окремий спеціаліст та створюється психологічний профіль) терапію, а також педагогічну програму. У таборі діти проходять когнітивно-поведінкову терапію, арттерапію, анімалотерапію та терапію апаратом Tomatis за індивідуальними програмами.

У першому таборі, що триває 30 днів з 25 серпня – по 25 вересня 2022 року беруть участь 30 дітей віком від 6 до 12 років. Учасники Gen.Camp — діти з гарячих точок України, які стали свідками вбивств, втратили обох або одного з батьків, пережили жахіття окупації, вижили під ракетними обстрілами та потребують якнайшвидшої психологічної допомоги.

«За місяці російського вторгнення наші діти зіткнулися з жахливими речами. Втрата когось із батьків, поранення, перебування в тимчасовій окупації, необхідність ховатися від обстрілів — це неймовірні випробування для будь-якого дорослого, а про дитину годі й казати.

Але хоч би якими страшними були ці випробування, маємо зробити все, щоб війна не відібрала в дітей дитинство.

Щоб пережиті травматичні події не стали тягарем, який заважає нормально зростати, розвиватися, йти до своїх мрій. Щоб те, через що вони пройшли, згодом перетворилося на їхню силу», — зазначила Олена Зеленська.

Команда психотерапевтів, педагогів та тьюторів працює за державними протоколами МОЗ та розробляє авторські програми лікування дитячої психотравми — з огляду на події в Україні. Надважливим внеском Gen.Ukrainian стане розробка авторських програм лікування та актуалізованих протоколів, які організація передасть МОЗ України для подальшого лікування дітей у всій Україні.

Щоб отримати допомогу, необхідно заповнити анкету на сайті Gen.Ukrainian та пройти аудіо- або відеоспівбесіду з кураторами проєкту для уточнення даних. Допомога дітям здійснюється безкоштовно за кошти українських меценатів.

Проєкт реалізовано за підтримки Міністерства соціальної політики, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства інфраструктури, Національної соціальної сервісної служби, радниці — уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Герасимчук Дар’ї, Генерального консульства України в Барселоні, ГО «Безбар’єрність».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: