«Це не міф!»: ексклюзивний коментар хворої на COVID-19 Яни Будюк про симптоми і перебіг хвороби
«По поверненню із Португалії ми зробили тест, який підтвердив наявність коронавірусної інфекції».

«Отже, рішуче та цілком свідомо заявляю про те, що коронавірусна інфекція COVID-19 реально існує. Це не вірус пенсіонерів, як пишуть люди, що лінуються перевіряти інформацію. Ця хвороба стосується всіх нас — людей різного віку та стану імунної системи. Я, наприклад, ніколи не курила, бігала марафони та правильно харчувалася, а мій стан наразі найгірший серед моїх рідних», — ексклюзивним коментарем із JS ділиться project manager приватної австрійської нафтогазової компанії Яна Будюк, яка днями отримала позитивний результат тесту на COVID-19.

На фото Яна з сином уже, ймовірно, заражені вірусом, проте ще не знають про це

Я хочу розповісти, що після нашої 15-денної подорожі на Азорські острови (автономний регіон Португалії) всі ми — 3 подорожуючі людини різного віку однієї родини, по прильоту у Відень отримали позитивний результат тесту на Covid-19. Це я, моя мама та мій 4-річний син.

Коли я писала свій коментар для JS щодо мого ставлення до пандемії та карантину, навіть не здогадувалась, що всі ми вже ним хворіємо.

Хочу наголосити, що наразі дуже важливо залишатися вдома та максимально дотримуватись карантину, адже вчені розрахували: якщо хворий на короновірус  взагалі не обмежить соціальні контакти, то через 30 діб через нього захворіє 406 людей; якщо ж хворий на короновірус скоротить свої контакти на 75%, то через 30 діб від нього заразиться тільки 2 людини.

Я точно не можу сказати, де саме я підхопила вірус.

Є припущення, що це сталося в літаку до Порто (Португалія), адже перед нами один чоловік постійно кашляв. До перших симптомів, які я виявила на острові Піко, пройшов понад тиждень. Я почувалася дуже добре, відпочивала, бігала, відвідувала термальні лавові басейни, музеї, ресторани та супермаркети і ніколи в житті не подумала б, що інфікована коронавірусом.

Перші симптоми досить дивні й не схожі ні на звичайний перебіг грипу чи застуди, тож десь в комірках мого розуму я відчувала, що це якась інша хвороба.

Отже, мої короновірусні симптоми:

— повна втрата смаку та нюху на 3 дні (настільки, що навіть розжовуючи часник, я його смаку не відчувала);
— незначна нежить;
— сильний головний біль;
— слабкість;
— відсутність температури;
— сухий кашель.

Симптоми мого 4-річного сина:

— головний біль
— біль у животику
— нежить
— температура 37,5 (але тільки одноразово)

Симптоми мами:

— відсутність смаку та нюху
— відсутність температури
— легкий біль у шлунку

Коли ввели карантин, майже у всіх європейських країнах, я мала можливість залишитись на острові Піко посеред Атлантики. Наш рейс був скасований, але я відчувала, що щось тут не те, і якщо ми захворіємо, то краще медичну допомогу отримувати в Австрії, а не в Португалії, тим паче на якомусь дуже маленькому острові. В результаті було прийнято рішення за будь-яких умов повертатися до Відня.

Через 4 дні після першої відміни рейсу ми таки повернулися додому і спокійно пройшли організований Червоним Хрестом термо-контроль в аеропорту Відня. Виходить, на той момент ми не тільки добре та здорово виглядали, а й не мали температури.

Все ж, відразу після контролю я прийняла рішення їхати до дитячого шпиталю у Відні (St. Anna Kinderspital, Wien) об 11 ночі, тому що температура малого 37,5 мене якось насторожила. Нас оглянули в антиінфекційнному боксі і лікар сказав, що симптоми не відповідають коронавірусній інфекції. Тож тут я підключила всю свою настирність та попросила зробити тест на COVID-19, а в якості аргументів назвала наші 6 перельотів, контакти з безліччю людей та мій сухий кашель. Через 20 годин мені подзвонили і повідомили, що тест малого позитивний! Отже, до нас виїде лікар, який огляне інших членів родини.

Звісно, ми всі виявились також інфікованими.

Лікар сказав, що діти не є переносниками інфекції, вони отримують інфекцію від дорослих. Також носіння звичайної марлевої маски не рекомендується здоровим людям, тільки вже хворим. Здоровим можна носити тільки із захистом 3-го ступеня, але вони зараз надзвичайна рідкість.

Мій перебіг хвороби виявився найскладнішим, адже легені не зовсім чисті, тому я приймаю антибіотик. Син та мама п’ють парацетамол.

14 днів ми згідно з параграфом 7 Закону про епідемії маємо сидіти вдома. Щодня ми отримуємо анкету (з екстреною кнопкою виклику швидкої) від магістрату Відня, в якій звітуємо про стан нашого здоров’я.

Ми в жодному випадку не вийдемо з дому до повного одужання, оскільки я розумію, на яку небезпеку можу наразити інших людей.

І якщо перебіг моєї хвороби середньої тяжкості, то хтось може потрапити до реанімації! Будь ласка, дуже багато з вас ще навіть не знають, що є безсимптомними переносниками коронавірусу, як цього не знала я. Тому сидіть вдома. Ні з ким не контактуйте особисто. Ваша і наша свідомість може дійсно врятувати чиєсь життя. Але слідкуйте за вашими симптомами та не зволікайте з тестами та викликом лікаря.

Всім нам здоров’я!

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: