Натхненна Дега колекція хусток Gunia Project
Шовк у поєднанні з насиченою палітрою художника.
Б

ренд Gunia Project представив колекцію шовкових хусток, створюючи яку дизайнерки Наталя Каменська та Марія Гаврилюк надихалися циклом робіт Едгара Дега 1899 року.

Йдеться про відомих усьому світу «Російських танцівниць» Дега – блискучий зразок імпресіонізму та історичного казусу, так само добре відомого мистецтвознавцям, адже на полотнах зображені українські артистки. Їх художник міг бачити в Парижі під час виступів в одному з місцевих театрів вар’єте. Мода на Східну Європу почалася після встановлення франко-російського союзу в 1891 році. Колоритні ансамблі в Парижі здавалися екзотикою, яка сприймалася як єдиний культурний імпорт з території Російської імперії, до якої входили землі нинішньої України.

Виконавиці фольклорного танцю поповнили галерею танцівниць Дега, якими він захоплювався з художніх причин у бажанні «зобразити чудові тканини і схопити рух». Художник вважав, що в «Російських танцівницях» він зобразив «оргію кольору».

У новій колекції шовкових хусток Gunia Project використовували технічні рішення художника. Силуети танцівниць він писав вугіллям, самі роботи – пастеллю. Чотири варіанти принта Gunia Project – це вибірка з насиченої палітри Дега, поверх якої йде біла лінія, що нагадує малюнок крейдою.

«Нас дуже надихнула ця історія. У ній є все, що ми любимо. Це артистичний потенціал народної культури, який ми інтерпретуємо в наших колекціях. Історія, яку цікаво знайти і «розповісти», але доступною нам візуальною мовою. І, звичайно, спокуса участі у відновленні історичної правди. Фактів ми не змінимо, але вказати на факт апропріації ми можемо», – зазначають Наталя Каменська та Марія Гаврилюк.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: