«Усе не так страшно»: Ірена Карпа про Нотр-Дам після пожежі
JS поспілкувався з письменницею, яка живе в Парижі.
П

ожежа згасла і вже другий день поспіль у мережі з’являються фото «після». Експерти підсумовують наслідки руйнівної дії вогню та журяться, що пожежників викликали лише через 23 хвилини після того, як спрацювала сигналізація: адміністрація храму спочатку почала шукати джерело пожежі самостійно, не виключаючи, що тривога могла виявитися помилковою.

Вівтар Нотр-Даму, оточений обгорілими уламками

Фонд реставрації станом на сьогодні склав уже 1 мільярд євро, а президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв відновити Нотр-Дам за 5 років. До собору вже встиг навідатися Антуан Арно, родина якого пожертвувала 200 мільйонів євро на відновлення. Ми ж поспілкувалися з українською письменницею Іреною Карпою, яка живе в Парижі. Нотр-Дам для парижан — неймовірно потужний символ, навіть якщо ти не католик, не мистецтвознавець і далеко не турист, певна письменниця. Під час пожежі люди плакали, просто стоячи на набережних і мостах, розповідає вона.

Антуан Арно та Наталя Водянова відвідали собор

«Наступного ранку підходила так близько, як тільки можна до собору, — усе не так страшно. Напередодні, коли разом із тисячами людей дивилися пожежу з нереальним димом і драматичним падінням стелі, усе виглядало повним апокаліпсисом. Люди співають і плачуть, вогонь не спиняється 12 годин. Станом натепер зрозуміло, що пожежники врятували фасад, знамениті вежі, безцінний орган та навіть вітражі. Причина пожежі досі невідома, уся преса в страшних фотографіях і то у звинуваченнях щодо невдалого ставлення до культурної спадщини, то в оптимістичних прогнозах на реставрацію», — коментує Ірена.

Ще в середині XX століття Нотр-Дам був у занедбаному стані, та лише після публікації роману В. Гюго його почали рятувати.

«А взагалі наше спільне горювання — ознака цивілізованості. Ще в середині XX століття Нотр-Дам був у занедбаному стані, та лише після публікації роману В. Гюго його почали рятувати: архітектор Віолле-ле-Дюк створив усі ці чудеса із горгонами й тим самим шпилем, який так драматично падав на очах у нажаханої публіки. Із кумедного: продажі «Собору Паризької Богоматері» на амазоні сягнули сьогодні рекордних показників», — додає письменниця.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: