Провідний стоматолог клініки TEFI — про секрети ідеальної посмішки
Ніно Схулухія розповідає все про гігієну порожнини рота.

Як правильно чистити зуби? Як вибрати зубну пасту? Яка зубна щітка підійде саме вам? Як захистити зубну емаль та забезпечити здоров’я порожнини рота? Як часто необхідно робити професійну гігієну в кабінеті лікаря? І це далеко не повний перелік запитань, які цікавлять середньостатистичну людину. Доглядати за зубами важливо, адже здоров’я всього організму безпосередньо залежить від здоров’я порожнини рота. Секретами ідеальної посмішки готова поділитися провідний пародонтолог клініки цифрової стоматології TEFI Ніно Схулухія.

Про гігієну

Професійна гігієна — це комплекс процедур, які спрямовані на видалення твердого зубного каменю та м’якого нальоту для досягнення максимальної чистоти порожнини рота. Ми рекомендуємо робити процедуру раз на 3 або 6 місяців: за цей час наліт не встигає прийняти кристалічну форму, тож чистка проходить із мінімальним травматизмом для зубів і ясен. Періодичність візиту планує лікар-стоматолог з урахуванням клінічної ситуації.

Професійна гігієна включає в себе такі процедури:

  • ультразвукове очищення від кристалічної структури зубного нальоту;
  • омолоджуючий пілінг зубів дрібнодисперсною пудрою на основі гліцину для глибокого очищення емалі;
  • флосінг для якісного очищення міжзубних просторів;
  • заспокійлива ремінералізуюча маска для профілактики чутливості зубів та насичення емалі.

Щоденна гігієна в домашніх умовах заслуговує особливої уваги.

Її рекомендовано проводити двічі на день, не менше 2-х хвилин. Алгоритм виконання простий: зімкніть зуби, розташуйте щітку перпендикулярно до щічної поверхні зубів та виконуйте кругові рухи, потім круговими рухами чистимо в області внутрішніх і жувальних поверхонь зубів верхньої й нижньої щелепи. Завершуємо гігієну міжзубним чищенням, використовуючи зубну нитку, після чого полощемо порожнину рота спеціальним ополіскувачем.

Про зубні пасти та щітки

Зробити правильний вибір під час покупки зубної пасти та щітки допоможе лікар-стоматолог. Під час огляду він може об’єктивно оцінити стан порожнини рота та підібрати косметику й зубну щітку, які необхідні саме вам. Розрізняють чотири ступені жорсткості зубної щітки: ultra soft — дуже м’яка, soft — м’яка, medium — середня, hard — жорстка.

Важливо знати, що щетинки повинні бути атравматичними й густими, закругленими на кінцях. Ступінь жорсткості зможе підібрати виключно ваш лікар, з огляду на щільність зубних рядів, стан емалі та ясен, оскільки в деяких випадках щетинки середнього та жорсткого ступеню жорсткості можуть спричинити підвищену чутливість зубів і пошкодження емалі.

Про кровоточивість ясен та неприємний запах із рота

Для максимально ефективного лікування гінгівіту, пародонтиту та запалення порожнини рота ми рекомендуємо в стоматологічній клініці TEFI пасту на основі олії чайного дерева. У клінічних дослідженнях було доведено, що олія чайного дерева має антибактеріальну, протигрибкову, противірусну та антисептичну дію на мікроорганізми порожнини рота.

Про колір емалі

У разі жовтизни зубів для відбілювання прекрасно підійде полірувальна зубна паста, яка має високу очищувальну дію та здатна видалити пігментований наліт, підтримуючи чистоту зубів. У її складі може бути дрібнодисперсний абразив для дбайливого полірування емалі.

При цьому паста не повинна містити хімічних відбілювачів і консервантів.

Єдине правило — не використовувати частіше 1-2 разів на тиждень!

Про чутливість зубів та часту появу карієсу

У разі підвищеної чутливості та частої появи карієсу прекрасно підійде зубна паста на основі фториду олова, який впливає не лише на емаль, а й на дентин, оскільки створює на його поверхні захисний шар, забезпечуючи закупоренність дентинних канальців та захищаючи у такий спосіб нервові закінчення, блокуючи біль і запобігаючи появі карієсогенних бактерій.

Про спеціальні процедури

Продовжити здоров’я зубів та убезпечити їх від впливу бактерій допоможе процедура під назвою «Біоревіталізація емалі» з використанням спеціальної біоревіталізуючої сироватки, яку фіксують спеціальною лампою. Нанесений склад фіксується на зубах надовго. Повторювати біоревіталізацію необхідно раз на 3-4 роки, декому — раз на 5 років.

Процедура допомагає «запечатати» тканини зуба в здоровому стані.

Обмін слини та мікроелементів відбувається, як раніше, але емаль водночас максимально захищена від впливу їжі та патогенних мікробів.

 

Клініка цифрової стоматології TEFI розташована за адресою: Київ, бульвар Дружби народів, 14-16.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: