Нова українська музика: знайомимося з інді-гуртом Braii
«Композиції про кохання в темних тонах»: продовжуємо дослідження сучасної локальної сцени разом із музичним експертом Stereoigor.

Stereoigor — музичний експерт світових трендів та ведучий аудіожурналу STEREOBAZA, який, зокрема, постійно занурюється в глибини нової української сцени та робить проби музичного ґрунту в пошуках корисних та приємних копалин. І ділиться своїми знахідками з JS. Сьогодні знайомимося з не новим, але оновленим і дуже крутим інді-гуртом Braii.

Stereoigor

Якщо б хтось зазирнув того раннього зимового вечора крізь щільно зачинені двері студії «Істок», то «застукав» би мене з Оксаною Бризгаловою у темній кімнаті. Дії розгорталися на початку 2018-го. Після моєї вечірньої лекції в просвітницькому інтенсиві Оксана змовницьки киває мені: «Ходімо, я дещо хочу тобі показати». Ми усамітнюємося на кухні. Оксана відчиняє свій «Мак» та вимикає зайве світло. «Подивися-послухай, я хочу знати, що ти про це думаєш, відверто».

Так я вперше дізнався про те, що в березні 2018 року було представлено усім як новий український інді-гурт Braii. Я чесно відповів, що вірю у цікавий музичний розвиток цього проекту. Ба більше, потім я вважав за честь влаштувати офіційну прем’єру Braii у себе в аудіожурналі STEREOBAZA. Куди, чесно кажучи, дуже-дуже непросто потрапити новачкам, та ще й з дебютом.

Неважко здогадатися, що Оксана Бризгалова є фронтвумен та ключовим драйвером Braii. Гурт народився у 2017 році. На момент ефірної радіопрем’єри в офіційному складі музичного колективу, окрім Оксани Бризгалової, були також бас-гітаристка Інна «Росомаха» Невойт та гітарист Андрій Шулаков.

Навесні 2018-го вийшов дебютний міні-альбом City Of Nothing. Його також було видано на вінілі, одну із підписаних копій я отримав у свою колекцію платівок (саме вона у мене в руках на фото вище). У цей міні-альбом увійшло 5 перших треків Braii, зокрема, один із моїх найулюбленіших — On the Bottom. З нього, власне, й почалося моє знайомство з музикою гурту.

Ще двома відеосинглами до міньйону City Of Nothing стали Complicated та заголовний City of Nothing.

Новий етап у творчому житті Braii взимку 2019-го знаменував реліз легкого романтичного синглу Maybe. Він був представлений оновленим складом гурту, до якого приєдналися Олексій Кривошеєв та Слава Лось.

Згодом у, здавалося б, «лінійній» історії розвитку гурту настав брейкпоінт. Влітку 2019-го творчі шляхи Оксани Бризгалової та Інни Невойт розійшлися. Інна стала бас-гітаристкою гурту «Бумбокс», який, до речі, минулого року випустив двома частинами альбом «Таємний код».

Відео знімала українська режисерка та кліпмейкерка Таню Муіньо, яка працювала з MONATIK, Скріптоніт, «Время и Стекло», NK, LAYAH, IOWA, а нещодавно створила кліп для американської співачки Кеті Перрі.

У листопаді 2019-го музиканти Braii представили свій перший довгограючий альбом Lovely Dark Things. Презентація відбулася на закритій вечірці в Києві. Там гурт також поділився оригінальним мерчем — презервативами із зображенням обкладинки Lovely Dark Things. У лонгплей увійшло 10 треків. Продюсував запис Олексій Кривошєїв. Він же працював і над дебютним EP City Of Nothing.

До речі, напередодні релізу лонгплею Braii представили відео на пісню Slipping – 6-хвилинний road movie, знятий в Америці, в штатах Невада та Арізона. Режисером відео виступив Павло Федорів, а головним героєм — харизматичний гватемалець Сел Рамаццині, басист гурту The Gitas.

Щодо Lovely Dark Things Оксана Бризгалова зізнається, що це набір її особистих історій про стосунки, зустрічі, розриви та пережитий біль.

І що альбом можна було б назвати «Композиції про кохання в темних тонах».

Одразу після вищезгаданої закритої вечірки-презентації у Києві Braii вирушили в європейський тур. Графік щільний: 16 міст та концертів у 8 країнах (Латвія, Польща, Чехія, Німеччина, Франція, Австрія, Румунія, Угорщина).

Після європейських гастролей Braii в грудні відіграли фінальний концерт туру для української публіки — у київському клубі Closer.

Залишилося додати, що Оксана Бризгалова є головою київської рекорд-студії «Істок», яка нещодавно весело та рок-н-рольно відсвяткувала свою четверту річницю. Серед гостей свята було чимало друзів-клієнтів: як починаючих, так і вже доволі відомих музичних проектів. Всі вони власноруч створюють сучасне звукове полотно київської сцени, зокрема й у цій студії, — на одному з музичних полюсів столиці, де технічно народжується нова українська музика.

Історія триває. Рок-н-рол живий.

Автор: Stereoigor

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: