Пулітцерівська премія — 2019: лауреати
Американська соул-діва Арета Франклін отримала нагороду посмертно.
Н

айпрестижніша нагорода США в галузі літератури, журналістики, музики й театру знову оголосила своїх лауреатів. Традиційно у квітні переможців визначили в Школі журналістики Колумбійського університету в Нью-Йорку. Цікаво, що номінантів заздалегідь не оголошують, вони, як і лауреати, стають відомі лише в день нагороди. За час існування премії (102 роки!) найбільшу кількість призів у журналістській номінації отримали такі відомі видання, як The Wall Street Journal, The Washington Post та The New York Times. 2019 рік не став винятком.

Дана Канеді, керівник оргкомітету Пулітцерівської премії

У категорії «Звіт про розслідування» були відзначені репортажі Метта Гамільтона, Гаррієт Райан та Пола Прінгла із Los Angeles Times. Їхня робота стосувалася історії гінеколога з Університету Південної Каліфорнії, якого сотні жінок звинуватили в сексуальних домаганнях.

Гаррієт Райан

Девід Барстоу, Сюзанна Крейг та Расс Бюттнер із The New York Times отримали нагороду за півтора року розслідувань фінансової системи президента Дональда Трампа, які спростували його заяви про самостійно зароблений статок. До того ж, журналістське розслідування дозволило з’ясувати, що Дональд протягом довгого часу ухилявся від сплати частини податків.

Девід Барстоу

Співробітники The Wall Street Journal теж цікавилися життям президента та змогли довести, що під час виборчої кампанії він виплачував кошти жінкам, що звинувачували його в інтимних зв’язках. Ця історія наразі є підставою для відкриття кримінальної справи.

У категорії «Фото» перемогла світлина співробітників Reuters, яка відображає розпач та смуток мігрантів під час подорожі до США з Центральної та Південної Америки.

Фото Reuters

У категорії «Художня література» лауреатом став роман «Надгір’я» Річарда Пауерса. Історія розповідає про дев’ятьох американців, життєвий досвід яких переплітається із розв’язанням проблеми знищення лісів.

У категорії «Біографія» переможцем став Джеффрі С. Стюарт із роботою «Новий негр: життя Алена Локка». Видання вже було відзначене Національною книжковою премією у 2018 році.

Перша смілива оперна робота Prism композиторки Еллен Рід виборола нагороду в категорії «Музика». Рік тому цю нагороду отримав репер Кендрік Ламар, чим докорінно змінив систему оцінювання учасників та привернув увагу молоді до премії.

Рід вдало використовує витончені вокальні партії та вражаючі інструментальні тембри, що створює ефект «емоційного насильства». «Музика дозволяє нам зрозуміти та відчути життя й надає шанс наблизитися до розуміння чогось нового», — розповідає Еллен.

Еллен Рід

Спеціальною нагородою була посмертно відзначена американська співачка Арета Франклін за її внесок у музичне надбання світу. Також була висловлена особлива подяка редакції газети Capital Gazette за їхню сміливу розповідь про наймасштабніше вбивство журналістів в історії США.

Арета Франклін

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: