#BlackOutTuesday: реакція Біллі Айліш, Вірджила Абло та бренда Dior на погроми та мародерство
День тиші чи масове лицедійство?
В

чора в США на тлі численних протестів та масових заворушень через вбивство Джорджа Флойда відбувся день тиші. Символом акції в мережі став чорний прямокутник.

Бен Аффлек та Ана де Армас

Під хештегами #BlackOutTuesday та #BlackLivesMatter відомі дизайнери, артисти та інші активісти виступили проти жорстокості поліції та расизму. Це, зокрема, Марк Джейкобс, а також бренди Armani, Dior, Nike, Prada, Estée Lauder.

Підтримали акцію Біллі Айліш, Наталі Портман, Бен Аффлек та його кохана Ана де Армас, Кендалл Дженнер, Кеті Перрі, Джейн Фонда, Кім Кардаш’ян, Емма Вотсон і платформи Netflix, Apple Music, Spotify та Disney.

Пост Біллі Айліш в Інстаграм

А тим часом креативний директор чоловічої лінії бренда Louis Vuitton (один з бутиків якого днями нещадно пограбували активісти) Вірджил Абло негативно висловився про погроми, але присоромити мародерів йому не вдалося!

Ба більше, протестувальники звинуватили дизайнера в тому, що він ігнорує головню причину протестів і насправді не має жодного стосунку до вуличної культури, до якої він себе прираховує.

На їхню думку, Вірджил більше засмучений через мародерство в розкішних бутиках, аніж через надмірну жорстокість поліції. Крім того, їх обурило, що за заарештованих учасників протесту у якості застави Абло заплатив лише 50 доларів. «І це все, на що здатний відомий дизайнер?» — пишуть в мережі.

Вітрина магазину Louis Vuitton у Нью-Йорку зранку 1 червня

Абло встиг пояснити власну позицію, вибачився за свої коментарі та підтримав ініціативу #BlackLivesMatter. «Як темношкірий я відчуваю гнів, смуток і біль щоразу, коли один з нас стає жертвою системного расизму. Расизм має припинитися. Кожен співробітник, причетний до невинної смерті, повинен бути засуджений. Мені шкода, що мої коментарі виглядали осудливо». До того ж дизайнер додав, що, якщо мародерство допомагає «полегшити біль», він нормально до цього ставиться.

Публікація Вірджила Абло в Інстаграм

Тим часом акції протесту проти расизму і насильства співробітників поліції відбудися й в Парижі.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: