Олімпіада-2020 в Токіо під загрозою: коронавірус в дії
Альтернативна локація проведення та коментарі членів уряду Японії.
С

палах коронавірусу не лише змінив розклад Тижня моди в Мілані, але й поставив під загрозу проведення головних спортивних змагань року — Олімпійських ігор 2020 в Токіо. Вони, нагадаємо, мають стартувати 24 липня. Згідно з офіційними даними, Японія продовжує готуватися до заходу, хоча перспективи стримування епідемії й досі невизначені.

Як заявив головний секретар кабінету міністрів Японії Йосігіде Суга, наразі країна тісно співпрацює з Міжнародним олімпійським комітетом та намагається зробити усе, аби під час проведення змагань спортсмени та глядачі могли почуватися безпечно.

Юріко Койке

«Зі свого боку губернаторка Токіо Юріко Койке також підтвердила наміри країни гідно зустріти гостей та запевнила, що Ігри все ж таки будуть проведені. В той же час вона засудила пост кандидата в мери Лондона Шона Бейлі, який заявив в мережі, що Лондон зможе провести змагання замість Токіо. У власному Twitter-акаунті Бейлі посилався на розвинену інфраструктуру міста та досвід в проведенні масштабних заходів.

«У той час, коли коронавірус викликає глобальний інтерес, недоречно спекулювати на цій темі та робити це перевагою на перегонах за посаду мера», — відреагувала Койке на прес-конференції.

Як запевнив член МОК Дік Паунд, «переїзд» в інше місце малоймовірний, «тому що в світі мало міст, де за короткий час можна було б підготувати усе обладнання». На його думку, у організаторів Олімпіади в Токіо ще є 3 місяці, щоб визначитися з безпекою проведення Ігор, тож про скасування говорити поки зарано. Паунд закликає спортсменів оптимістично дивитися вперед та продовжувати тренування.

Якщо згадати історію, то сучасні Олімпійські ігри були скасовані тільки під час світових війн: у 1919, 1940 (вони мали відбутися теж у Токіо) та 1944 роках. Ігри в бразильському Ріо-де-Жанейро в 2016 році відбулися за розкладом, незважаючи на спалах вірусу Зика.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: