Різниця поколінь: ідеї для створення дитячих кімнат у спецпроєкті CO.DE complectation & design
Як дітям і батькам досягти компромісу, створюючи дизайн для оселі, та як обрати кольорову гаму.

Батьки зрідка цікавляться, якою дитячу кімнату хочуть бачити їхні сини та доньки, тож під час оформлення місця переважно керуються принципами практичності й універсальності. Або подекуди хочуть втілити в життя власні фантазії, які мали змалечку. Але ж дитяча кімната — це простір, який мусить бути не лише комфортним, а й повинен відображати внутрішній світ дитини, розкривати її захоплення, підкреслювати індивідуальність.

Стилістка інтер’єрів і засновниця компанії CO.DE complectation & design Марина Ковчежнюк у роботі не раз мала справу із такою суперечливою ситуацією. Щоб закликати батьків і дітей до взаєморозуміння та компромісу, стилістка створила особливий спецпроєкт. У ньому вона намагається довести одну важливу гіпотезу, мовляв, діти часто самі знають, чого прагнуть.

Спеціально для JS успішні мами поділилися, якою бачать ідеальну кімнату для своїх дітлахів. Щоб дослідити це питання з обох сторін, Марина запросила психологиню, якій малеча розповіла про кімнату своєї мрії і не тільки.

«Коли запитуєш у різних діток, якою вони хочуть бачити свою кімнату, отримуєш зовсім різні відповіді.

У роботі я використовую різноманітні проєктні методики, наприклад, малюнки. Розпитуючи, що саме дитина намалювала, чому саме так, що це означає, можна зрозуміти стан її душі в цей момент», — розповідає психологиня Ольга Горецька.

Валентина Супіханова з донькою Машею (15 років)

Стилістка інтер’єрів Марина Ковчежнюк: «Дизайни кімнат, створені мамою і донькою, кардинально відрізняються. У Маші простір однозначно функціональніший і продуманіший. Мене здивувало, наскільки чітко дівчинка розуміла всі деталі і навіть продумала місця для вимикачів і розеток, зважаючи на зручність.

Валентина ж більше зосередилася на модних тенденціях, красивих формах і незвичайних поєднаннях».

Психологиня Ольга Горецька: «Здорово спілкуватися з дорослою людиною, яка знає, чого хоче. Маша саме така: конкретне розуміння, широкий погляд. Цікаво те, що в проєкті своєї кімнати вона шукає саму себе.

Через особистий простір підліток проявляє бунтарський характер (графіті на стіні) і виявляє свій кут зору (дрібні деталі, вінтажний килим).

Інтер’єр за ідеями Маші

Інтер’єр за ідеями Валентини

Батькам Маші, як і будь-якого підлітка, варто дослухатися. Не треба вважати, що то порожні фантазії. Навпаки, це справжнє бачення і власна думка. Перефразовуючи відому приказку, можна сказати, що кімната — дзеркало душі».

Аліна Долина з дочкою Улею (5 років) і сином Тимофієм (7 років)

Марина Ковчежнюк: «Ми чітко бачимо, що Аліна, як і Уля, в інтер’єрі любить достаток деталей, сміливо використовує колірні поєднання. Уля, незважаючи на свій юний вік, зуміла продумати зональність і чітко розмежувала місця для відпочинку, навчання, ігор та занять спортом».

Психологиня: «Уля дуже активна і любить усе: вчитися, займатися спортом і відпочивати в затишку. За її дизайн-проєктом можна помітити, як дівчинка «розширює» свою кімнату на цілі три аркуші.

У ході розмови було чутно, що для неї важливо мати як особистий простір, так і простір для проведення часу з батьками.

Інтер’єр за ідеями Аліни

У створенні дитячої кімнати Улі допомагав братик Тимофій. Він настільки перейнявся цією ідеєю, що в нього вийшов ще один простір, уже свій, особистий. Радує, що мама чує дитину і готова створити таку дитячу кімнату, у якій її донька і син зможуть реалізувати всі свої бажання».

Інтер’єр за ідеями Улі

Інтер’єр за ідеями Тимофія

Бондаренко Ольга з донькою Аріною (4,5 роки)

Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко, Аріна (4,5 роки), Дарина (3,3 роки)

Стилістка інтер’єрів: «Було несподівано, що Аріна всюди розміщувала по два ліжка. До того ж вона щоразу озвучувала, що поруч із нею буде відпочивати мама, бабуся або сестричка.

В одному мама і дочка були солідарні: дитяча кімната призначається тільки для сну. Усі розваги й активності повинні бути в окремій ігровій».

Психологиня: «Коли дитина живе в атмосфері любові та піклування, це відразу відчувається і відбивається на її світосприйнятті. Кімната Аріни — краще тому свідчення. Вона бачить свою дитячу не тільки просторою, сонячною і по-дитячому милою, але і як простір, де її оточують улюблені люди.

Для мами, тата і сестрички Аріна передбачила по символічному «містечку» поруч із її кімнатою. Це говорить про те, що дівчинка добре відчуває особистий простір і кордони із близькими.

Чудово, що батьки підтримують бажання дівчинки облаштувати кімнату за її смаком. Саме такий усвідомлений підхід до батьківства створює міцну психологічну впевненість у дитини, що вона незалежна особистість із власними бажаннями і кордонами. При цьому для рідних завжди залишається особливе місце як в її душі, так і у проєкті дитячої кімнати».

Інтер’єр за ідеями Ольги

Інтер’єр за ідеями Аріни

Як обрати колірну палітру для дитячої кімнати?

При виборі кольору в дитячу кімнату необхідно враховувати:

  • наскільки дитина активна;
  • чи любить денне світло або зашторені вікна;
  • чи буде вчитися і займатися спортом у дитячій.

Вченими доведено: кожен відтінок чинить певний вплив на психіку дитини. Якщо ви хочете, щоб дитина більше відпочивала в дитячій, використовуйте кольори, що розслаблюють. Коли ж потрібно також проявляти жвавість, створіть інтер’єр у зоні активностей таким чином, щоб була присутня динамічна палітра.

Певна колірна гама може впливати на поведінку і настрій дитини, бути регулятором сну й апетиту, а ще вноситиме корективи в її загальний стан. Одні кольори допомагають заспокоїти дитину і роблять її більш поступливою, а інші збуджують психіку та можуть навіть налякати.

Червоний колір для дитини — сильний подразник. Навіть у найбільш спокійних дітей він може викликати надмірну активність. У той же час він дарує радість як дітям, так і дорослим. Не варто використовувати його в дитячій спальні, щоб не завадити дитині солодко засинати.

Рожевий колір, залежно від яскравості відтінку (соковитий або червонуватий), спонукає до активних дій.

Жовтий вважається кольором гармонії. Він здатний викликати радісні відчуття, а також стимулює дітей до зосередженості.

Зелений значно впливає на розвиток дитини, зокрема спонукає до навчання і пізнання довкілля. Відтінки цього кольору формують упевненість у собі, надають сміливості.

Синій можна назвати кольором чистоти та глибини. Його відтінки навіть у найбільш пасивної дитини здатні викликати інтерес до чогось нового, пробудити уяву. У кольоротерапії синій колір використовується для боротьби зі стресом.

Блакитний просто незамінний при стресах. Це завжди легкість, свіжість і невагомість. Його відтінки діють заспокійливо на дитячий організм та розслаблюють.

Білий здатний створити сприятливий фон для дитячого сприйняття, оскільки позбавлений емоційного забарвлення. Тому використання його в інтер’єрі допомагає заспокоїтися і поліпшити самопочуття. До слова, білий колір потрібно використовувати з обережністю, оскільки він може посилити у дитини почуття незахищеності.

Бежевий колір за своїми психологічними властивостями схожий на білий.

Сірий заспокоює і знижує активність.

Коричневий символізує впевненість і спокій, але він не здатний викликати яскравих емоцій. Його надлишок обтяжує.

Фіолетовий символізує духовну досконалість, чистоту, достаток і просвітлення. Він викликає у дітей відчуття спокою і внутрішньої гармонії.

Спецпроєкт CO.DE complectation & design показав, що діти — не лише квіти життя, а й цілком усвідомлені дизайнери інтер’єру. Вони знають, чого прагнуть від особистого простору і як його організувати. Адже якщо дитяча кімната — це відображення внутрішнього світу дитини, то створення проєкту дитячої — спосіб його вираження.

Тому дослухайтеся до думки синів та доньок і разом створюйте дитячу кімнату мрії. Їхньої мрії, не вашої.

Авторка скетчів: Юлія Гилко

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: