6-метрова ялинка та вінтажні іграшки: як Марія Дідковська прикрасила свій маєток до свят
Цікаві історії про створення чарівної атмосфери, декорування дому та новорічні традиції.

Ялинка — незмінний атрибут Нового року в сім’ї Марії Дідковської, засновниці фонду «Відкрита музика міста» та власниці ресторану Citronelle. Цьогоріч її заміській будинок прикрашає 6-метрова зелена красуня, декорована унікальними ялинковими іграшками. Ходімо на святковий рум-тур разом із JS!

Новий рік — це сімейне свято чи вечірка?

Це сімейне свято з великою кількістю гостей, але ніколи не вечірка. Для мене Новий рік — час, коли хочеться запросити всіх найближчих людей, яких я дуже люблю, аби розділити з ними чарівні моменти. І зазвичай саме у Новий рік вдається зібрати всіх моїх друзів, що живуть в інших країнах і можуть приїхати тільки у цей час. Майже у всіх зараз дітки.

Дуже круто, коли ми можемо проводити час за столом, на підлозі, на дивані, біля каміна, граючи в ігри, танцюючи.

А приглушене світло створює особливу атмосферу й дає тепло. Найулюбленіша штука — гра, коли ти ліпиш собі на лоб слово й маєш вгадати, що написано.

Висока ялинка — головний елемент Нового року

Я не знаю, що повинно відбутися, щоб не було ялинки в нашому домі. Вона є завжди. Це пов’язано з тим, що раніше мій тато приносив додому найкрасивіше дерево, яке тільки міг знайти. А у своїй сім’ї я взяла на себе цю роль. До речі, мій тато усе своє життя ставить саме сосну. Він асоціює з нею мою маму — вона така ж по-особливому красива. Так і каже, що це мамине дерево.

Ялинка (неодмінно справжня) дарує відчуття великого свята. Вона наповнює весь дім своїм ароматом та моментально переносить у казку, тому завжди є важливим атрибутом святкового сезону.

Пошуки новорічної 6-метрової красуні

Потрібно замовляти заздалегідь. Ми давно працюємо з конкретними підрядниками, які возять датські ялинки. Колись я знайшла в них ялинку висотою 5,5 метрів і купила. Відтоді я їхній постійний клієнт.

У будинок шість людей заносять завернуту ялинку, яка має більш компактний вигляд.

Крім того, вона ще й наповнена водою, що додає удвічі більше ваги, ніж зазвичай. Незважаючи на труднощі, відразу з’являється відчуття суперсвята.

Ялинка для дітей

У дітей є своя ялинка і вони люблять різні кольори. У них усе в основному пов’язано із грибами, тваринками та кольорами, які їм тільки вдається знайти. Вони самостійно вибирають для себе іграшки. Торік я їм допомагала, а цьогоріч сказали: «Мамо, ми самі, це мій бік, а той — Ванін». Кожен із боків прикрашається по-різному. До декорування основної ялинки вони також долучаються (поки не набридне).

Скільки часу стоїть ялинка?

Ялинку прикрашаю в останні дні, зазвичай 28 грудня. Цьогоріч вперше раніше через те, що з’явилися вихідні. А буває, що навіть 30-го це робимо, щоб максимально зарядитися й кайфонути.

Стоїть вона щонайдовше два тижні, до Старого Нового року. Це ж моментна святкова річ. До того ж вона повинна бути в гарному стані, адже потім сохне й осипається. Після того, як зняли іграшки, розрізаємо її, пилимо та розтоплюємо нею вогнище, адже по-іншому її не дістанеш із дому.

Прикраси і декор

Новий рік — це моменти з дитинства, тож я не бачу фешена в новорічній ялинці. Це дуже чутливі речі, дійсно пов’язані зі спогадами й мріями, тому справді є багато іграшок, які я збираю, і навколо них додаються і додаються інші.

Вбрання ялинки складається із улюблених іграшок. Кольорова гама здебільшого варіюється між приглушеним червоним, срібним і місячним золотим. Оскільки всі іграшки або старовинні, або зроблені «під старовину», вони завжди у цих кольорах.

Є в нас так зване місце гномів — вузький коридор під дахом, ось він якраз і наповнений новорічною магією, адже там зберігаються іграшки.

Пошуки іграшок

Це як меблі чи якісь елементи декору: де б ти не був, ти щось постійно бачиш, відкладаєш, а потім воно ось так «вистрілює». Усі найкрасивіші речі потрібно вишукувати. Я можу знайти їх на ринку, у мас-маркеті, на брокантах і в різних унікальних місцях. Наприклад, цьогоріч Украфлора випустила багато красивих речей.

Це дуже складна історія в моєму житті, намагаюся її уникати, тому що це вбивчо для часу та гаманця (сміється). Якщо, наприклад, мені раптом щось потрібно, я йду купувати конкретну річ, але бачу, що є багато нового, й не можу втриматися.

Найчастіше це відбувається, коли потрібно щось купити для наших інтер’єрних проєктів, якими я також займаюся. Коли ми з командою вирушаємо на пошуки необхідних елементів декору на замовлення, помічаю багато цікавого і для своєї оселі.

Із прекрасного я усвідомила такий факт: якщо раніше хотілося все найкрасивіше забрати собі, то зараз думаєш, які ж ці іграшки чудові, нехай когось порадують.

Сервірування

На Новий рік завжди красиво сервірую стіл, адже саме у цей період естетика має неабияке значення. Я говорю як людина, яка подає їжу самостійно (ми це разом із друзями робимо).

Новий рік — це особливий святковий вечір, одна із найдовших трапез у році, тому стіл сервірується дорого: багато кришталю, цікавих елементів декору, маленькі іграшки, золотий пил або штучний сніг тощо.

Для мене важлива естетична складова в кольорах.

Я люблю спокійні тони в інтер’єрі, що дозволяє давати яскраві акценти, які можна змінювати відповідно до сезону чи свята і в такий спосіб грати із яскравими вкрапленнями. Так, новорічні свята передбачають червоні та бордові відтінки, як свічки, стрічки, скатертина. Також повинен бути красивий підтарельник цікавої форми, а на ньому гарна тарілка — саме тому ми зробили свої авторські варіанти.

Чотири рази на рік будуть виходити сезонні колекції посуду. У першій ми зробили лише тарілки, а у другій плануємо цілий сет на весну для чаювань. Посуд радуватиме і дивуватиме вас щосезону: узимку, навесні, улітку та восени.

Тому слід мати ряд елементів декору з одного матеріалу, в одному кольорі або хоча б відтінку. Ну і, звісно, дуже важливі такі дрібнички, як-от золотий пил.

Якось я накривала на стіл і ставила на наші тарілки новорічні іграшки, пов’язані з їжею: устрицю, лимон, моркву тощо. Ніби замість імен, якщо займатися розсадкою. Це задає грайливий настрій на весь вечір.

Як проводять новорічну ніч діти?

Ми робимо все, щоб і діти, і дорослі відчули таємничість і дива цього свята. Я дозволяю їм максимально довго бути з нами в новорічну ніч. Ми звикли, що о 00:00 біжимо заглядати під ялинку. З моменту появи дітей усі чекають на свої подарунки зранку — для них це класний стимул раніше заснути. У позаминулому році з’їхалися всі друзі зі своїми дітьми.

І той момент, коли вони зранку з усіх кімнат збіглися й розкривали подарунки (у мене є відео), викликав неймовірний захват.

Приготування улюблених страв

Із часом меню трансформується. Однак, із незмінного — або качка з айвою, або фазан чи китайська шовкова курка. Уперше, коли я її купила, мені сподобалася назва. У неї дуже голубине м’ясо, більш синє, водночас воно дуже м’яке. Зі сливами, корицею, гвоздикою та з червоним вином виходить смачно. Сливи маринуються в портвейні та спеціях, а потім ними фарширується пташка. Також класно, коли багато морських закусок — різна риба, ікра.

Будинок та декор

Нам вдалося досягнути тієї енергетики й атмосфери, ніби тут проживало не одне покоління. Як творча людина я не можу зупинитися і щоразу щось додаю до декору, щось забираю: різні дрібнички мігрують по дому. Упродовж 5 років усе живе разом із нами.

Я заповнила весь простір тим, що відкладала впродовж довгого часу.

Надихнувшись святковою атмосферою в домі Маші, вчергове переглядаємо концерт «Зимові дива», створений фондом «Відкрита музика міста» спільно із JS. Насолоджуйтесь і ви магією дітей-віртуозів.

Фото: Вероніка Монакова 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: