Інвестиції у чоловічий гардероб: як купувати менше і виглядати на мільйон
Тетяна Подакіна, чоловіча стилістка та персональна консультантка з шопінгу, про покупки першої модної необхідності.

Чоловіки знаються на інвестиціях, але зазвичай це стосується нерухомості, стартапів, мистецтва чи, наприклад, криптовалюти. Однак мало хто з них  серйозно ставиться до гардеробних інвестицій, тож ми вирішили виправити цю ситуацію та розпитали Тетяну Подакіну, чоловічу стилістку та персональну консультантку з шопінгу, які речі варто купувати, аби вам завжди було що вдягнути. Не тільки сьогодні та завтра, а протягом кількох сезонів, до того ж без ризиків для статусу та іміджу.

Тетяна Подакіна 

Звичайно, я не буду писати, скільки грошей і на що вам потрібно витратити, адже у кожного свій дохід, бюджет тощо. Як чоловічий стиліст я б хотіла дати рекомендації та сформулювати питання наступним чином: «у що інвестувати?», а не «на чому НЕ економити?».

Вважаю, що це найправильніший підхід. Тому що завдання гардероба не тільки виконувати свої функціональні обов’язки, а й підкреслювати вашу особистість, давати вам внутрішнє відчуття впевненості та задоволеності собою.

Немає нічого кращого, ніж чоловік, який посміхається собі у дзеркало.

Зараз дуже популярний капсульний гардероб, який складається з 8-10 речей, що гармонійно між собою комбінуються, тож з них можна скласти 10-15 різних готових луків. Як на мене, капсульний гардероб може складатися і з більшої кількості речей — головне, щоб вони легко поєднувалися, адже це основний критерій, який спрощує чоловікам життя.

 

Моя логіка така: інвестувати потрібно в базові речі за наступними критеріями:

  • хороша посадка;
  • правильний колір і модель, аби було легко комбінувати;
  • якісний матеріал, який довго прослужить;
  • функціональність: вам має бути комфортно, а річ повинна пасувати вашому образу і відповідати цілям, яких ви хочете досягти.

У кожного чоловіка абсолютно свій індивідуальний гардероб, що базується на його способі життя, а також професії. Але давайте розглянемо базові ручі, що близькі кожному й варті того, щоб у них інвестувати.

Чоловічий костюм, піджак

 

Якщо жіночий костюм дозволяє безліч відступів від правил, а мода постійно пропонує мільйон нових варіацій, то в чоловічому костюмі цих опцій набагато менше (вид лацкана, кількість бортів, кишень, довжина брюк, висота та посадка брюк тощо). Проте головними критеріями для класичного костюму і casual-піджака будуть: посадка, пропорції (ширина плеча, довжина рукава, відсутність зайвих заломів) і, звичайно ж, тканина, з якої він виготовлений.

У такому випадку ви отримуєте практичний довгостроковий елемент гардероба, який правильно вас характеризуватиме і служитиме довго.

Де ж взяти такий таку річ? Підібрати бренд, лекала якого вам підходять, але краще  замовити костюм/піджак (made to measure, тобто «підігнаний» під ваші параметри, або bespoke, тобто створений за індивідуально сконструйованими лекалами).

Верхній одяг

 

Тут вже потрібно відштовхуватися від стилю, який ви для себе обрали і в якому вам комфортно. Але якісний верхній одяг це те, що може виконувати свою функцію досить довгий час. Тож я б рекомендувала інвестувати у парку класичної моделі, в класичне пальто та тренч.

Сорочка (опціонально)

 

Я працювала з різними клієнтами. Для деяких сорочки є, так би мовити, «витратним матеріалом». У цьому немає нічого поганого, особливо, якщо лекала сорочки бренда, який ви купуєте, вам ідеально підходять. Якщо ж з посадкою є проблеми (маленький комір, короткий рукав або сорочка), тут така ж рекомендація, як і з костюмом, — шити на замовлення (made to measure/bespoke) з хорошої тканини

Взуття

 

Взуття — це не просто елемент гардероба, який грає повноцінну роль в образі. По-перше, його завжди помічають. По-друге, вам повинно бути комфортно. По-третє, воно повинно вам подобатись. Зараз я більше маю на увазі класичне взуття — тут компромісів точно не може бути. Щодо кежуал-взуття — кеди, снікерси тощо — інвестуйте в нього лише у тому випадку, якщо це частина вашого щоденну образу.

Робочий портфель або сумка

 

Повинен бути функціональним і неодмінно з якісного матеріалу. А ще універсальним, адже він супроводжуватиме вас практично щодня.

Звісно, це лише узагальнені базові рекомендації з мого досвіду. Але є дві поради, які будуть корисні для будь-якого гардероба.

Купівля нової речі: якщо ви не знаєте, чи варто інвестувати, наприклад, у гольф або V-neck джемпер, раджу спочатку купити її в мас- або мідл-маркеті, поносити, відчути, чи комфортно вам, чи є зауваження або побажання до моделі. І якщо ви зрозумієте, що такий одяг точно повинен бути у вашому гардеробі, інвестувати у більш якісний.

Вчасне прощання зі старими речами: мас- і мідл-магазинами довго не обійтися, адже речі швидко зношуються при частому носінні. Дуже важливо вчасно виключити їх зі свого гардероба і замінити новими, якіснішими.

 

Загальний алгоритм інвестицій у гардероб простий — вкладайте гроші у те, що ви найчастіше носите і чого у вас найбільше.

Задача не примножувати одне й те саме (а повірте, ми частіше купуємо дуже схожий одяг, навіть однакового кольору, оскільки точно знаємо, як і з чим його комбінувати) краще купити кілька якісних речей, які вам подобаються і довго прослужать. Щонайменше це позбавить вас проблеми пошуку-заміни улюбленої речі тільки тому, що вона швидко зношується.

Текст: Тетяна Подакіна

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: