72-ий Каннський кінофестиваль: подробиці та учасники
Українська стрічка Нарімана Алієва представлена в програмі «Особливий погляд».
К

аннський кінофестиваль розпочнеться вже за місяць — 14 травня. Оргкомітет форуму вже оголосив учасників конкурсної програми, які боротимуться за «Золоту пальмову гілку». JS розповідає про найцікавіші з них.

Варто почати з того, що цьогорічний фестиваль віддає данину поваги жінці-режисерові Ан’єс Варді, яка померла в березні 2019 року. На головному постері кінофестивалю зображена саме вона — на зйомках дебютної стрічки «Пуент-Курт» у 1955 році. А почесну «гілку» за вклад у розвиток кіноіндустрії отримає Ален Делон.

Ален Делон, Каннський кінофестиваль, 2013

Щодо учасників, то серед фаворитів (окрім Джима Джармуша та його зомбі-фільму «Мертві не вмирають», який відкриє фестиваль) Педро Альмодовар з автобіографічною роботою «Біль та слава», де зіграли Антоніо Бандерас та Пенелопа Крус, та Ксав’є Долан зі стрічкою «Маттіас і Максим».

Кадр з фiльму «Маттіас і Максим»

Зокрема варто звернути увагу на роботу 80-річного італійця Марко Беллоккьо  – «Зрадник», а також на корейського режисера Пон Чжун Го, який презентуватиме трилер «Паразит». І хоча серед цьогорічних учасників не буде Квентіна Тарантіно (він, на жаль, не встигає показати «Одного разу в Голлівуді» з Леонардо ДіКапріо та Бредом Піттом, адже робота ще не завершена), до Канн збирається Елтон Джон! Музикант представить біографію «Рокетмен» режисера Декстера Флетчера, де головну роль виконав 30-річний Терон Еджертон.

Кадр з фiльму «Рокетмен»

Що ж до програми «Особливий погляд», то тут за перемогу боротиметься український режисер Наріман Алієв з картиною «Додому», яка розповідає про повернення до Криму батька і молодшого сина, які збираються поховати на батьківщині загиблого на Донбасі старшого сина та брата. У фільмі звучатиме кримсько-татарська мова з українськими субтитрами. Сцени, які за сюжетом відбуваються в самому Криму, знімали в Генічеському районі, на Арабатській Стрілці.

Кадр з фiльму «Додому»

Наріман, відомий своєю трилогією «Кримські історії», одна з яких — «Без тебе», отримала позитивні відгуки на 66-му Берлінале, вже мав змогу дати декілька коментарів щодо дебюту в повнометражному кіно: «Кіно — це інструментарій, який викликає емоції, допомагає пережити, відчути ті чи інші моменти та події разом з персонажами фільму. Є таке кримсько-татарське слово «Сабир» — терпіння. Всім бажаю терпіння. З терпінням пережити все, що відбувається».

Зйомки фiльму «Біль та слава»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: