Мода за протоколом: як вдягаються українські політики нової хвилі
Андрій Богдан, Дмитро Дубілет, Максим Нефьодов та інші модники при владі.

Зовнішній вигляд — одна із складових політичного іміджу. Та чи встигли зрозуміти це представники нової політичної хвилі? Розбираємося на прикладі п’яти новачків, що потрапили у велику політику лише цього року.

МАКСИМ НЕФЬОДОВ

фото: Вікіпедія

Голову Державної митниці Максима Нефьодова вважають чи не наймоднішим представником нової влади. І недарма — стильна зачіска, доглянута борода, продумані до дрібниць образи економіста викликають в оточуючих не менше цікавості, ніж його цифрове дітище ProZorro. Держслужбовець дійсно знається на чоловічій моді, лише зверніть увагу на його нагрудні хустки. Як і вимагає протокол, Нефьодов завжди підбирає паше з матеріалу, відмінного від матеріалу краватки, — шовкові до шерстяних краваток, льняні — до шовкових чи в’язаних краваток. Малюнок на його краватках та хустках також різний, що відповідає нормам дрес-коду.

фото: facebook/Max Nefyodov

Проте саме підкреслений дендізм робить помилки Максима в протокольній моді помітнішими, ніж у його колег. Улюблені держслужбовцем вузькі костюми-двійки у найкращих традиціях Thom Browne крутезно виглядають в інстаграмах завсідників міського кафе «Каштан», проте на міжнародній зустрічі з суворим протоколом брюки довжиною вище кісточки та оголені зап’ястя виглядають недоречно. Зверніть увагу на спільні фото з міжнародних зустрічей: закороткі рукава піджака — недопустима вільність з боку українського держслужбовця.

фото: facebook/Max Nefyodov

ОЛЕКСІЙ ГОНЧАРУК

фото: facebook/PMHoncharuk

Значно спокійніше протокольну моду інтерпретує прем’єр-міністр України. В оточенні Олексія Гончарука стверджують, що прем’єр підтримує вітчизняних виробників, свідомо вибираючи формальний одяг українських боендів. При цьому не відмовляється і від британської bespoke-класики Huntsman. Правильно підібраний силует, гарна посадка і добротні тканини — вочевидь до підбору ділового гардероба політик підходить зі всією серйозністю. А судячи з колекції різноманітних жилетів (згадайте, коли ви останній раз бачили прем’єра без цього предмету гардероба?), ще й із самоіронією. Здається, ще декілька місяців, і жилет Гончарука стане в Україні не меншим мемом, ніж шкарпетки Трюдо в Канаді.

фото: instagram/pm_honcharuk

фото: rada.gov.ua

 

ДМИТРО РАЗУМКОВ

фото: facebook/DRazumkov

Достойного суперника в галузі політичної моди прем’єр може знайти в обличчі спікера Верховної Ради України Дмитра Разумкова. Костюми-двійки в спокійній сіро-синій гамі підігнані за фігурою й доповнені однотонними краватками. Гардероб політика виглядає в міру консервативним, витриманим в одному стилі — словом, таким, щоб не перетягувати на себе увагу від власника.

фото: UNIAN

фото: instagran/dmytro.razumkov

На загальному фото української делегації чітко видно, що Разумков — чи не єдиний політик, який попіклувався про правильну довжину брюк — вони прикривають шкарпетки й водночас не нависають складками, що виглядало б неестетично і робило б фігуру більш грузною. Проте краватка політика мала б бути довшою і доходити до середини пряжки ременя.

фото: facebook/DRazumkov

АНДРІЙ БОГДАН

фото: UNIAN

Поки його молоді партійні колеги намагалися додати собі солідності, експериментуючи із кроєм костюмів, голова Офісу президента України Андрій Богдан більшість часу залишався вірним поєднанню сорочки поло зі спортивним піджаком. Юрист з’являвся так і на профільних зустрічах у Верховній Раді, і на дипломатичних переговорах, рішуче  ігноруючи заявлений дрес-код. Можливо тому, що експерименти з протокольною модою не задалися ще з першої офіційні появи у якості керівника АП?

фото: UNIAN

Горизонтальні складки на рукавах костюму, в якому Богдан з’явився перед журналістами, — наслідок неправильного вибору розміру піджака, завузького у плечах і в рукавах. Підвела держслужбовця і закоротка краватка.

фото:rada.gov.ua

Ще одна офіційна світлина із зустрічі міжнародного рівня — і знову не компліментарна для Андрія Богдана. Задовгі брюки збираються гармошкою біля кісточки. Рукава піджака також мали б бути коротшими на декілька сантиметрів.

ДМИТРО ДУБІЛЕТ

фото: instagram/dubilet

фото: instagram/dubilet

За свавільне ставлення до дрес-коду критикують і Дмитра Дубілета, якого журналісти не раз підловлювали на урядових засіданнях в кросівках, брюках карго та спортивних піджаках. Втім, у випадку новоспеченого міністра Кабінету міністрів відмова наслідувати суворий дрес-код радше виглядає як продуманий жест, що має виділяти Дубілета на тлі більшості консервативних «старожилів» української політики. Адже на зустрічі міжнародного рівня держслужбовець з’являється вдягнений згідно з формальним протоколом.

фото: instagram/dubilet

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: