Що там в Монако, Відні та на Балі? Герої JS відверто про свій закордонний карантин
На зв'язку Анастасія Масюткіна, Валерія і Серж Проше, Яна Будюк та Анна Філімонова.
Ч

ерез карантин, що наразі запроваджений у всьому світі, більшість наших співвітчизників перервали свої подорожі та вчасно повернулися додому. Не обійшлося й без форс-мажорних ситуацій, як, наприклад, трапилося із моделлю Аллою Костромічовою.

Проте деякі герої JS з тих чи інших причин вирішили перечекати карантин в інших куточках земної кулі, зокрема, у Європі, де наразі спостерігаються критично високі показники зараження коронавірусом. Про власний досвід ексклюзивно для JetSetter.ua розповіли Анастасія Масюткіна, Яна Будюк, а також Серж і Валерія Проше та Анна Філімонова, що залишилися на Балі.

Анастасія Масюткіна в Монако

 

Анастасія Масюткіна, it girl, дизайнерка бренда AMA Bag

У Монако карантин ввели минулого вівторка після обіду. Закрили все, окрім лікарень, аптек і продуктових магазинів. На прогулянку можна виходити лише біля будинку та тримати відстань 1,5 м одне від одного. Вулиці патрулює поліція. Сьогодні зупинили мою маму з тіткою та попередили, щоби вони не йшли поруч (штраф 135 євро).

Перекрили мою улюблену прогулянкову зону поруч із вертолітним майданчиком. Завдяки цьому я дізналася, де проходить межа між Францією й Монако. Зараз її не можна перетинати.

У супермаркетах немає стовпотворіння, кожен дотримується дистанції, практично всі в масках та рукавичках.

Паніка була декілька днів тому, коли ніхто не розумів, що буде далі. Наразі всі просто виконують вказівки та сподіваються на краще. Між іншим, тест у Монако зробити практично нереально. Його роблять лише тим, у кого конкретні симптоми. Приватних клінік немає, тож зробити тест за гроші теж неможливо.

Мій карантин доволі цікавий: я вчу французьку, роблю ремонт у Києві «по телефону», читаю суперкнигу «Lifespan: Why We Age and Why We Do Not Have To» Девіда Сінклера, готую вечері з сім’єю та розбираю фото з подорожей, до яких ніяк не доходили руки.

P.S. У мого чоловіка захворіло багато друзів на півночі Італії, проте хвороба протікає з дуже легкими симптомами. Усі лікуються вдома, деякі вже повністю здорові. Вік знайомих до 40 років.

Серж та Валерія Проше на Балі

 

Серж та Валерія Проше, співвласники Mantra Production (Eden Bar & Rooftop Garden, Mantra Party Bar, Mantra Beach Club)

Офіційного карантину на Балі немає. Місцеві жителі, а також туристи, яких тут залишилося чимало, продовжують жити у звичному темпі, усвідомлюючи поточну ситуацію. З превентивних методів — закриті навчальні заклади, також перекриті в’їзди на острів. Усі кав’ярні, ресторани та салони краси тут відчинені, проте відвідувачів значно поменшало, люди мінімізували контакт одне з одним, зайвий раз не виходять зі своїх будинків та готелів.

Усюди встановлені санітайзери, усі активно миють руки.

У будь-якому разі життя на острові передбачає спокійніше ставлення до проблеми, без зайвої паніки та метушні, на противагу всій Європі та, зокрема, Україні.

 

Анна Філімонова на Балі

 

Анна Філімонова, директорка конкурсу «Міс Україна-Всесвіт»

Насправді, ми просто не змогли вилетіти до закриття кордонів, я захворіла та боялася, що це може бути той самий вірус. На щастя, виявилося, що це не коронавірус, а щось місцеве.

Ми з родиною раді рішенню залишитися на Балі, оскільки добре ізольовані та поки не піддалися загальній паніці. Намагаємося насолоджуватися кожним днем та вірити в краще.

Ми зняли віллу в дуже тихому місці в джунглях Убуда. Вона велика, і там є чим зайнятися. На території живуть гекони, багато кажанів — суцільна animal planet. Карантин тут лише в школах і дитсадках, народ не нервує, маски носять одиниці. Місцеві вважають, що саме це місце, завдячуючи високим вібраціям людей, що тут живуть (Убуд — місце безлічі духовних практик), зможе протистояти зараженню, тож їх це не торкнеться. Усі налаштовані дуже позитивно.

Ми із сім’єю, попри загальний позитив, перестраховуємося та намагаємося рідше виїжджати — лише за продуктами, або іноді в ресторан.

До речі, перед входом у хороші ресторани або готелі всім відвідувачам вимірюють температуру.

Анна з чоловіком Миколою та сином Робертом

Яна Будюк у Відні

 

Яна Будюк, project manager приватної австрійської нафтогазової компанії

Моє знайомство з епідемією коронавірусу почалося ще 2 січня, коли я прилетіла до Сеулу. На виході з літака нам запропонували заповнити анкету, а лікар вимірював температуру разом із візуальним check-up. Коли за 2 тижні ми поверталися додому, процедура повторилася. Уже тоді були перші новини про загадковий вірус.

Європейський світ якось спокійно дивився на новини з усіма цими величезними цифрами із далекої Азії, поки коронавірус не прийшов до Європи й не оселився в Італії, де зараз найнапруженіша ситуація. Тоді я із сім’єю відпочивала на Азорських островах, а саме на Сао-Мігель, Піко і Фаял. Там було спокійне життя, температуру ніхто не перевіряв.

Паніки і страху у людей не було навіть 14 березня, коли уряд Португалії вирішив ввести карантин і всі громадські місця враз закрили.

Лавові тунелі, музеї, парки, ботанічні сади та деякі ресторани зачинили свої двері перед нами. Але карантин є карантин, тому ми досліджували острів, годували качок, ловили рибу з місцевими тощо. У супермаркетах всюди було чинно та спокійно. Щоправда, стало трохи менше молочної продукції та консервів.

Так, наш рейс на острів Терсейра, а потім і на материковий Порто скасували. На Терсейра зафіксували першого інфікованого, тож нам довелося провести більше часу на Піко, ніж планувалося. Завдяки азорським авіалініям ми змогли повернутися до Лісабона. Звідти ми вже повинні були самі дістатися до Порто, щоби вилетіти до Відня, де ми проживаємо. До речі, у багатьох аптеках не було масок, проте ми знайшли спирт за ціною 1 євро за велику пляшку. В аеропортах ніхто не міряв температуру, але відмивали все дуже ретельно.

Моє ставлення до цієї пандемії називається «спокійна як удав».

Усе в руках Господа. Я навіть моделюю варіанти нашого життя з і без коронавірусу, щоби бути готовою до всього. Якщо я або хтось із моєї сім’ї захворіє, зроблю все можливе, аби отримати найкраще медичне обстеження та лікування. Більше від мене нічого не залежить.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: