5 вражаючих арт-місць у Лос-Анджелесі: поради Альони Кобозєвої
Корисний гід для справжніх поціновувачів мистецтва від PR-директорки компанії Bayadera Group.
Л

ос-Анджелес переживає справжній арт-бум. Йому більше не потрібне схвалення холодного Нью-Йорку. Понад півстоліття LA проводив власні художні експерименти під управлінням найкращих художніх кураторів світу, втім, зі своїми власними традиціями.

Були тут і концептуальні проекти, і непристойні інсталяції, і політично-активні перформанси, і публічне мистецтво. Галереї та колекціонери у «місті янголів» дозріли до такої міри, що наприкінці лютого лондонський ярмарок мистецтв Frieze провів своє перше шоу на Західному узбережжі, на Hollywood Hills. Куди ж у цьому році обов’язково поспішають art-lovers, потрапляючи до Лос-Анджелесу?

The Broad

Видатний музей в LA. Постійна експозиція – все найкраще, що є в модерн-арті, всі головні «люди» тут: Енді Воргол, Такаші Муракамі, Рой Ліхтенштейн, Джеф Кунс, Роберт Террі, Деміен Герст, Барбара Крюгер. Це ідеальне місце й для давніх фанатів мистецтва, й для новачків: колекція постійно оновлюється з фондів музею, сюди хочеться повертатися.

Ба більше, архітектори вирішили не приховувати від очей відвідувачів сховище, а вписати його в загальний дизайн: величезний музейний фонд, в якому більше 2000 робіт, забезпечили спеціальними віконцями, через які можна заглянути всередину й упевнитися, що засновник The Broad Ілай Броуд зібрав дійсно вражаючу колекцію сучасного мистецтва.

Окремої уваги заслуговує експозиція знаменитої японської художниці Яйої Кусама – Infinity Mirrors. Напевно, це одна з найбільш резонансних постатей сучасності. Художниця страждає на психічний розлад та створює неймовірне. Проект Кусами в The Broad існує з 2017 року і створений спеціально для цього музею. Рівно на 45 секунд ви потрапляєте в паралельний світ: це ніби провалитися в космос і доторкнутися до зірок… Не знаю, як ще можна описати ці почуття, коли тебе охоплює захват, паморочиться голова, немов ти в світі «Маленького принца» Екзюпері. Арт-об’єкт складається з шести калейдоскопічних «кімнат-дзеркал нескінченності» – невеликих просторів із дзеркальними стінами й безліччю ліхтариків, світло яких відбивається на всіх поверхнях, створюючи відчуття перебування у космосі. (Схожа експозиція художниці була представляла на Київському бієнале в 2012 році. – прим. редакції).

Walt Disney music hall


Місце, яке раджу відвідати двічі. Вдень, коли разом із екскурсоводом дізнаєшся всі архітектурні подробиці, та ввечері – безпосередньо на концерті лос-анжелеського симфонічного оркестру. Мюзік-хол будували 60 років! Ініціювала будівництво дружина Волта Діснея – Лілія. Створено цей витвір мистецтва архітектором Франком Гері, який також проектував музей Гуггенхайма в Більбао.

Споруда в Лос-Анджелесі – величезний космічний корабель і зсередини, і ззовні. Ступінь занурення архітектора можна оцінити за тим, що, окрім споруди, він спроектував усі меблі, розробив дизайн килимів і контролював всі внутрішні роботи. До дрібниць продумано все – від сорту дерева для оббивки стін й італійського мармуру на підлозі до рослин, які висаджені в саду на висоті 40 метрів.

Будь-який концерт у цій залі – неймовірне музичне задоволення. До речі, особлива гордість – орган, настільки ж новаторський, як всі інші частини концертної зали Волта Діснея. Над створенням нетрадиційного дизайну інструменту Френк Гері працював з майстрами-будівельниками Мануелем Росалесом і Каспаром фон Глаттер-Готцев. Дивовижні дерев’яні труби органу, зазвичай приховані в більшості залів, тут добре видно – для створення візуального зв’язку дизайну та звуку.

 

Gagosian Gallery


Ще одне місце для шанувальників модерн-арту в Беверлі-Гіллз. Знаменита світова мережа галерей в своєму просторі в Лос-Анджелесі зараз представляє експозицію японця Такаші Муракамі. Відомі «золоті» скульптури, герої аніме, поп-арт на тему соцмереж і діджитал-революції – це справляє враження й варте відвідування.

 

LACMA Contemporary art museum


Музей сучасного мистецтва Лос-Анджелесу, що більший за музей The Broad. Кілька павільйонів запропонують виставки, які будуть цікаві й шанувальникам фотографії, й живопису, й інтерактивного мистецтва.

Мені найбільше запам’ятався гігантський камінь, який ніби ширяє в невагомості – Levitated Mass. Робота американця Майкла Гозьера, граніт вагою 340 тонн спеціально доставили з пустелі в Неваді. За допомогою спеціальної конструкції він «висить» в небі й ще раз доводить, що неможливе можливо.

 

The Last Bookstore


Останній у списку, але точно не останній в рейтингу, – знаменитий книжковий магазин The Last Bookstore в Spring Arts Tower в Даунтауні. На двох поверхах розмістилися понад 250 тисяч нових і вінтажних книг.

Тут є кімната раритетів, «сховище страшилок», величезний відділ дитячих книг і художніх творів. Кожен відвідувач просто зобов’язаний сфотографуватися у книжковому тунелі або лабіринті, де книги впорядковані за кольором. Як свідчить слоган книжкового: «Чого ви чекаєте? Ми не будемо тут вічно».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: