Art of Living: як ЖК Chicago Central House став витвором мистецтва
Розповідають автори проекту.
У

серці Києва, на перетині вулиць Антоновича та Жилянської, відкрився поліфункціональний комплекс Chicago Central House – концептуальний простір, в якому об’єднані сучасна архітектура, цифровий арт-об’єкт, атмосферні квартири з видом на місто та стильні інтер’єрні рішення. Це справжній витвір мистецтва, з єдиною в Україні діджитал-скульптурою, що цілком втілює закладену в нього концепцію – «Art of Living». Адже мистецтво відіграє ключову роль у всіх об’єктах девелопера проекту – компанії SAGA Development.

ЖК Chicago Central House

Хол и прозорий фасад дому прикрашає скляний куб висотою 14.5 метрів з мультимедійним екраном всередині, на якому можна побачити швидкість вітру, температуру повітря, погоду, пору року, рівень освітлення, кількість пішоходів, потоки транспорту тощо. Цей шедевр в Chicago Central House відображає настрій і ритм усього міста.
На гучному відкритті проекту ми розпитали його авторів детальніше про цю ідею.

„Київ гідний найкращих світових зразків архітектури. “
Андрій Вавриш
CEO компанії SAGA Development

Київ гідний найкращих світових зразків архітектури. Світ мультикультурний, у ньому дуже багато якісних, глибоких сучасних рішень, на які наша столиця давно заслуговує. Сучасна архітектура – це не копія і навіть не репліка, а переосмислення відомих архітектурних рішень, вміння експериментувати, знаходити контекст, створювати нові образи, нові враження, вміти працювати з простором і з порожнечею. Все це разом в процесі реалізації перетворюється на шедевр.

промова Андрія Вавриша на відкритті ЖК Chicago Central House

Я по нитці збираю з усього світу ідеї й зв’язую їх в прекрасний ланцюжок, створюю приголомшливі кооперації, змушую рухатися все навколо, знаходити для цього ресурси, час та найкращу команду. Тепер доля цього проекту в руках його майбутніх мешканців. Це як естафета. Спочатку паличка була у ідеологів, потім – у архітекторів, потім – у будівельників, а тепер вона переходить в руки мешканців. Я вірю, що будинок – це не місце, де заземляються, а місце, де надихаються. Тепер ми чекаємо, що привнесуть в будинок люди, які тут житимуть і працюватимуть. Як вони застосують це натхнення, яких успіхів досягнуть.

„Спираючись на реальні дані про місто, що постійно оновлюються, ця по-справжньому жива скульптура постійно змінюється, відображаючи Київ: як він змінюється, чим дихає, чим живе. “
Микола Каблука
шеф-дизайнер і засновник компанії Expolight, що реалізувала проект медіа-скульптури

Наша компанія займається архітектурним світлом і дизайном, а також лайт-інсталяціями. Нас надихнула ідея Андрія Вавриша, який, завдяки своїй харизмі, вміє захоплювати й створювати команду. Він нас заразив цим об’єктом. Розповів, що хоче зробити тут потужну арт-інсталяцію: місце, яке буде значущим не лише для мешканців будинку й киян, а й буде цікавий гостям України та Києва. Сучасна арт-пам’ятка. За головний референс брали скульптуру Аніша Капура Клауд-Гейт, яка стоїть у центрі Чикаго. Коли я зрозумів, що Андрій – людина майбутнього, натхнення та інновацій, у мене промайнула ідея створити медіа-скульпутру. Своєрідний digital painting з нескінченно мінливими віртуальними образами, що несуть якийсь важливий меседж. Андрій захопився цією ідеєю, й плани про переговори з Анішем Капуром відпали самі собою.

Микола Каблука на відкритті ЖК Chicago Central House

На медіа-скульптурі ви можете побачити матеріали і текстури, які змінюються раз на кілька хвилин і відображають нашу ідею еволюції матеріалів. Ми проаналізували тріаду форми архітектурно-скульптурних об’єктів: матеріал, з якого щось виникає, форма і світло, яке це проявляє. Матеріали змінюються в порядку еволюції: спочатку людина будувала з дерева, потім з каменю й так далі. Крім цього, ми хотіли, щоб це було пов’язано з Києвом, а не просто абстрактною формою. Комунікацію міста ми відобразили, використовуючи інформацію про щільність дзвінків найбільшого мобільного оператора. Всі ці дані постійно змінюються, відображаючи стан міста.

Також дуже важлива форма. Нам вдалося домогтися дуже реалістичної ілюзії об’єму. Якщо дивитися на інсталяцію з боку – це не дві грані екрану, а ніби величезний акваріум, у якому висить крапля, голограма, що перетікає й змінює форму. Цього ефекту ми досягли за рахунок цифрового паралізування тіней. А щоб мозок це сприймав реалістично, ми робимо рендерінг, враховуючи конкретну локацію і час: віртуальні тіні чітко збігаються з тінями на вулиці, оскільки кут падіння світла кожні 30 хвилин змінюється, і спектр освітлення відповідає спектру сонячного світла в певний час доби. Вранці це більш тепле світло, потім більш нейтральне, змінюючись до заходу. Спираючись на реальні дані про місто, що постійно оновлюються, ця по-справжньому жива скульптура постійно змінюється, відображаючи Київ: чим він дихає, чим живе, як міняється.

Як і всі наші проекти, мені подобається Chicago— наш флагманський будинок. Упевнений, він стане новою визначною пам’яткою Києва: і завдяки унікальній скульптурі, і як яскравий приклад архітектури. Також мені подобається його фішка: будинок не відгороджується від міста, органічно вписується в його картину, а кожен бажаючий може зайти і зробити фото зі скульптурою, словом, до певної межі – завжди велкам.

Антон Фрідлянд із дружиною Анною Радіоновою на відкритті ЖК Chicago Central House

Також ми запитали авторитетну думку гостя вечора – художника і директора Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда.

„Дуже прогресивно: частиною сучасного житлового будинку стало мистецтво. “
Олександр Ройтбурд
художник и директор Одеського художнього музею

Я не фахівець з таких скульптур, але ця мені дуже подобається, як і весь проект загалом. Дуже прогресивно: частиною сучасного житлового будинку стало мистецтво в союзі з сучасними технологіями.

Олександр Ройтбурд, Андрій Вавриш та Ольга Балашова на відкритті ЖК Chicago Central House

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: